[su_frame align=”center”]10[/su_frame]

رشت رویایی- فاز دوم پروژه هدایت آبهای سطحی محله پستک (از سه راه گلایل تا پل پستک)  افتتاح شد.

فاز دوم پروژه هدایت آبهای سطحی محله پستک (از سه راه گلایل تا پل پستک) روز گذشته در مراسمی با حضور مهندس جمشید پور سرپرست شهرداری رشت، مهندس پورناصرانی مدیر منطقه یک شهرداری رشت، حسینی مدیر عامل سازمان حمل و نقل و بار و ترافیک شهرداری رشت و جمعی از مردم منطقه پستک و محله گلسار افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

سرپرست شهرداری رشت طول پروژه هدایت آبهای سطحی محله پستک  را بیش از ۴ کیلومتر عنوان کرد و گفت: فاز اول این پروژه شامل مسیر اصلی از پل پستک تا دیواره فرودگاه بوده که به اتمام رسیده و فاز دوم آن نیز از سه راه گلایل تا انتهای پل پستک است که امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

او با قدردانی از شهردار منطقه یک به لحاظ درآمدزایی مناسب و تامین مالی به هنگام پروژه گفت: در سطح گلسار بیش از ۱۱ خیابان در دستور اجرای پروژه هدایت آبهای سطحی قرار دارد.

[su_frame align=”left”]پورناصرانی[/su_frame]

پورناصرانی گفت: این پروژه در دو فاز با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

مدیر منطقه یک شهرداری رشت با اشاره با تاکید بر ضرورت همکاری دستگاههای خدمات رسان و زیر ساخت با شهرداری در اجرای پروژه های زیرساختی گفت: امروز با افتتاح پروژه هدایت آبهای سطحی برآنیم که مشکلات آبگرفتگی را مرتفع و به استانداردها نزدیکتر سازیم.

مهندس پورناصرانی با ابراز تاسف از نبود زیرساخت و افتتاح هدایت آبهای سطحی در بهترین محدوده منطقه شهر گفت: عدم وجود زیر ساخت های استاندارد در محدوده گلسار چندان زیبنده این شهر نیست لذا از سالهای ۹۵ تاکنون شهرداری رشت ۴ کیلومتر از پروژه هدایت آبهای سطحی در منطقه گلسار با هزینه ای بالغ بر۱۱۰ میلیاردتومان در برنامه کاری خود به اجرا درآورده است.

مدیر منطقه یک شهری با تاکید براینکه پروژه آرام سازی محور بلوار گیلان باید یک سال پیش به اتمام می رسید، گفت: متاسفانه دستگاههای زیرساخت و خدمات رسان با درخواست مجوز های پی در پی از شهرداری به جهت خدمات رسانی بهتر به شهروندان، سبب کندی یا تعویق در اجرای پروژه ها می شوند.