فرصت ۵ ساعته پرواز بالگردها

رشت رویایی- روز دوم جستجو برای یافتن لاشه هواپیمای آسمان در حالی آغاز شد که تیم های امدادی تنها ۵ ساعت زمان برای استفاده از بالگرد دارند.

به گزارش میزان، دومین روز جستجو برای یافتن لاشه هواپیمای سقوط کرده در ارتفاعات دنا از ساعت ۶ صبح امروز آغاز شد. براساس اعلام تیم های امدادی حاضر در محل از ساعت ۶ صبح امروز امدادگران برای یافتن لاشه هواپیما به ازرتفاعات اعزام شده اند.

یک امدادگر حاضر در محل حادثه گفت: با توجه به شرایط جوی تنها تا ساعت ۱۱ یا حداکثر ۱۲ ظهر امکان استفاده از بالگرد برای جستجوی هوایی وجود دارد. اگر تا آن زمان بالگرد پیدا نشود، امکان استفاده از بالگرد نیست و تنها از پهباد و جستجوی زمینی می توانیم استفاده کنیم.

این فرد ادامه داد: سازمان هواپیمایی و مسئولان سه نقطه جدید را معرفی کرده و احتمال می دهند لاشه در یکی از این نقاط باشد به همین خاطر با تقسیم گروهها این سه نقطه همزمان جستجو می شود.

به گزارش فارس، «شرفی» مقام مسئول سازمان هواپیمایی خبر داد: از ساعت ۶ امروز با حرکت پهپادها، پرواز هلی‌کوپترها و همچنین جست‌وجوی ۲۰۰ نفر از کوهنوردان در سه نقطه مشخص شده در منطقه، عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیمای سانحه دیده آغاز شد.

به گزارش مهر، مدیرعامل هلال احمر اصفهان گفت: تمرکز جست و جوی لاشه هواپیما در روستای نقل است.

محسن مومنی از اعزام بالگرد به منطقه پادنا برای پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران – یاسوج خبر داد و اگفت: هم اکنون بیشترین تمرکز ما در روستای نقل است زیرا احتمال وجود لاشه در این منطقه از سوی کارشناسان اعلام شده است.

او ادامه داد: البته گشت زنی و آغاز جست و جو از پنج و نیم صبح شروع شده است و ۷۵ تیم دراین راستا به منطقه اعزام شدند.

رئیس هلال احمر اصفهان با بیان اینکه ایم گروه ها متشکل از نجاتگر و تیم کوهستان بوده اند، اضافه کرد: هرچند بالگرد برای جست و جو اعزام شده است اما در برخی مناطق به دلیل شرایط جوی امکان پرواز وجود ندارد.

او ادامه داد: در حال حاضر روستای کهنگان به صورت کامل گشت زنی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *