درخواست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان از شهرداری:
فراهم شدن زمینه راه‌اندازی «خانه کودک و اسباب‌بازی» در رشت

علی پورحسن

رشت رویایی- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان خواستار فراهم شدن زمینه راه‌اندازی خانه کودک و اسباب‌بازی در سرای محلات رشت با استفاده از ظرفیت شهرداری این شهر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی پورحسن پیش از ظهر امروز در نشست با مدیرعامل سازمان فرهنگی‌ـ ورزشی شهرداری این شهر در نظر گرفتن پیوست‌های فرهنگی را در جذب منابع تاثیرگذار دانست.

او با بیان اینکه هم‌افزایی برای اجرای فعالیت‌های کودک و نوجوان‌محور از جمله برنامه‌های کانون پرورش فکری است، تصریح کرد: سال گذشته در این راستا برنامه‌های مشترکی با سازمان فرهنگی‌ـ‌هنری شهرداری رشت برگزار شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان ترسیم چشم‌انداز همکاری‌ها و همراهی برای اجرای هدف‌مند فعالیت‌ها را ضروری دانست و افزود: امیدواریم این همکاری در سال جاری گسترش یابد.

او از برگزاری جشنواره‌های رضوی و علمی خبر داد و یادآور شد: جشنواره بازی‌ها و آیین‌های بومی‌ـ‌محلی و شعر کودک و نوجوان در دستور کار کانون قرار دارد.

پورحسن برگزاری کنسرت موسیقی کودک و نوجوان را از دیگر برنامه‌های کانون برشمرد و تصریح کرد: جشنواره عکس کودک «همه با هم بخوانیم» از دیگر برنامه‌های کانون گیلان است.

او عمق بخشیدن به باورهای مذهبی و ملی را جزو رسالت کانون کودکان عنوان کرد و گفت: در این راستا توجه به فرهنگ بومی‌ـ‌محلی از اهداف مهم کانون است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان ارائه فعالیت‌های خلاقانه همزمان با پیگیری برنامه‌های مدون و توجه به شرایط روحی کودک را از اهداف این کانون عنوان کرد.

او با اشاره به اینکه انتشار کتاب‌های شعر و داستان فولکلور کودک و جمع‌آوری ترانه باید مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: از توانمندی مربیان می‌توان در کشف استعدادهای مخاطبان کودک و نوجوان استفاده کرد.

پورحسن خواستار فراهم شدن زمینه راه‌اندازی خانه کودک و اسباب‌بازی در سرای محلات رشت با استفاده از ظرفیت شهرداری این در راستای برنامه‌های کودک‌محور شد.

مدیر عامل سازمان فرهنگی‌ـ‌ورزشی شهرداری رشت نیز در نشست مذکور، محتواسازی درست و اجرای برنامه‌های مشترک در ۱۵ سرای محله رشت را اتفاق خوبی دانست.

علیرضا قانع تصریح کرد: امیدواریم در سایه همکاری‌های متقابل امکان راه‌اندازی «خانه کودک» در سرای محلات رشت فراهم شود و شاهد فعالیت‌های مفید و خلاقانه سازمان مذکور با کانون پرورش فکری باشیم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz