رشت رویایی- فرمانده انتظامی استان البرز جزئیات پرونده کلاه‌برداری ۹ میلیارد تومانی در استان که طی آن ۲۴ واحد آپارتمان به ۱۰۰ نفر فروخته شد، را تشریح کرد.

[su_frame align=”left”]دستگیری - بازداشت[/su_frame]

به گزارش مهر، سردار بخشعلی کامرانی صالح با اعلام این خبر اظهار کرد: با مراجعه شخصی به پلیس آگاهی استان و اعلام شکایت مبنی بر فروش مال غیر که یک آپارتمان ۹۰ متری در شهرک بنفشه بود موضوع در دستور کار پلیس البرز قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: با اعلام شکایت همزمان حدود ۱۰۰ نفر دیگر در خصوص همین پرونده با هماهنگی دستگاه قضا، تیم ویژه‌ای مسئول پیگیری این موضوع شد.

سردار کامرانی صالح افزود: در تحقیقات مقدماتی معلوم شد که متهم یک کلاه‌بردار حرفه‌ای است که همه آثار جرم خود را از بین برده و به مکان نامعلومی گریخته است.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: با تلاش‌های شبانه‌روزی مأموران پلیس رد یکی از افرادی که با متهم ارتباط داشت و در انجام اقدامات مجرمانه به وی کمک می‌کرد پیدا شد که با شگردهای پلیسی و در یک قرار سوری فرد مذکور دستگیر شد.

وی تصریح کرد: پس از انجام بازجویی از همدست متهم، محل اختفاء کلاه‌بردار فراری در شهرستان بهشهر مازندران شناسایی و با هماهنگی‌های صورت گرفته شب هنگام در حالی که متهم در یک ویلای دورافتاده مخفی شده بود دستگیر شد.

سردار کامرانی صالح تاکید کرد: طی بازجویی‌های صورت گرفته از متهم وی اقرار کرد که با اقدامات غیرقانونی و دست‌کاری مبایعه‌نامه‌ها، تعداد ۲۴ واحد آپارتمان را به ۱۰۰ نفر فروخته است و از این راه مبلغ ۹ میلیارد تومان کلاه‌برداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان گفت: متهم با قبول اتهامات وارده و حکم مقام قضایی روانه زندان شد.