رشت رویایی- رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به نشستی که با سرمربی تیم ملی داشت گفت: کی روش امکانات خوب برای تیم ملی می‌خواهد و تاکید کرده اگر شرایط اینگونه باشد نمی‌تواند به همکاری‌اش ادامه دهد.

[su_frame]علی کفاشیان[/su_frame]

علی کفاشیان بعد از جلسه با کارلوس کی‌روش در جمع خبرنگاران گفت: با کی‌روش حدود چهار ساعت جلسه داشتیم. بعد از قرعه‌کشی مسابقات جام جهانی، برنامه داریم که جزو دو تیم اول باشیم. کی روش اعلام کرده به زمین تمرین خوب نیاز دارد و باید اردوهای تدارکاتی خوب باشد. از این صحبت‌هایی که همیشه بوده است.

وی افزود: اولویت اول ما تیم ملی است ولی شاید نتوانیم همه چیز را فراهم کنیم. کی روش تضمین می‌خواهد. او هم می‌گوید نمی‌توانم اینطوری بمانم. من کی روش را به جلسه روز شنبه هفته آینده هیات رئیسه دعوت کردم. خوشبختانه دو کاندیدای ریاست فدراسیون هم در هیات رئیسه هستند. اگر کی روش نخواهد بماند، ما ضرر می‌کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: او تیم ملی را آماده کرده است و می‌تواند با برنامه‌ریزی خوب تیم ملی را به جام جهانی ببرد. از او خواستم برنامه یک ساله را بریزد و خواستیم در قرعه‌کشی هم شرکت کند.

کفاشیان درباره اینکه سجادی اعلام کرده بحث رفتن یا ماندن کی روش با کفاشیان است، گفت: کی روش باید بماند. هر فرد دیگری هم رئیس فدراسیون شود، از کی روش حمایت خواهد کرد. البته کی روش هم شرط دارد و می‌گوید باید امکانات فراهم شود. به غیر از حقوق کادر فنی که حدود ۱۰ میلیارد است، برای آماده‌سازی هم ۱۵ میلیارد تومان نیاز است و می‌توان با بودجه‌ای ۲۵ میلیاردی کار را انجام داد. اگر به جام جهانی برویم حدود ۴۰ میلیارد تومان گیرمان می‌آید.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره هزینه ۸۰۰ میلیونی تیم‌های ایرانی برای میزبانی از تیم‌های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا در کشور عمان و اینکه آیا فدراسیون به باشگاه‌ها کمک خواهد کرد یا خیر، گفت: هزینه تیم‌های ایرانی در عمان کمتر می‌شود. ما صحبت کردیم که ارزان‌تر حساب کنند!

وی درباره انتخابات فدراسیون فوتبال و عدم ثبت‌نامش در انتخابات، تاکید کرد: افرادی که هستند و کاندیدا شده‌اند در انتخابات شرکت می‌کنند. وظیفه ما این است که وزارت ورزش به ما اعلام کند که اساسنامه فدراسیون را به رسمیت می‌شناسد. هر موقع مصوبه گرفته شد و اساسنامه به رسمیت شناخته شد، با این چهار کاندیدا، انتخابات را برگزار می‌کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره استعفای افشین پیروانی تاکید کرد: پیروانی تا الان چندین بار خداحافظی کرده است ولی هنوز در سمت خود هست.

کفاشیان درباره درگیری لفظی پیروانی و علیرضا اسدی در برنامه نود و افزایش اختلافات گفت: اتفاق خاصی که رخ نداد. پیروانی و اسدی نظرات خود را دادند. هر کسی در فدراسیون می‌تواند نظر خودش را بدهد.

وی درباره اینکه اسدی مدام عادل فردوسی پور را مهندس خطاب می‌کرد، با خنده گفت: خب به من چه؟!