[su_frame align=”left”]جلسه شورای شهر رشت - 16 خرداد 95 - عیسی مهدوی[/su_frame]

رشت رویایی- فرماندار رشت از آماده‌سازی ۵۰۰ کیلومتر از معابر روستایی و شهری و آسفالت ۲۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان خبر داد.

سید عیسی مهدوی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح پروژه‌های مختلف در سه مرحله طی سال گذشته گفت: هفته دولت سال گذشته تعداد ۳۴۵ پروژه با سرمایه‌گذاری ۳۳۰ میلیارد تومان در شهرستان رشت افتتاح شده است.

او به افتتاح ۱۶۷ پروژه با سرمایه‌گذاری ۴۶۷ میلیارد تومان در دهه فجر سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: سال گذشته در روز روستا تعداد ۴۰ پروژه با سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیارد تومان در شهرستان رشت به بهره‌برداری رسیده است.

فرماندار رشت با بیان اینکه تعداد ۵۹۲ پروژه با سرمایه‌گذاری ۸۷۷ میلیارد تومان در سال گذشته در این شهرستان افتتاح شده است، خاطرنشان کرد: سال ۹۴ تعداد ۴۷۸ پروژه در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان رشت به تصویب رسیده است.

مهدوی از تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور از مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان خبر داد و بیان کرد: اتمام ۴.۵ کیلومتر محور سنگر ـ سیاهکل از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان است.

او به تکمیل بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی رشت در راستای مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان اشاره کرد و گفت: ساماندهی رودخانه‌های گوهررود و زرجوب از جمله مصوبات سفر رئیس جمهور به استان محسوب می‌شود، ضمن اینکه عملیات اجرایی بسیاری از پروژه‌های سفر آغاز شده است.

فرماندار رشت در ادامه با اشاره به ارتقای گازرسانی این شهرستان از ۵۹.۵ درصد به ۹۵ درصد، تصریح کرد: ارتقای آسفالت راه‌های روستایی از فعالیت‌های انجام شده در شهرستان رشت است.

مهدوی به رشد ۱۱ درصدی آسفالت راه روستایی در شهرستان رشت اشاره کرد و یادآور شد: آبرسانی به روستاهای رشت با رشد مواجه است.

او با بیان اینکه عقب‌ماندگی‌هایی در شهرستان رشت داریم، گفت: عقب‌ماندگی‌های مذکور در حال احصاست و این موارد در سال جاری پیگیری می‌شود.

فرماندار رشت به عقب‌ماندگی راه روستایی خمام نسبت به مناطق دیگر این شهرستان اشاره کرد و افزود: آبرسانی به بخش مرکزی رشت نسبت به مناطق دیگر این شهرستان با مشکلات بیشتری مواجه است.

مهدوی هدف‌گذاری اقتصادی شهرستان رشت را در راستای سیاست‌های مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی خواند و بیان کرد: سال گذشته ۵۰۰ کیلومتر از معابر شهری و روستایی شهرستان رشت آماده‌سازی و ۲۰۰ کیلومتر آسفالت شده است.