عجیب و غریب‌ترین ورزش‌های جهان

رشت رویایی- در این میان اما ورزش‌های عجیب‌وغریبی وجود دارند که کمتر نامشان را شنیده‌ایم و از آن‌ها کمتر می‌دانیم. ورزش‌هایی عجیب و تعجب‌برانگیزی که در اینجا به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم…

همه ورزش‌ها جذابیت‌های خودشان را دارند؛ آنقدر که اگر در آن حرفه‌ای هم نباشیم، گاهی به انجام آن می‌پردازیم و یا از تماشاچی‌های پر و پاقرص آن رشته ورزشی می‌شویم. در این میان اما ورزش‌های عجیب‌وغریبی وجود دارند که کمتر نامشان را شنیده‌ایم و از آن‌ها کمتر می‌دانیم. ورزش‌هایی عجیب و تعجب‌برانگیزی که در اینجا به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم؛

اسکی روی سنگ و کلوخ

عجیب و غریب‌ترین ورزش‌های جهان

متداول‌ترین نوع اسکی که همه ما آن را می‌شناسیم اسکی روی برف است. اما یک نوع دیگری از اسکی هم وجود دارد که به آن اسکی روی سنگ و کلوخ گفته می‌شود. اسکی روی سنگ‌ها و کلوخ‌های صخره قطعاً جذابیت‌هایی دارد که اسکی روی برف ندارد. این ورزش در کشورهایی که کوهستان‌های پوشیده از برف ندارند، بسیار رایج است. در کشور اتریش مردم به این ورزش علاقه زیادی دارند.

لگدزدن به ساق پا

عجیب و غریب‌ترین ورزش‌های جهان

ورزش خشن و در عین حال مهیّجی است. مسابقه‌دهندگان با شدت ساق پای هم را مورد اصابت قرار می‌دهند. کشنده نیست اما احتمال شکسته شدن ساق پا بسیار بالاست.

مسابقات قهرمانی پرتاب

عجیب و غریب‌ترین ورزش‌های جهان

در این مسابقه به جای نیزه و… از پرتاب اشیای ریز مثل نخودفرنگی یا ساچمه استفاده می‌شود که در نوع خود بسیار عجیب است.

خوردن فست‌فود در حد جنون

عجیب و غریب‌ترین ورزش‌های جهان

یک شکم خالی و صدها نوع از فست فود که باید در مدت زمان اندکی خورده شود. در ظاهر مسابقه خوب و خوشمزه‌ای به نظر می‌رسد اما همین مسابقه و به اصطلاح ورزش خوش خط‌وخال بسیاری از شرکت‌کنندگان را روانه گورستان کرده است.

اتو کردن لباس در زیر آب با اعمال شاقّه

عجیب و غریب‌ترین ورزش‌های جهان

اتو کردن لباس در شرایط عادی خودش نوعی هنر به حساب می‌آید، تصور کنید که کسی بخواهد این کار را در زیر آب و در حال دست‌وپنجه نرم کردن با امواج لجوج دریا انجام دهد. در نتیجه حق برنده یک جایزه شایسته است.

کشتی پاها

عجیب و غریب‌ترین ورزش‌های جهان

این مسابقه بیشتر آدم را یاد بازی‌های دوران بچگی می‌اندازد. در این مسابقه عجیب انگشتان پا با هم کشتی می‌گیرند. قرمز شدن و ضرب دیدگی انگشتان پا از پیامدهای احتمالی این مسابقه عجیب است.

المپیک گل‌ولای

عجیب و غریب‌ترین ورزش‌های جهان

این یک بازی گروهی است که در آلمان طرفداران زیادی دارد. میدان مسابقه جایی پر از گل‌ولای است.

مشت‌زنی شطرنجی

عجیب و غریب‌ترین ورزش‌های جهان

در این مسابقه مشت‌زنی ذهن به جای عضلات فعالیت می‌کند. این مسابقه هم از عجیب‌ترین مسابقات ورزشی جهان است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz