غرق شدن ماشین حمل زباله در رودخانه بر اثر شکسته شدن پل طالقانی انزلی

رشت رویایی- صبح امروز بر اثر شکسته شدن پل جزیره طالقانی، ماشین حمل زباله به داخل رودخانه سقوط کرد.

به گزارش رشت رویایی، ماشین حمل زباله شهرداری انزلی در حالی‌که بامداد امروز در حال جمع‌آوری زباله بود بر اثر شکسته شدن پل جزیره طالقانی به داخل رودخانه سقوط کرد.

شاهد عینی این حادثه به رشت رویایی می‌گوید: در ساعت ۴ صبح ماشین حمل زباله شهرداری برای جمع‌آوری زباله جزیره طالقانی در حالی‌که از روی پل عبور می‌کرد بر اثر تخریب پل به داخل رودخانه سقوط کرد. ساکنین حاشیه رودخانه که در آن ساعت بیدار بودند متوجه سر و صدا شدند و وقتی از خانه بیرون رفتند، با پل شکسته و غرق شدن ماشین حمل زباله در رودخانه روبرو شدند.

او توضیح می‌دهد: ساکنین محل به کمک ماموران شهرداری رفتند و با ماموران آتش‌نشانی و امداد تماس گرفتند و ماجرا را گزارش دادند. ماموران امداد هم سریع در محل حاضر شدند و برای بیرون کشیدن ماشین حمل زباله تلاش زیادی داشتند.

ساکن جزیره طالقانی که علاقه‌ای به فاش شدن نامش ندارد، می‌گوید: جزیره طالقانی در منطقه غازیان قرار دارد و این پل تنها راه عبوری ساکنان آن سمت مرداب است. این پل بسیار قدیمی و فرسوده است و اگر اشتباه نکنم ساخت آن به دو سه دهه قبل مربوط است. باوجود اینکه ساکنین این محل بارها نسبت به فرسودگی پل شکایت کردند و بارها از مسئولین شهری درخواست کردند که نسبت به رسیدگی و ترمیم این پل اقدام کنند اما هرساله به جز بزک کردن و رنگ زدن میله‌ها شاهد هیچ اقدامی نبودیم.

گفتنی است، غازیان بخشی از شهر ساحلی بندر انزلی است که به وسیله دو پل بزرگ که از بناهای دوران پهلوی است به جزیره میان‌پشته در مرداب انزلی پیوند دارد. کانالی میان انزلی و غازیان وجود دارد که آب چهار رودخانه از شرق (سوسرروگا، پیربازارروگا، راست‌خانه و نهنگ‌روگا) و یک رودخانه از غرب (شنبه‌بازارروگا) از طریق آن به دریا وارد می‌شود. جزیره طالقانی که رودخانه روگا از حاشیه آن می‌گذرد در حال حاضر دارای جمعیت زیادی نیست و شهرداری شهر انزلی اجازه ساخت و ساز را در این جزیره صادر نمی‌کند.

غرق شدن ماشین حمل زباله در رودخانه بر اثر شکسته شدن پل طالقانی انزلی [su_frame align=”center”]غرق شدن ماشین حمل زباله در رودخانه بر اثر شکسته شدن پل طالقانی انزلی[/su_frame] [su_frame align=”center”]غرق شدن ماشین حمل زباله در رودخانه بر اثر شکسته شدن پل طالقانی انزلی[/su_frame]