عرضه غذاهای محلی با طعم کتاب در آستارا

رشت رویایی- یک رستوران بین‌راهی در شهرستان آستارا واقع در غرب استان گیلان، در کنار غذاهای محلی، اقدام به عرضه کتاب در حوزه فرهنگ و هنر کرده است.

همواره یک اتاق خالی و یک فضای ساکت نیست که شرایط را برای خواندن کتاب فراهم می‌کند بلکه کتاب خواندن در تمامی احوال و مکان‌ها، می‌تواند جذابیت داشته باشد.

یحیی شادمان پور مسئول یکی از رستوران‌های بین‌راهی آستارا در تعطیلات نوروز امسال پررنگ‌تر از هر زمانی، اقدام به عرضه کتاب بر روی میزهای رستوران خود کرده است.

وی روز سه شنبه در مصاحبه با ایرنا گفت: این اقدام فرهنگی مورد استقبال مسافران و گردشگران نوروزی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه توقف در این رستوران با تغذیه جسمی و روحی همراه است، افزود: حدود ۴۰ عنوان کتاب در این رستوران عرضه می‌شود که مسافران ضمن مطالعه این کتاب‌ها در برخی از مواقع اقدام به خرید آن نیز می‌کنند.

وی اظهار داشت: بسیاری از کتاب‌های عرضه شده از مجموعه آثار نویسندگان آستارایی است.

شادمان پور ادامه داد: کتاب، آیینه تمام نمای فرهنگ یک ملت است که در جهت ترویج آن نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد.

وی اضافه کرد: غذاهای محلی باستیرما، جوجه لونگی و ماهی لونگی با چاشنی‌های محلی بیش از دیگر غذاها موررد استقبال گردشگران نوروزی آستارا قرار گرفته است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آستارا نیز در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در بسیاری از رستوران‌های بین‌راهی شهرستان، غذاهای محلی عرضه می‌شود.

پردل امیری نژاد با تقدیر از ابتکار جالب یکی از رستوران‌داران بین‌راهی آستارا در جهت عرضه کتاب به گردشگران افزود: بسیاری از متصدیان رستوران‌های بین‌راهی با پوشیدن لباس‌های محلی اقدام به عرضه غذاهای سنتی می‌کنند که این امر می‌تواند در راستای ترویج و انتقال فرهنگ منطقه مؤثر واقع شود.

۱۷۰ نوع غذای محلی توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان در این استان شناسایی شده که در این میان، شهرستان آستارا از تنوع غذایی چشمگیری برخوردار است.

در آستارا ۲۶ واحد رستوران بین‌راهی فعالیت می‌کند که عمده این رستوران‌ها، غذاهای محلی این شهرستان را عرضه می‌کنند.

شهرستان مرزی آستارا در شمال غربی استان گیلان، با داشتن جذابیت‌های گردشگری متعدد سالانه بالغ بر شش میلیون گردشگر داخلی و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی را به خود جذب می‌کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz