توصیه گلادیاتوری دکتر جباری در نشست مطبوعاتی شهرداری رشت:
فضای عمومی شهر اگر اجازه دهد رشت آینده خوبی خواهد داشت

رشت رویایی- دکتر مختار جباری، مشاور عالی شهردار رشت در نشست مطبوعاتی مجموعه شهرداری در واکنش به اتهامات شورا نسبت به شهردار رشت که روز پنجشنبه در ساختمان قدیمی شهرداری برگزار شد، سخن گفت.

نشست خبری شهردار و مدیران شهرداری رشت - خرداد ۱۳۹۵ - مختار جباری

مشاور عالی شهردار در این نشست با بیان اینکه اصحاب رسانه رکن چهارم دموکراسی هستند، گفت: شهر رشت در شاخصه‌های توسعه نسبت به شهرهای هم‌طراز خود از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست. در حالی که در دو سه دهه گذشته شهر ما به لحاظ شاخصه‌های توسعه جزو پنج شهر کشور بود. پس چه شد که ما دچار چنین سرنوشتی شدیم؟

رشت در سال‌های اخیر ۱۵۰۰ میلیارد تومان ضرر کرده است
دکتر جباری در ادامه گفت: این شهر به دلیل بی‌ثباتی و برخی رویه‌هایی که جای تأسف دارد متحمل حداقل ۱۵۰۰ میلیارد تومان ضرر شده است. این عدد قابل اثبات است.

او در ادامه با اشاره به اینکه رشت به دلیل اقلیمی، ژئو پلوتیکی و ژئوکالچر می‌توانست یک شهر فوق‌العاده اقتصادی باشد اما به هیچ‌وجه اقتصادی نبود، افزود: شهر ما دارای یک هویت بود و نسل‌های گذشته این هویت را ساخته بودند و در یک کالبد تحویل ما داده بودند اما ما به مرور این هویت را مخدوش کردیم؛ شهر شلوغ و ناخوانا و بی‌هویت.

جباری با بیان این‌که بعد از این‌که آقای ثابت‌قدم مستقر شد به واسطه نگاه علمی و عمل‌گرایی که داشتند سعی کردیم سناریوهای مختلفی را برای برون‌رفت از این وضع طراحی کنیم، اضافه کرد: برنامه عملیاتی شهر تا سال ۹۸ نوشته شد، طرح بازآفرینی شهر طراحی شد و در حال اجراست. بی‌تردید این برنامه که تیم مطالعاتی حرفه‌ای دانشگاه شریف تدوین کرده است تا پایان سال ۹۸ اگر انجام شود، رشت به سطح قابل قبولی از نظر شاخص‌های توسعه خواهد رسید.

توصیه گلادیاتوری به دوستان
او در سخنان خود با بیان اینکه امام خمینی با راه‌اندازی حرکت انقلابی و موفقیت این نظام نظریات مارکسیست‌ها را به چالش کشید گفت: مارکس می‌گفت که دین افیون توده‌هاست و بر همین اساس مارکسیست‌ها معتقد بودند اساساً دین نمی‌تواند تحول ایجاد کند و حکومت دینی نمی‌تواند موجب حرکت و انقلاب بشود که این مساله با انقلاب اسلامی زیر سؤال رفت و بعد گفتند که شاید موجب حرکت بشود اما توانایی اداره جامعه را ندارد که بازهم با موفقیت نظام جمهوری اسلامی این نظریه به چالش کشیده شد. تمام منطقه امروز ناامن است و اما این فضای امنی که ما امروز در آن نفس می‌کشیم مدیون زحمات تمام پاسداران و مدافعان حرم است. تک‌تک ما وظیفه داریم که کارآمدی سیستم را در این فضای امن نشان دهیم.

مشاور عالی شهردار رشت در ادامه تصریح کرد: امروز تیمی در شهرداری مستقر شده است که می‌خواهد این تحول را ایجاد کند. بنده مطمئنم که فضای عمومی شهر اگر اجازه دهد با مدیریت جناب آقای ثابت‌قدم و تیم مدیریتی‌ای که در کنار ایشان هستند این اتفاق خواهد افتاد و ما در پایان سال ۱۳۹۸ با توجه به برنامه‌ای که تدوین شده آینده‌ی خوبی خواهیم داشت.

دکتر جباری در پایان با اشاره به فیلم گلادیاتور، گفت: سزار روم فرزند خود را به عنوان جانشین نمی‌گذارد. فرزند سزار نزد او می‌رود و گله می‌کند من فرزند تو بودم چرا او را انتخاب کردی؟(چون بچه ش ناتوان و نالایق بود)‌ سزار می‌گوید: ناکامی‌های تو به عنوان یک فرزند، شکست‌های من به عنوان یک پدر خواهد بود. ما اگر روندمان را اصلاح نکنیم مطمئن باشید نارضایتی‌های نسل آینده ما در این شهر شرمندگی ما را خواهد داشت.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz