فاطمه شیرزاد: سامانکده زنان در محله حمیدیان رشت افتتاح می‌شود

دیدار مسئولین با خانواده شهدای مدافع حرم گیلان - فاطمه شیرزاد

رشت رویایی- رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت از افتتاح سامانکده زنان در این شهر خبر داد.

فاطمه شیرزاد امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ایجاد سامانکده زنان در این شهر اظهار کرد: به زودی ساختمان سامانکده ۱۰ تختخوابه زنان در محله حمیدیان رشت افتتاح می‌شود.

او ادامه داد: برای تجهیز و افتتاح ساختمان مذکور در بودجه سال امسال مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

به گفته رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت، اکنون یک سامانکده ۲۰ تختخوابه به همراه گرم‌خانه با نظارت شهرداری رشت مشغول به فعالیت است.

او با بیان اینکه در گذشته در مدت زمان کوتاهی سامانکده شهرداری رشت با مشارکت بخش خصوصی فعالیت می‌کرد، یادآور شد: اکنون سامانکده و گرم‌خانه زیر نظر شهرداری رشت فعالیت می‌کند.

شیرزاد توضیح داد: برای پیشگیری از بیماری‌های خطرناک واکسیناسیون کارتن‌خواب‌های ۵۵ محله رشت با مشارکت مرکز بهداشت و کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر این شهر و انجمن مردم‌نهاد کارتن‌خواب‌ها برگزار شد.

او با اشاره به اینکه در طرح مذکور تعداد ۱۳۰ نفر از کارتن‌خواب‌های رشت علیه بیماری هپاتیت B واکسینه شدند، یادآور شد: این نخستین مرحله واکسیناسیون هپاتیت B مربوط به کارتن‌خواب‌های شهر رشت است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اقدام مذکور را با همکاری کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت، مرکز بهداشت رشت و NGO کارتن‌خواب‌ها انجام شد.

او با تصریح بر اینکه اکنون یک وعده غذای گرم در سامانکده و گرم‌خانه شهرداری رشت به کارتن‌خواب‌ها داده می‌شود، گفت: به‌زودی اقدام‌های خوبی در زمینه رسیدگی به وضعیت کارتن‌خواب‌ها اجرایی می‌شود.

به گفته شیرزاد، با پیگیری‌های کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر و NGO ها می‌توان برنامه‌های بهتری برای بهبود وضعیت کارتن‌خواب‌ها انجام داد.

او با بیان اینکه کارتن‌خواب‌ها به غذای گرم، مکان خواب و استحمام نیاز دارند، یادآور شد: باید با تعامل و همراهی دیگر سازمان‌ها نیازهای این افراد برطرف شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz