[su_frame align=”center”]GetPersonImage[/su_frame]

رشت رویایی- سارقان سابقه دار که بعد از سرقت خودرو آنها را در سایت دیوار به فروش می گذاشتند و با شگردهای مختلف دیگر دزدی می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش رکنا، سوم ماه گذشته، مأموران آگاهی در حوالی پاسگاه نعمت آباد به یک خودرو ۲۰۶ مشکوک شدند و با بررسی شماره پلاک خودرو ۲۰۶ متوجه شدند که خودور سرقتی است. بلافاصله مأموران به راننده ۲۰۶ دستور ایست دادند اما راننده ۲۰۶ با مشاهده ماموران اقدام به فرار کرد. که در ادامه یک تعقیب و گریز پلیسی، سارقان خودرو دستگیر و متهم برای ادامه تحقیقات به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

با دستگیری و انتقال راننده خودرو ۲۰۶ به پایگاه پنجم پلیس آگاهی مشخص شد متهم به نام مهدی، ۲۵ ساله یکی از سارقان حرفه ای و سابقه دار است که از سال ۱۳۸۵ تاکنون بارها به اتهام جرم های مختلف از جمله سرقت و ضرب و جرح عمدی دستگیر و روانه زندان شد بود، شناسایی شد.

صاحب خودرو ۲۰۶ پس از حضور پلیس آگاهی، سارق خودرویش را شناسایی و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود یک هفته پیش خودرو ۲۰۶ خود را برای فروش در سایت دیوار آگهی کرده بودم که شخص ناشناسی با شماره تلفنم تماس گرفت و خود را به عنوان خریدار معرفی کرد، پس از توافق در خصوص قیمت خودرو با هم قرار ملاقات گذاشتیم که سارق خودرو با ظاهری بسیار آراسته به محل کارم آمد و در آنجا یکدیگر را ملاقات کردیم،مهدی (سارق) پیشنهاد داد به بهانه اطمینان از سلامت بدنه خودرو به یک مغازه صافکاری در همان نزدیکی برویم. ابتدا سارق از ماشین پیاده شد و به داخل مغازه صافکاری رفت اما پس از گذشت چند دقیقه، زمانی که از وی خبری نشد من به داخل مغازه رفتم، به محض ورودم به داخل مغازه ، ناگهان این شخص در حالیکه سوئیچ خودرو بر روی ماشین قرار داشت سوار ماشین شد و خودروی من را به سرقت برد.

مالباخته در ادامه اظهاراتش در خصوص همدست متهم به کارآگاهان گفت: هنگامی که با متهم قصد سوار شدن به خودرو ۲۰۶ را داشتیم، راننده یک خودرو پراید پشت سر ما به راه افتاد و تا مقابل مغازه صافکاری آمد، پس از سرقت خودرو ۲۰۶، راننده پراید نیز به سرعت از محل متواری شد و به همراه ۲۰۶ محل را ترک کرد.

با آغاز تحقیقات ، کارآگاهان در بررسی سابقه سرقت خودرو ۲۰۶ متوجه شدند چند نفردیگر نیز در مدتی که خودرو ۲۰۶ در اختیار متهم قرار داشته از صاحب خودرو شکایت کرده اند.

بلافاصله این اشخاص برای شناسایی متهم به پلیس آگاهی دعوت شدند که همه آنها متهم را به عنوان سارق خودروشان شناسایی کردند.

شاکی ها در اظهاراتشان گفتند: از طریق سایت دیوار قصد خرید یک خودرو ۲۰۶ را داشتیم؛ پس از تماس با شماره درج شده در آگهی فروش خودرو ۲۰۶ (مسروقه) و نهایتا بازدید خودرو و توافق بر سر قیمت آن، مبلغی را (بین ۳ تا ۴ میلیون تومان) به عنوان بیعانه به صاحب خودرو پرداخت و قولنامه خرید خودرو را تنظیم کردیم اما در همین زمان، صاحب خودرو (متهم) به بهانه ای سوار ماشین شده و از محل متواری شد ” .

متهم پرونده که پس از شناسایی توسط شکات چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، صراحتا به سرقت خودرو ۲۰۶ و همچنین کلاهبرداری از خریداران خودرو ۲۰۶ اعتراف کرد .

در ادامه تحقیقات و با شناسایی تعداد دیگری از شاکیان که به همین شیوه از آنها سرقت شده بود، کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از شکات در شهرستان های بهارستان ،گلستان، رباط کریم و کرج شدند که در دام این سارقان افتاده بودند. با پیگیری های ماموران آگاهی خودروهای تعدادی از مالباختگان در غرب و جنوب غرب تهران پیدا شد و با دعوت از این افراد به پایگاه پنجم آگاهی ، همه آنها متهم را به عنوان کسی که اقدام به فروش خودرو به آنها کرده و از هر کدام مبلغی را به عنوان بیعانه گرفته بود شناسایی کردند.

سرهنگ احمـد نجفی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده، متهم دوم پرونده بنام مهران، ۲۴ ساله در اسلامشهر شناسایی و دستگیر شد. این متهم پس از انتقال به پایگاه پنجم آگاهی به همدستی در همه سرقت ها اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در ادامه خبر گفت : با توجه به ادامه تحقیقات در این پرونده و به منظور کشف و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان و به ویژه شناسایی دیگر شکات و مالباختگان احتمالی ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی بازپرس محترم شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران صادر شده است. لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به نشانی پایگاه پنجم پلیس آگاهی در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند