عملکرد شهردار رشت در کل مثبت بوده است

رشت رویایی‌ ـ رئیس کمیسیون‌فرهنگی شورای‌شهر رشت یکی از ضعف‌های مدیریت‌شهری را عدم درآمد مطلوب و مدنظر دانست و تاکید کرد که سال‌جاری میزان درآمد شهرداری‌رشت مناسب نبوده است.

بدرقه کاروان خدام العترت در پیاده‌راه فرهنگی رشت - آبان ۱۳۹۵ - رضا موسوی روزان

به گزارش «ایلنا» رضا موسوی روزان افزود: بنده حدود سه سال و نیم است که در شورای اسلامی شهر رشت در خدمت مردم هستم و در این مدت سعی کرده‌ام تا فریاد‌رس مظلومان و محرومان باشم.

روزان تاکید کرد: از ابتدای شروع به کار شورای چهارم در روند انتخاب شهرداران سیری مطلوبی طی نشد و می‌توانست بهتر عمل شود.

او یادآور شد که عنوان این موضوع زیر سوال بردن همه عملکرد شورا نبوده، بلکه می‌شد در حوزه نظارت بهتر عمل شود.

روزان با بیان اینکه وظیفه ذاتی شورا نظارت بر عملکرد شهردار و مجموعه مدیریت‌شهری است، افزود: مصوبات شورا وقتی به‌صورت قطعی به فرمانداری اعلام شده و مراحل قانونی خود را طی می‌کند، همه مدیران شهری موظف‌اند از مصوبات پارلمان‌شهری پیروی و تبعیت کنند.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با اشاره به اینکه نمی‌توان عملکرد شهرداران و سرپرستان این دوره را کاملاً تایید کرد و بدون عیب دانست، گفت: انتقاداتی نسبت به عملکرد شهرداران و سرپرستان شهرداری وارد است.

او با بیان اینکه شهردار رشت طولانی‌ترین عمر شهرداران در طول شورای چهارم را داشته، افزود: مدیریت شهری می‌توانست خیلی بهتر از شرایط فعلی عمل کند.

روزان با بیان اینکه برخی تغییر و تحولات موجب آسیب دیدن مدیریت‌شهری و شهروندان خواهد شد، افزود: ثابت‌قدم در طول مدت شهرداری بسیار مطلوب عمل کرده و از نیروها و توانمندی مجموعه شهرداری برای توسعه‌شهری بهره گرفته است.

به گفته‌ی او، حجم پروژه‌های عمرانی شهر رشت و به نتیجه رساندن آنها علی‌رغم وجود برخی ضعف‌ها در دوران ثابت‌قدم قابل توجه بوده و در این راستا به جای برجسته کردن نقاط ضعف، باید نقاط قوت و اقدامات صورت گرفته برجسته شود.

این عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به ساخت پارک‌های متعدد در کمبود سرانه فضای سبز رشت و ایجاد بازارچه‌های متعدد و ساماندهی دست‌فروشان در نقاط مختلف شهر از جمله کارهای موفق ثابت‌قدم بوده، افزود: وجود اصل پیاده‌راه فرهنگی علی‌رغم برخی انتقادات در نحوه اجرا و کاهش آسیب کسبه از دیگر اقدامات مثبت کلان‌شهر رشت در دوره شورای چهارم بوده است.

او با اشاره به اینکه پیاده‌راه فرهنگی یادگار همیشگی شورای چهارم و ثابت‌قدم برای شهر رشت است، افزود: ساخت ساختمان مرکزی شهرداری در میدان گیل یکی دیگر از پروژه‌های ماندگار این دوره شورا است که علی‌رغم تاکید برخی مبنی بر فروش این ساختمان و رفع مشکلات مالی شهرداری، بنده به‌شدت با این موضوع مخالفت کرده و در آینده‌ای نزدیک به آبروی شهر رشت تبدیل خواهد شد.

روزان یکی از ضعف‌های مدیریت‌شهری را عدم درآمد مطلوب و مدنظر دانست و تاکید کرد: سال‌جاری میزان درآمد شهرداری رشت مناسب نبوده است.

او با اشاره به خرید تیم سپیدرود توسط شهردارای رشت گفت که خرید این تیم به مبلغ هفت میلیارد تومان در مقابل ۸۵۰ میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده شهرداری رشت رقم قابل‌توجهی نیست اما وقتی درآمد شهرداری به‌خوبی تحقق پیدا نکرده این مبلغ قابل توجه است.

روزان گفت: برخی کارگران و پاکبانان فضای سبز چند ماه است حقوقی دریافت نکرده‌اند و حقوق کارکنان شهرداری به وقع پرداخت نمی‌شود که مبلغ خرید تیم می‌تواند قابل توجه باشد.

نظرات

1 دیدگاه برای "عملکرد شهردار رشت در کل مثبت بوده است"

آگاه‌سازی از
680

مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رأی
یاسر
4 ماه 12 روز پیش

شما تعریف نکید پس کی باید تعریف کند

wpDiscuz