رشت رویایی – رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اظهار کرد: با نهایی شدن نتایج دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی طی روزهای آینده فراکسیون امید برای مجلس آینده تشکیل خواهد شد.

[su_frame align=”center”]گردهمایی حامیان لیست امید رشت - محمدرضا عارف[/su_frame]

محمدرضا عارف در این رابطه خاطر نشان کرد: بحمدالله شاهد موفقیت لیست امید در دور دوم بودیم و در این شرایط امیدواریم مجلس آینده بر اساس اولویت‌های ترسیمی در حوزه اقتصادی و معیشتی و بر اساس برنامه ۱۲۸ بندی که در گذشته اعلام شده بود و هم‌چنین ساماندهی برخی آسیب‌های اجتماعی عملکرد مثبتی داشته باشد. و ان شاء الله روال عملیاتی این برنامه‌ها نیز در هفته آینده و پس از تشکیل فراکسیون امید تبیین می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد ریاست مجلس آینده گفت:‌ تعیین ریاست مجلس حق مجلس است و پرداختن زودهنگام به این موضوعات شاید به صلاح نباشد اما با تشکیل فراکسیون‌ها و سیاست‌های مرتبط با این فراکسیون‌های مختلف این موضوعات نیز قابل بررسی است و ان شاء الله با یک تعامل مطلوب با فراکسیون‌های مختلف و پس از مشخص شدن نتایج نهایی انتخابات در دور دوم فراکسیون‌ها این موضوع را نیز در دستور کار خود قرار خواهند داد.

عارف در خصوص امکان اجماع با لاریجانی در مورد سیاست مجلس گفت: اولویت ما برای مجلس آینده تعامل با فراکسیون‌های مختلف در جهت رسیدن به اهداف کلان و ترسیمی است و قصد نداریم در مجلس آینده تقابل فراکسیون‌ها را ایجاد کنیم، بلکه با تعامل و همفکری در مسیر اهداف کلان کشور گام بر می‌داریم.

غلامرضا حیدری منتخب مردم تهران در مجلس نیز در خصوص تشکیل فراکسیون «امید» گفت: بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، اکثریت نمایندگان را فهرست امید و مستقلین تشکیل می‌دهند.

وی اظهارامیدواری کرد: هدف مجلس دهم کمک به دولت در جهت خدمت بیشتر به ملت و بعد نظارتی مجلس تسهیل گر حمایت و هدایت قوه مجریه باشد.