انتقاد رهبر ارکستر ملی ایران به استفاده بدون اجازه آثارش توسط یک اپراتور تلفن همراه
فریدون شهبازیان: راضی نیستم

فریدون شهبازیان

رشت رویایی- آهنگساز و رهبر ارکستر ملی ایران گفت: متاسفانه از چند روز پیش متوجه شدم که اپراتور «همراه اول» بدون اجازه من اقدام به انتشار، توزیع و فروش آثارم در بخش «آوای انتظار» کرده است.

به گزارش مهر، فریدون شهبازیان گفت: جای تأسف دارد که فقدان رویه‌ای مناسب در حفظ حقوق معنوی و مادی آثار هنرمندان به جایی رسیده که یک اپراتور به خود این اجازه را می‌دهد که بدون مجوز بنده نسبت به ارائه این آهنگ‌ها و فروش آنها اقدام کند.

او ادامه داد: اغلب آثاری که بدون اجازه من نسبت به عرضه و فروش آن در «آوای انتظار» اقدام شده مربوط به خوانندگی چون محمدرضا شجریان، علیرضا افتخاری، نادر گلچین و هنرمندان دیگری است که من طی سال‌های گذشته برای آنها آهنگسازی کرده‌ام و حالا می‌بینم بدون حتی کوچک‌ترین اجازه‌ای از من و حتی موسسه تولیدکننده آلبوم نسبت به انتشارشان اقدام می‌کنند.

رهبر ارکستر ملی ادامه داد: من تمام تلاش خود را انجام خواهم داد تا از طریق مراجع قانونی نسبت به این اتفاق اعتراض کنم. حتی اگر موسسه‌ای که آثار من را منتشر کرده آنها را در اختیار این اپراتور و هر اپراتور دیگری قرار داده باشد باز هم از نظر من تخلف انجام داده، چون امتیاز همه آثارم متعلق به بنده است و باید در ابتدای انتشار آن با من هماهنگ شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz