فروش کلیه

[su_frame align=”center”]فروش کلیه[/su_frame]

رشت رویایی- طنز / آقای وزیر بهداشت فرمودند: «فروش کلیه کار بدی است،‌ کلیه خود را هدیه کنید!» بدین وسیله از وزیر محترم بهداشت که کارهای خوب بسیار کرده‌اند برای این راهنمایی ممنون و متشکریم ظاهرا حضرت ایشان چندان عنایتی نداشته‌اند که چه کسانی و به چه دلیل کلیه نازنین خود را می‌فروشند. شاید تصور کرده‌اند فروشندگان کلیه برای تفریح یا احتمالا کمی کار خیر کلیه می‌فروشند! طرف که کلیه فروخته اظهار کرد، اگر پول مورد نیاز مرا آقای وزیر می‌دهند چشم من کلیه‌ی خود را حتی این دومی که تنها کلیه‌ی باقیمانده است، کادوپیچی و عینا به عنوان هدیه تولد خدمت ایشان تقدیم کنم.

گفتم کلیه‌ی اول را چگونه فروختی گفت من برای عروسی دخترم هر جا مراجعه کردم که وام بگیرم نشد، باید جهیزیه می‌خریدم، اگر به دخترم جهیزیه نمی‌دادم روی دستم می‌ماند و ترشیده می‌شد، بازنشسته‌ام و ماهی یک میلیون تومان حتی خرج خوراک و پوشاک ما را هم نمی‌دهد. یک روز در همین پارک نشسته بودم که یکی از این روزنامه‌هایی که اخیرا وزارت ارشاد مجانی توزیع می‌کند به دستم رسید،‌ داشتم روزنامه می‌خواندم، دیدم یک آگهی مناقصه نوشته «کلیه شما را خریداریم» با خود گفتم: خیلی‌ها توی دنیا یک کلیه دارند،‌ من یک کلیه اضافی دارم، کلیه اضافی را می‌خواهم چه کنم!!؟ چرا از این سرمایه خدادادی که احتمالا خداوند از اول برای رفع مشکل مالی به ما داده استفاده نکنم. لذا کلیه‌ام را فروختم و دخترم را به خانه بخت فرستادم.

البته حالا باید برای تأمین مخارج جهیزیه دو دختر دیگر هم‌فکری بکنم، شاید مادرشان را راضی کنم، یک کلیه به آقای وزیر هدیه کنند به شرطی که ایشان جهیزیه دخترم را تامین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *