فرار از کشور با سرقت چک‌های شوهر صیغه‌ای

رشت رویایی- زن ۵۰ ساله، چک‌های شوهر صیغه‌ای‌اش را دزدید و با بدهکار کردن او به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان از کشور گریخت.

مرد ۴۵ ساله در حالی که عنوان می‌کرد ماجرای آشنایی و ازدواجش با یک زن ۵۰ ساله آن قدر احمقانه است که حتی از بازگو کردن آن شرم دارد ماجرای کلاه‌برداری انجام شده از خودش را توضیح داد:

وی به کارشناس اجتماعی کلانتری سجاد مشهد گفت: با آن که ۴۵ سال از خدا عمر گرفته‌ام اما هیچ وقت به داشتن یک زندگی و زن و فرزند فکر نمی‌کردم. شبانه روز کار می‌کردم و همه درآمدم را به حساب بانکی‌ام می‌ریختم. چرا که پدر و مادرم نیز از وضعیت مالی خوبی برخوردار بودند و نیاز مالی به من نداشتند. بهترین تفریح و مسافرتم با اعضای خانواده‌ام بود و اوقات بیکاری‌ام را نیز در پارک‌ها می‌گذراندم. این در حالی بود که به تازگی به فکر داشتن یک همدم در زندگی‌ام افتاده بودم ولی هنوز کسی را برای یک زندگی مشترک انتخاب نکرده بودم. روزها به همین گونه می‌گذشت تا این که حدود ۲ سال قبل وقتی روی نیمکتی در پارک ملت مشهد نشسته بودم و از دیدن مناظر زیبا لذت می‌بردم ناگهان زن میانسالی کنارم نشست و از گرمای هوا سخن گفت. من هم که حوصله صحبت با او را نداشتم فقط سرم را به نشانه تأیید سخنانش تکان دادم.

چند دقیقه بعد آن زن در حالی که عنوان می‌کرد گوشی تلفن همراهش شارژ ندارد از من خواست تا گوشی تلفنم را برای یک تماس ضروری در اختیارش بگذارم. بدون آن که سخنی بگویم گوشی‌ام را به او دادم اما او بدون آن که با تلفن صحبت کند گوشی‌ام را برگرداند و گفت شماره ناآشناست. جواب نمی‌دهد! پس از آن هم از من خداحافظی کرد و رفت. از آن روز به بعد هر روز پیامک‌های عاشقانه زیادی برایم ارسال می‌شد تا این که با همان شماره تماس گرفتم و متوجه شدم او همان زنی است که در پارک کنارم نشسته بود. بدین ترتیب رابطه من و شراره شکل گرفت. به او گفتم به دنبال همدمی برای تنهایی‌هایم هستم. شراره هم با خوشحالی عنوان کرد من هم مدت‌هاست که از تنهایی رنج می‌برم. خلاصه او را به عقد موقت خودم درآوردم تا راحت‌تر با یکدیگر در ارتباط باشیم.

در چند ماه اول زندگی او چنان از عشق و علاقه نسبت به من سخن می‌گفت که انگار من فرشته نجات او هستم. او با چرب زبانی وادارم می‌کرد سرویس‌های طلا و هدایای گران‌قیمت برایش بخرم. اما مدتی بعد ادعا کرد باردار است و من باید مبالغ زیادی را برای تأمین آینده فرزندش به حساب او واریز کنم. حیرت زده بودم ولی برای حفظ آبرویم مجبور شدم به خواسته‌هایش تن بدهم چرا که شراره اصرار می‌کرد باید او را به عقد دائم دربیاورم. وقتی با این بهانه پول زیادی از من گرفت، روزی به طور پنهانی به خارج از کشور رفت و دیگر بازنگشت تا این که چند روز قبل مأموران انتظامی مرا به خاطر صدور چک‌های بلامحل به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان دستگیر کردند. تازه فهمیدم او با سرقت دسته چک من صدها میلیون تومان چک بلامحل کشیده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz