عجیب‌ترین و نادرترین بیماری‌های جهان

رشت رویایی- انسان‌های خوشبخت یک زندگی در سلامتی کامل را خواهند داشت و بعد از چند سال به علت کهولت سن جانشان را از دست می‌دهند. اما بعضی دیگر به اثر تصادف یا بیماری جانشان را از دست می‌دهند. بسیار شنیده‌ایم افرادی سرطان و یا بیماری‌های شناخته‌شده‌ای دیگری دارند اما شاید در مورد این بیماری‌های بسیار عجیب چیزی زیادی نشنیده باشید.

۱. موبیوس: این بیماری، بیماری‌ای نیست که جان فردی را تهدید کند. در این بیماری، فرد توانایی حرکت دادن اجزای صورتش را ندارد. حتی نمی‌توانند چشمانشان را از این سو به آن سو حرکت دهند. گاهی مواقع تنفس و خوردن آن‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

موبیوس

۲. الفانتیاسیس: افرادی به این بیماری مبتلا می‌شوند که پشه‌ای خاص آن‌ها را نیش زده باشد. در این بیماری بازو یا پاهای فرد به شدن ورم می‌کند.

الفانتیاسیس

۳. سندرم گرگینگی: همان‌طور که از اسم این بیماری مشخص است، افراد مبتلا با بدن پر مو به دنیا می‌آیند یا در بعضی موارد بعدها اثر آن مشخص می‌شود و بدن فرد پر مو می‌شود.

سندرم گرگینگی

۴. پیری زودرس: این بیماری باعث می‌شود فرد در دوران کودکی به سن پیری برسد و حتی علائم پیری هم نشان می‌دهند.

پیری زودرس

۵. صورت شیری: مبتلایان صورتی مانند شیر پیدا می‌کنند چرا که چند عامل در بدنشان باعث می‌شود استخوان‌های آن‌ها بیش از حد رشد کند

صورت شیری

۶. پرتئوس: نام این بیماری از روی یکی از خدایان یونانی برداشته شده‌است چرا که او می‌توانست تغییر شکل دهد. در حال حاضر ۱۲۰ بیمار در دنیا وجود دارند که از این بیماری رنج می‌برند. علائم این بیماری شامل رشد بیش از حد پوست و استخوان‌ها می‌شود که یک تومور مسبب آن است.

پرتئوس

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz