شهردار رشت:
علم، تجربه و مهارت سه رکن توسعه حوزه انسانی است

بازگشایی مدارس - محمدعلی ثابت‌قدم

رشت رویایی- همزمان با آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۹۵_۹۶ زنگ دبیرستان شهیدان نهی قناد با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، مسرور مدیرکل بازرسی استان گیلان, محمدی مدیرکل کمیته امداد استان، فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، فاطمه شیرزاد عضو شورای اسلامی شهر رشت, سیده فاطمه شاد سعادت مادر شهیدان نهی قناد به صدا درآمد.

دکتر ثابت‌قدم با قدردانی خانواده شهیدان قناد در راستای توسعه رشته علوم انسانی در گیلان و شهر رشت اظهار داشت: علم, تجربه و مهارت سه رکن اصلی در توسعه حوزه انسانی است. که هرکدام از این ارکان در فضای خاصی از زندگی کاربرد دارد.

شهردار رشت افزود: تمرکز دانش آموزان در علم‌آموزی کمک می‌کند تا آنان با کسب تجربیات در بستر اجتماع به یک انسان پخته و مفید تبدیل شوند.

او با اشاره به مشکلات و ضعف‌های موجود در سازماندهی علوم انسانی خاطرنشان کرد: متاسفانه بیشترین موضوعات زندگی برگرفته از نگاه واردات فرهنگی است که با تغییر تئوری‌های این حوزه. و تلفیق تجربه و مهارت می‌توان گامی مهم در توسعه انسانی برداشت.

گفتنی است که دبیرستان شهیدان نهی قناد در دو سال گذشته با کوشش و همت خانواده این دو شهید ارزشمند به خصوص حاجیه خانم فاطمه شاد سعادت به عنوان تنها مدرسه فرهنگ در استان گیلان به ثبت رسیده است. و در این دو سال ۱۰ نفر از دانش آموزان این مدرسه موفق شدند با رتبه زیر ۱۰۰۰ وارد دانشگاه شوند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz