رشت رویایی- دومین روز از اجرای برنامه زنده موج جوونی رادیو جوان با مشارکت مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت و دست‌اندرکاران برنامه موج جوونی رادیو جوان با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، رضا رسولی، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت، غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت، سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان رشت، فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، و سایر مدیران شهری و استانی عصر روز جمعه ۱۵ مرداد با حضور پرشور شهروندان و گردشگران در پیاده راه فرهنگی شهر رشت اجرا شد.

رضا رسولی در این مراسم با بیان اینکه توسعه پیاده‌روی به عنوان انسانی‌ترین روش در حوزه ترافیکی در دستور کار برنامه‌های حمل و نقلی شهر رشت قرار دارد اظهار داشت : توسعه پیاده‌روها از زیرساخت‌های ترافیکی محسوب می‌شود.

[su_frame align=”center”]برنامه زنده موج جوونی در بافت فرهنگی تاریخی مرکزی رشت[/su_frame]

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی رشت گفت: ایجاد بافت پیاده در رشت با هدف حفظ هویت تاریخی رشت یک زیرساخت ترافیکی است و اگر در سال گذشته به رشت آمده بودید همین مکان پر از دود و شلوغی بود اما امروز با ایجاد این پیاده راه فرهنگی آرامش خاصی بران حکم فرماست.

رسولی با بیان اینکه پیاده‌راه‌ها مکانی مناسب برای تعاملات انسانی هستند افزود: در بخش توسعه حمل و نقل همگانی با توجه به محدودیت‌های عرض شبکه رشت با یک اهتمام جدی برای این امر برنامه‌ریزی می‌شود.

او از صبر و تلاش و همراهی شهروندان در انجام پروژه‌های ترافیکی تشکر و قدردانی کرد تصریح کرد: انشا الله در آینده نزدیک بلندترین پیاده راه جهان را در شهر رشت مشاهده می‌کنیم.
رسولی گفت: ایجاد این پیاده راه شرق و غرب رشت را با حفظ سابقه و هویت تاریخی رشت به هم اتصال می‌دهد و کارهای اجرایی این امر با توسعه حرم مطهر خواهر امام شروع شده است و به امید خدا با اهتمامی که همه مسئولان استان و رشت دارند سعی می‌کنیم این پروژه را در فازهای مختلف طی دو سال آینده اجرایی کنیم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت با بیان اینکه در حوزه‌های فرهنگی برنامه‌های متنوع برای اقشار و سنین مختلف در دستور کار شهرداری و شورا قرار دارد خاطرنشان کرد: نگاه ما به شناساندن زیبایی‌های شهر رشت به سایر استان‌های کشور و دنیا است.

رسولی: رشت با عنوان فرهنگ شهر و شهر جشنواره‌ها به گردشگران معرفی می‌شود
او همچنین گفت: به دنبال این هستیم که رشت را به عنوان فرهنگ شهر و شهر جشنواره‌ها به گردشگران معرفی کنیم و این امر با تلاش‌ها و پی گیری‌های شورا و شهرداری محقق می‌شود تا شهر رشت به یک مقصد گردشگری تبدیل شود.

[su_frame align=”center”]برنامه زنده موج جوونی در بافت فرهنگی تاریخی مرکزی رشت[/su_frame]

جعفرزاده گفت: اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت‌های داخلی است و به معنای قهر کردن با دنیا نیست ما کشور ثروتمندی هستیم و اگر همه متولیان امر به آنچه که داریم توجه ویژه کنند و همه اینها برای رفع مشکل مردم تجمیع شود به لطف خداوند بخش اعظمی از مشکلات حل می‌شود.
وی با بیان اینکه مردم ولایتمدار رشت همواره پویا و هوشیار هستند تصریح کرد: قطع به یقین با همت مسئولان و مردم مشکلات بیکاری جوانان حل می‌شود.

سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان رشت نیز در این مراسم با بیان اینکه مردم رشت همواره پرنشاط هستند افزود: این نشاط را در حضور مردم رشت در تمام صحنه‌های حساس دیده‌ایم.
وی با بیان اینکه فرمانداری به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، پایه و اساس کار خود را بر مردم شهرستان نهاده است تصریح کرد: یکی از پایه‌های عملی اقتصاد مقاومتی مردم هستند.

فرماندار شهرستان رشت گفت: این جشنواره هم حاصل تلاش کشاورزان رشت است، جشنواره جوکول مژده یک سال پربرکت را می‌دهد و کشاورزی هم پایه و اساس اقتصاد مقاومتی است.

مهدوی گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری کشاورزی نقش مهمی را در اقتصاد مقاومتی دارد و مردم رشت نیز تلاش و همتی دو چندان در حوزه کشاورزی دارند.

[su_frame align=”center”]برنامه زنده موج جوونی در بافت فرهنگی تاریخی مرکزی رشت[/su_frame]

مهدوی: با هر فعالیتی که به رشد رشت ضربه بزند برخورد می‌شود.
فرماندار رشت گفت: هر جا فعالیتی که به رشد رشت ضربه بزند ما با آن برخورد می‌کنیم و به مردم قول می‌دهیم که کارنامه ما در پایان سال در حوزه اقتصاد مقاومتی موفق باشد. گفتنی است اجرای موسیقی، مسابقه، اهدای جوایز ارزنده و تقدیر از فعالان فرهنگی شهر رشت از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

قدیمی: شعار من شهرم را می‌سازم در رشت نهادینه می‌شود
فاطمه قدیمی مدیر روابط عمومی و ارتباطات بین‌الملل شهرداری رشت در این مراسم با بیان اینکه شعار من شهرم را می‌سازم در بین اقشار مختلف شهر رشت نهادینه می‌شود گفت: من شهرم را می‌سازم شعار برنامه جهانی اسکان بشر است که خوشبختانه شهرداری رشت نیز در این راستا فعالیت‌های خوبی انجام داده است. ترویج فرهنگ آبادگری و سازندگی، مطالبه گری در بین کودکان رشت می‌تواند آینده‌ای روشن را برای رشت رقم بزند.

[su_frame align=”center”]برنامه زنده موج جوونی در بافت فرهنگی تاریخی مرکزی رشت[/su_frame]

قدیمی گفت: قصد داریم با برگزاری جشنواره‌های مختلف در رشت این شهر را به عنوان مقصد گردشگری معرفی کنیم و با برند سازی رشت در توسعه این شهر گام برداریم.

غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعامل بین مسئولان استان گیلان گفت: امروز با تدبیر شهردار جوان رشت تغییرات خوبی را در شهر مشاهده می‌کنید به لطف خدا شهر رشت بعد از مدت‌ها که ساکن بوده با همدلی مسئولان حرکت جهشی را به سمت جلو دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: اینکه مردم در تعطیلات رشت را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می‌کنند نشان از حرکت رو به جلوی رشت است.