غذاهای پرمصرفی که عامل سرطان است را بشناسید

رشت رویایی- سرطان یکی از شایع‌ترین کشنده‌های انسان است. با این وجود ما در شیوه‌ی زندگی روزانه‌مان به ریسک‌های این بیماری مهلک بی‌توجه ایم. یکی از مهم‌ترین ریسک‌ها مواد غذایی هستند. بسیاری از مواد غذایی موجود در فروشگاه‌های مواد غذایی با مواد شیمیایی و آفت‌کش‌ها فرآوردی شده‌اند. بسیاری از این مواد اثرات مضری روی بدن دارند و ریسک ابتلا به سرطان را به میزان زیادی افزایش می‌دهند.

در این نوشتار ۱۱ غذای رایج و مضری را می‌بینیم که هر روز می‌خوریم و نمی‌دانیم باعث بروز سرطان خواهند شد.

۱. محصولات غیر ارگانیک
بیش‌تر میوه‌های غیر ارگانیک پر هستند از آفت‌کش‌هایی که بیش‌ترشان با شستن نیز از بین نمی‌روند. مطابق با گزارش‌ها، خوراکی‌هایی که بیش‌ترین آسیب را می‌زنند عبارتند از:

سیب‌ها، توت‌فرنگی، انگور، کرفس، هلو، اسفناج، فلفل شیرین، شلیل، خیار، گوجه گیلاسی، نخود فرنگی و سیب‌زمینی…

۲. مواد پروتئینی

مواد پروتئینی - گوشت‌های فرآوری سوسیس، هات‌داگ، بیکن، کالباس

گوشت‌های فرآوری شده شامل ترکیبی از از نمک‌های سمی، مواد شیمیایی و مواد نگه‌دارنده هستند. برخی از گوشت‌های فرآوری شده که باید از خوردن آنها اجتناب کرد، عبارتند از:

سوسیس، هات‌داگ، بیکن، کالباس …

۳. چیپس سیب‌زمینی

چیپس سیب‌زمینی

چیپس سیب‌زمینی گذشته از داشتن میزان زیاد چربی و کالری، حاوی سطح بالایی از مواد نگهدارنده و نوعی ماده‌ی سرطان‌زای شناخته‌شده به نام آکریل‌آمید (که بیش‌تر در سیگارها یافت می‌شود) است. آکریل‌آمید ماده‌ای است که برای ترد کردن چیپس به کار می‌رود.

۴. آرد گندم به شدت فرآوری شده

آرد گندم

آرد سفید فرآوری شده رنگ و بافت خود را از فرآیند سفیدکنندگی سمی با گاز کلر به‌دست می‌آورد. یک مطالعه‌ی علمی نشان داد که مصرف مداوم کربوهیدرات‌های تصفیه شده، با افزایش ۲۲۰ درصدی سرطان در میان زنان مرتبط است.

۵. ذرت بوداده‌ای که در مایکروفر تهیه می‌شود

ذرت بوداده‌

بسته‌های ذرت بوداده در مایکروفر با لایه‌ای پرفلوئورواکتانوئیک اسید (پی‌اف‌اواِی) پوشیده شده‌اند، سمی که معمولاً در ظروف تفلن یافت می‌شود و با ناباروری مرتبط است. ذرت بوداده‌ی تهیه شده در مایکروفر به خودی خود حاوی یک ماده شیمیایی به نام دیاستیل است. این ماده با مواردی از بیماری‌های ریه در کارگران کارخانه‌های ذرت بوداده مرتبط است. ذرت بوداده همچنین با سرطان‌های پانکراس، بیضه و کبد مرتبط است.

۶. نوشابه‌های گازدار

نوشابه‌

نوشابه حاوی مواد مضر و و مقدار نامناسبی قند است. قند به سرعت هضم می‌شود و می‌تواند به التهاب و مقاومت به انسولین منجر شود. نوشابه‌های گازدار همچنین حاوی ۴-متیل‌ایمیدازول (۴-MI) فرآمده، یک ماده شیمیایی سرطان‌زا، هستند که باعث ایجاد رنگ رنگ کاراملی در نوشیدنی می‌شود.

۷. گوجه‌فرنگی کنسروشده

گوجه‌فرنگی

قوطی‌های مواد غذایی کنسرو شده با لایه‌ای از بیسفنول اِی که ممکن است وارد غذا شود، پوشیده شده‌اند. وجود این ماده با نقص تکاملی در جنین و نوزادان مرتبط است. گوجه فرنگی کنسروشده به ویژه مستعد پذیرش بیسفنول‌ای است به دلیل اسیدیته‌ی بالایی که دارد. این ویژگی گوجه فرنگی باعث می‌شود که بیسفنول تجزیه شده و توسط گوجه‌فرنگی جذب شود.

۸. غذاهای رژیمی/کم‌چرب/کم‌کالری

غذاهای رژیمی/کم‌چرب/کم‌کالری

اغلب مواد غذایی که با عنوان “رژیمی”، “کم کالری” و “کم‌چرب” تبلیغ می‌شوند، به شدت فرآوری شده‌اند و حاوی مواد شیمیایی هستند که برای حذف چربی و قند استفاده شده‌اند. بسیاری از این مواد افزودنی، از جمله آسپارتام، با سرطان، مشکلات قلبی و نقص هنگام تولد مرتبط هستند.

۹. الکل

الکل

مصرف بیش از اندازه‌ی الکل می‌تواند خطر ابتلا به چندین نوع سرطان از جمله سرطان پستان، دهان، مری، کبد، روده‌ی بزرگ و رکتوم را افزایش دهد.

۱۰. سالمون پرورشی

سالمون پرورشی

ماهی‌های پرورشی با مواد غذایی غیرطبیعی که پر از مواد شیمیایی، آنتی‌بیوتیک‌ها، آفت‌کش‌ها و مواد سرطان‌زا هستند، تغذیه می‌شوند. رنگ مایل به سرخ آنها به دلیل خوراک شیمیایی آنها است.

۱۱. گوشت قرمز

گوشت قرمز

هرچند مصرف متعادل گوشت قرکز خوب است، مصرف بیش از اندازه‌ی آن می‌تواند منجر به بالا رفتن خطر ابتلا به سرطان روده‌ی بزرگ و رکتوم شود.

ریسک ابتلا به بیماری‌ها و سرطان را با اجتناب از خوردن غذاهای مضری که در این فهرست ذکر شد، کاهش دهید. محصولات کاملاً ارگانیک و گوشت ارگانیک، بودن در معرض مواد شیمیایی و آفت‌کش‌ها را کاهش می‌دهد.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz