رشت رویایی- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از فروش بالغ بر ٣ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی فیلم‌های نوروزی در سینماهای استان خبر داد.

[su_frame align=”left”]سینما رشت[/su_frame]

فیروز فاضلی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با بیان اینکه امسال به مناسبت ایام نوروز، هشت فیلم در سینماهای گیلان اکران شد، افزود: «۵٠ کیلو آلبالو»، «آدم باش»، «ابد و یک روز»، «بادیگارد»، «در مدت معلوم»، «شاهزاده روم»، «کوچه بی نام» و «من سالوادور نیستم» در لیست اکران نوروزی سینماهای استان قرار داشتند.

وی با اشاره به استقبال مخاطبان از فیلم‌های نوروزی امسال، اظهار کرد: فیلم‌های پیش گفته در ایام نوروز با فروش ٣ میلیارد و ۵٢٠ میلیون ریالی در سینماهای گیلان روبرو شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به رکوردشکنی فروش «من سالوادور نیستم» همانند سراسر کشور در این استان، تصریح کرد: این فیلم با فروش ٢ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال، رکورددار فروش فیلم‌های نوروزی در گیلان بوده است.

فاضلی ادامه داد: همچنین فیلم‌های «ابد و یک روز» با فروش ٣۵٠ میلیون، «۵٠ کیلو آلبالو» با فروش ٢٧٢ میلیون و «بادیگارد» با فروش ١٩۵ میلیون ریالی در رده‌های بعدی قرار دارند.

وی با بیان اینکه گیلان دارای ١٠ سینما با ١١ سالن در ۷ شهرستان می‌باشد، عنوان کرد: ٢٢ بهمن، سپیدرود (دارای ٢ سالن) و میرزاکوچک رشت، دریا آستارا، گلسرخ و قدس هلال احمر بندرانزلی، زیتون رودبار، طلوع فومن، شهر سبز لاهیجان و شادی ماسال سینماهای فعال استان هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در خصوص سینماهای غیرفعال استان، خاطرنشان کرد: مشکل تعطیلی سینما آزادی لنگرود تا آنجا که به این اداره مربوط می‌شد، پیگیری شده است و مابقی آن، بحثی است که باید توسط وراث آن حل شود. در مورد سینما انقلاب رشت نیز، مشکل مالکان برای پرداخت عوارض نوسازی به شهرداری وجود دارد.

فاضلی در پایان اضافه کرد: همچنین برای ساخت سینما در رضوانشهر، بودجه ١۵ میلیارد ریالی در قالب تسهیلات کم‌بهره در نظر گرفته شده است که منتظر اعلام آمادگی بخش خصوصی هستیم.