عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج

رشت رویایی- انگکور شهری در شمال غربی کامبوج که به عنوان پایتخت امپراتوری کهن خِمِر ساخته شد. انگکور وات زیباترین معبد شهر تخریب شده در این شهر است و مساحتی در حدود ۲٫۵ کیلومتر مربّع را در بر می‌گیرد.

در سال ۱۸۵۰ میلادی یک مأمور فرانسوی به قصد میانبر هنگام سفر به این منطقه راه خود را از میان جنگل متراکم و گرمسیری کامبوج کوتاه کرد. او در کمال حیرت با ویرانه‌های یک شهر با شکوه روبرو شد؛ طولی نکشید که باستان شناسان برای جستجو و بازسازی این شهر که به شهر معبدها مشهور است از راه رسیدند. بیش از صد معبد در طول بیش از چهار قرن در این جنگل از بین رفته است.

عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج عکس‌های زیباترین معبد تاریخی در کامبوج

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz