رشت رویایی- نمایشگاه عکس «گیلان و میراث ماندگار» با نمایش بیش از ۵۰ عکس از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی گیلان در رشت گشایش یافت.

[su_frame align=”center”]نمایشگاه عکس «گیلان و میراث ماندگار»[/su_frame]

به گزارش مهر، نمایشگاه عکس «گیلان و میراث ماندگار» همزمان با هفته میراث فرهنگی، صبح پنج شنبه در «هتل ایران» رشت آغاز به کار کرد.

در مراسم گشایش این نمایشگاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان هدف از برگزاری این نمایشگاه را نگاهی هنرمندانه به میراث فرهنگی خواند و گفت: بدون شک ابزار هنر و مشارکت مردمی نقش بسیار مهمی در حفظ و حراست از میراث فرهنگی به ویژه اماکن تاریخی دارد.

رضا علیزاده آشکارسازی زوایای پنهان تاریخی، فرهنگی و هویتی گیلان را از مهم‌ترین آثار برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست عنوان کرد و افزود: پرداختن به خرده فرهنگ‌های اصیل استان جز از طریق فعالیت‌های غنی فرهنگی امکان‌پذیر نبوده و اینگونه فعالیت‌ها زمینه را برای ارتباط و تعامل با افکار عمومی به ویژه نسل جوان فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: هنر، زبان گویای میراث فرهنگی بوده و نزدیکی معناداری با هم دارند و از سویی دیگر، زبان مطلوب برای برقراری ارتباط با اقشار مختلف مردم نیز به حساب می‌آید.

علیزاده ادامه داد: این قرابت معنایی فرصتی ویژه فراهم آورده تا بتوان از زبان هنر برای معرفی داشته‌های ارزشمند تاریخی و سنتی نقاط مختلف گیلان بهره بگیریم.

نمایشگاه «گیلان و میراث ماندگار» از امروز به مدت یک هفته از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ در هتل ایران واقع در میدان شهرداری رشت آماده بازدید علاقه‌مندان است.