[su_frame align=”center”]abbasi-2[/su_frame]

رشت رویایی- اسدالله عباسی امروز با ارسال نامه‌ای به محمد محمودی شاه‌نشین رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: به دلیل غیر قانونی بودن انتخابات هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان از پذیرفتن عضویت در این هیأت معذور هستم.

دو عضو دیگر این هیأت سه نفره، محمد صادق حسنی جویباری نماینده مردم رشت و منوچهر جمالی نماینده مردم رودبار هستند و به نظر می رسد در اقلیت بودن طیف سیاسی عباسی در این هیأت و عدم امکان تاثیرگذاری کامل بر تصمیمات آن در نپذیرفتن این مسئولیت بی تاثیر نبوده است.

[su_frame align=”left”]عباسی نماینده عضو هیات نظارت[/su_frame]

گفتنی است پیش از این افتخاری، نماینده مردم فومن در مجلس و رییس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به دلیل فشارهای وارده از سمت خود استعفا داده بود. به نظر می رسد با این وضعیت کار هیأت نظارت بر انتخابات در استان گیلان بیش از پیش گره خورده است. در روزهای گذشته نیز خبر می رسید اعمال فشار از طرف برخی نمایندگان برای ورود افراد موردنظرشان به هیأت های نظارت شهرستان ها منجر به تشکیل جلسات چهار نفره و شش نفره شده است! هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هر شهرستان پنج عضو دارد و نقش نظارتی بر تایید صلاحیت کاندیداها و روند اجرای انتخابات را به عهده دارد.