عروس و داماد گیلانی در مسجد سرخبنده رشت رأی دادند

عروس و داماد گیلانی در مسجد سرخبنده رشت رأی دادند

رشت رویایی- زوج دانشجوی گیلانی، عصر امروز با حضور در شعبه اخذ رأی مسجد سرخبنده رشت، رأی خود را به صندوق انداخته و در انتخابات مشارکت کردند.

فلاح نماینده فرماندار رشت که در شعبه اخذ رأی مسجد سرخبنده حضور داشت، در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: عروس با حجاب کامل در این شعبه حاضر شد و رأی خود را به صندوق انداخت.

وی ادامه داد: همچنین امروز مرد ویلچری که توانایی هیچ حرکتی نداشت، در این شعبه حضور یافت و با کمک همراهان خود، رأی خویش را به صندوق انداخت.

فلاح همچنین به حضور یک پیرمرد ۱۰۵ ساله رشتی در این شعبه اشاره و اضافه کرد: این شهروند کهنسال، به تنهایی برای شرکت در انتخابات حضور یافته بود.

وی حضور این افراد را نشانه عشق آنان به نظام اسلامی دانست که در چنین شرایطی خود را موظف به حضور در صحنه و مشارکت در انتخابات می‌دانند.

مسجد سرخبنده رشت، از مساجد قدیمی این شهر و واقع در خیابان تختی به سمت گلسار است.

شهرستان رشت با پنج بخش مرکزی، کوچصفهان، لشت نشاء، خمام و خشکبیجار، سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که در مرحله نخست از دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان که هفتم اسفندماه سال گذشته برگزار شد، یک نامزد با کسب حد نصاب آراء به مجلس راه یافت و چهار نامزد دیگر برای کسب دو کرسی باقیمانده در این حوزه، در دور دوم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

در مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۶۹۲ هزار و ۷۷۸ نفر در شهرستان رشت واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند.

استان گیلان با افزون بر ۱۴ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر دو میلیون و ۴۸۰ هزار نفر و ۱۶ شهرستان، ۱۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz