رشت رویایی- مردم ولایتمدار گیلان همچون سال های گذشته با حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را اعلام کرده و فریاد «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.
فرقی نمی‌کند که پیر باشی یا جوان، کوچک یا بزرگ، زن یا مرد، همین که دلت برای اسلام و نظام بتپد کافی است تا بهانه حضورت در راهپیمایی روز قدس مهیا شود.

[su_frame align=”center”]مردم و مسوولین گیلان در راهپیمایی روز قدس - تیر 1395[/su_frame]

حضور گسترده مردم در این راهپیمایی همچون سال های گذشته یادآور این است که مردم بعد از گذشت ۳۷ سال از انقلاب، آرمان های نظام را فراموش نکرده اند و هر روز با صلابت و غیرت بیشتر پشت انقلاب ایستاده و از آن دفاع می کنند.

مردم روزه دار گیلان در سراسر استان بار دیگر به صحنه آمده‌اند تا هم‌صدا با مسلمانان سراسر دنیا فریاد انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی را سر داده و تصویری بی بدیل از اتحاد مسلمانان را به رخ جهانیان بکشند.

مسیرهای چهارگانه راهپیمایی در شهر رشت شاهد حضور گسترده مردم بود و هر لحظه بر تعداد روزه‌داران شرکت کننده در راهپیمایی روز قدس نیز افزوده می‌شد.

این مردم آمدند تا با مشت‌های گره کرده حمایت قاطعانه خودشان را از مردم مظلوم فلسطین نشان دهند. آمدند چون می‌دانند که حضور گسترده شان قدرت و قوتی دوباره به مبارزان با استکبار و ظلم می بخشد.

لبیک به امر رهبر
میثم خورسندی جوان ۲۲ ساله ای است که دلیل آمدنش به راهپیمایی روز قدس را امر رهبر می داند می‌گوید: ما نسلی هستیم که امید انقلاب به ما است و من ایمان دارم که هیچ کدام از هم نسلان من، رهبر و نظام را از خود نا امید نمی‌کنند.

او شرکت در راهپیمایی روز قدس را وظیفه‌ای دینی می داند و می‌گوید: روزه ماه رمضان با راهپیمایی روز قدس تکمیل می شود.

استکبار ستیزی جزو لاینفک دین اسلام
مادری که کودک خردسال خود را در کالسکه گذاشته و به همراه وی به راهپیمایی آمده نیز می‌گوید: اصل پایه گذاری روز قدس بر مبنای استکبار ستیزی و دفاع از مظلوم بوده که همه اینها از آموزه های دین مبین اسلام است. مردم ایران اسلامی که خود روزگاری در برابر استکبار ایستاده اند، از تمام ملت هایی که مقابل ظلم و ستم ایستادگی می کنند نیز حمایت کرده و روز قدس نیز دفاع مردم ایران از مردم مظلوم فلسطین است.
این بانوی گیلانی تاکید می‌کند: تا انقلاب پابرجاست و مردم ایران زنده اند، هرساله فریاد مرگ بر اسرائیل گوش جهان را کر خواهد کرد.

مبارزه با ظلم وظیفه همگانی
پیرمردی عصا به دست که گرمای هوا توانش را کاسته و آرام آرام قدم بر می دارد و در بین گام های آهسته فریاد مرگ بر اسرائیل سر می‌دهد، دلیل حضورش در راهپیمایی روز قدس را توضیح می‌دهد: شما اگر ظلم ببینی ساکت می‌نشینی؟
او ادامه می‌دهد: مردمی که در برابر این همه ظلم خاموش می ایستند تعجب برانگیز هستند و همان ها بزرگترین دشمنان انسانیت بوده و همدستان رژیم کودک کش اسرائیل و عربستان سعودی محسوب می شوند.

این پیرمرد رشتی ادامه می‌دهد: من با تمام توان آمده ام تا به همه جهان نشان دهم که فکر نکنید چون پیر هستیم توان نداریم بلکه توان ما در فریادهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکایی است که سر می دهیم و همین شعارها لرزه به تن استکبار انداخته است.