فرانک پیشگر: مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر نگاه ویژه‌ای به ورزش بانوان دارد

جلسه شورای شهر رشت - 16 خرداد 95 - فرانک پیشگر

رشت رویایی- رییس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت گفت: حمایت از دو تیم فوتسال بانوان، نشان از نگاه ویژه و حساس به مسائل مربوط به بانوان شهر دارد.

فرانک پیشگر در گفت‌وگو با رشت رویایی در حاشیه دیدار دو تیم فوتسال بانوان شهرداری و می‌رشت سپیدرود رشت با اشاره به نگاه ویژه به ورزش بانوان گفت: این توجه به ورزش با رویکرد سلامتی و نشاط اجتماعی برای شهروندان از جمله بانوان است که مادران آینده این شهر و کشور هستند.

این عضو شورای شهر رشت درباره تأثیر حضور دو عضو زن در شورای شهر بر پیگیری مطالبات زنان گفت: پیگیری مطالبات شهروندان در مدیریت شهری انحصار به مرد بودن یا زن بودن ندارد تا نگاه جنسیتی داشته باشیم. اما از آنجایی که بنده به عنوان یک خانم در جایگاه عضو شورا حضور دارم مسلم است مسائل و مشکلات مربوط به بانوان به عنوان اولویت محسوب می شود و سعی می شوکه در حل آنان با تمایل بیشتر و نگاه ویژه‌تر توجه گردد. بانوان همواره در مدیریت و اجرای برنامه‌های شهری بیشترین مشارکت را دارند و این موضوع بر کسی پوشیده نیست.

پیشگر درباره عدم حضور بانوان به عنوان تماشاگر در مسابقات ورزشی زنان گفت: به نظر می‌رسد علاوه بر نبود فرهنگ‌سازی در جامعه هنوز زیر ساخت‌های لازم در اماکن ورزشی جهت حضور بانوان فراهم نشده است.

او در پایان گفت: اگر زیر ساخت‌ها، فضاها و تجهیزات آماده شود و آموزش‌های لازم در فرهنگ‌سازی نیز به جهت هدف داده شود، پرواضح است که این تهدید یک فرصت خوب برای جامعه از جمله بانوان است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz