رشت رویایی- همزمان با سومین روز از ماه مبارک رمضان، با حضور مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، معاونین و مدیران سازمان و فعالان اقتصادی منطقه فاز اول مجموعه بهشت پرندگان در فاز تجارت و گردشگری این منطقه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مجموعه بهشت پرندگان

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی در افتتاح فاز اول مجموعه بهشت پرندگان، فرش نوری هوشمند منطقه آزاد انزلی مورد بهره‌برداری قرار گرفت که دارای مساحت ۳۲ متر مربع بوده و به دلیل فعالیت همزمان دو دستگاه هوشمند در آن که به حرکت انسان حساس در کشور بی‌نظیر است، از جذابیت بصری ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

پخش موزیک، سنسورهای حساس نورپردازی، حرکت ماهیان در این فرش نوری هوشمند جلوه زیبایی از تلفیق هنر و احساس قدم گذاشتن بر روی آب تالاب گونه را به هر عابری القاء می‌کند.

از سوی دیگر پل چوبی نیز در مجموعه بهشت پرندگان منطقه آزاد انزلی آماده بهره‌برداری طبیعت دوستان استان و کشور شد. این پل چوبی به طول ۱۰۰ متر و عرض ۲ متر، دارای قوس‌های متعدد می‌باشد که این شکل آن زمینه تردد علاقه‌مندان در داخل جنگل کوچک این مجموعه طبیعی را فراهم شده است.

از سوی دیگر در نورپردازی این مجموعه از چراغ‌های SMD استفاده شده که علاوه بر کاهش بسیار در مصرف برق و سازگاری با شرایط آب و هوایی استان، زیبایی خاصی به منظر طبیعی اعطاء می‌کند.

از سوی دیگر به منظور تشابه بیشتر به قدم نهادن در فضای طبیعت گونه محوطه‌های زیست پرندگان در استان، علاوه بر رهاسازی پرندگان بومی در مجموعه باغ پرندگان، این سازمان اقدام به رهاسازی ماهیان علفخوار در تالاب کف درختان این مجموعه نموده است.

متنوع سازی امکانات و توانمندی‌های گردشگری منطقه، ایجاد الفت بیشتر با فضای طبیعی، جذابیت بیشتر در ظرفیت‌های طبیعت‌گردی به منظور ایجاد سازه‌های جدید توریستی در هر دوره فصل حضور مسافرین در راستای جذب گردشگران بیشتر و بالطبع سرمایه‌گذاران جدید از جمله اهداف ساخت خدمات و امکانات فوق در مجموعه بهشت پرندگان منطقه آزاد انزلی است.

گفتنی است مجموعه بهشت پرندگان با مساحتی در حدود ۲ هکتار در منتهی‌الیه شرقی فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی اقامتگاه پرندگان مهاجر و محلی در اکثر اوقات سال است. این سازمان با بهسازی و ایجاد امکانات گردشگری طبیعی زمینه بهره‌مندی علاقمندان به طبیعت‌گردی را در چنین فضایی مهیا کرده و به راین باور است این علاقمندان خود بهترین محافظان از زیست بوم طبیعی بوده و از آسیب رساندن به درختان آن امتناع می‌کنند.