رشت رویایی- نمایش «خدای کشتار» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود به روی صحنه می‌رود.

به گزارش رشت رویایی، «خدای کشتار» به نویسندگی «یاسمینا رضا» و با ترجمه، دراماتورژی و کارگردانی علیرضا کوشک جلالی از تاریخ ۳۰ اردیبهشت به مدت ۳ روز در لنگرود اجرا خواهد شد.

در این نمایش که کاری از گروه تئاتر دانش آموختگان سمپاد رشت است بازیگرانی همچون مرتضی جهانی، شکوفه داودی، عامر عظیمی و تارا قاسمی نژاد به ایفای نقش می‌پردازند.

خدای کشتار نمایش‌نامه‌ای نوشته یاسمینا رضا است که در سال ۲۰۰۶ به زبان آلمانی منتشر شد و در دسامبر همان سال در زوریخ اجرا شد. این نمایش در آذر ۱۳۸۷ به زبان فارسی در سالن سایه تآتر شهر به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی به نمایش درآمد و هم‌زمان به زبان آلمانی در آلمان روی صحنه رفت.

خدای کشتار در مورد پسر یازده سالهٔ خانوادهٔ رایل است که با چماق دو دندان هم‌کلاسی خود را شکسته است. خانوادهٔ رایل برای دل‌جویی و تفاهم به خانهٔ خانوادهٔ هویل می‌آیند. در آغاز روابط بسیار متمدنانه است اما کم‌کم خشونت موجود در روابط و وحشی‌گری نامتمدنانه‌شان بروز می‌کند و وضعیتی بسیار کمیک و در عین حال تاسف‌بار به‌وجود می‌آورد.

علیرضا کوشک جلالی متولّد اول فروردین سال ۱۳۳۷ در شهر تهران می‌باشد. وی عضو کانون کارگردانان آلمان و ایران است و از سال ۱۹۸۶ در آلمان به عنوان نویسنده و کارگردان مشغول کار است. او تاکنون بیش از ۴۰ نمایش در آلمان و ۱۵ نمایش نامه در ایران به روی صحنه برده و جوایز زیادی در زمینه کارگردانی و نویسندگی در فستیوال‌های تئاتری بین‌المللی کسب کرده است. کوشک جلالی در سال ۲۰۰۹ نیز برای اولین بار به عنوان کارگردان یک اپرا را در اپرای شهر دورتموند/آلمان به زبان ترکی و آلمانی به صحنه برد. این کارگردان مطرح پیش از این دو نمایش «سیستم گرون هلم» و «رعنا» را در گیلان به روی صحنه برده بود.

شایان ذکر است نمایش «خدای کشتار» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی از تاریخ ۳۰ اردیبهشت تا ۱ خرداد به مدت ۳ روز همه روزه در ساعت ۱۸ عصر در لنگرود به روی صحنه می‌رود.

[su_frame align=”center”]نمایش «خدای کشتار»[/su_frame]