مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری رشت:
طرح شورایاری به صورت پایلوت در سرای محلات اجرا می‌شود

طیبه بینا

رشت رویایی- جلسه خانه‌های سلامت شهرداری و بهزیستی و بررسی و اجرایی شدن بندهای تفاهم‌نامه با حضور طبیه بینا مدیر پیشگیری و رفع شهری، انساندوست رئیس اداره بهزیستی شهرستان رشت و مدیران سرای محلات و جمعی از نمایندگان بهزیستی و بهداشت در دفتر شهردار رشت برگزار شد.

طیبه بینا در این جلسه، بهزیستی و مرکز بهداشت را دو بازوی مهم عنوان کرد و گفت: از بدو راه اندازی و تأسیس اداره سلامت شهرداری رشت این دو مرکز بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی این مجموعه را در پیشبرد و تحقق اهداف سلامت یاری رسانند.

او مهم‌ترین وظیفه مدیران محلات را در این سرای، کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارائه خدمات مناسب و بهینه به شهروندان هر محله دانست و گفت: از منظر شهری تمامی محلات باید از خدمات یکسان و برابری بهره‌مند شوند ولی توجه به اینکه از آغاز فعالیت سرای محلات مدت زمان زیادی نمی‌گذرد پس نمی‌توان انتظار داشت که در همه مناطق به صورت یکسان خدمات ارائه گردد ولی با این حال ما تمام سعی خویش را خواهیم کرد تا با استخراج و ارائه سرفصل‌های آموزشی یکسان به همه مناطق بتوانیم در آینده‌ای نزدیک به ترفیع هرچه بیشتر فرهنگ‌سازی مورد نظر و مطلوب خویش برسیم.

مدیر پیشگیری و رفع خدمات شهری با بیان اینکه تاکنون همکاری متقابلی بین شهرداری و مرکز بهداشت وجود داشته عنوان کرد: مشارکت کلمه بزرگی است که زمینه‌ساز این مقوله شکل‌گیری اعتماد متقابل است که هرچقدر این اعتمادها بیشتر باشد رابطه‌ها عمیق‌تر خواهد بود.

بینا از اجرای طرح شورایاری به‌صورت پایلوت در تمامی سرای محلات خبر داد و گفت: در راستای رفع مشکلات محلات و بهره‌گیری از نظرات و دیدگاه‌های آحاد مردم، افرادی از ساکنین محل انتخاب و نسبت به ترفیع مشکلات و درخواست اهالی محله، شهرداری را کمک خواهند نمود.

او نقش شورایاری‌ها را در انعکاس مشکلات و مسائل واقعی و نیازهای اصلی محلات مهم دانست و بیان کرد: فعالیت شورایاری‌ها یکی از نیازهای شهر رشت می‌باشد که ماهیت وظایفشان صرفاً جنبه شناسایی، نظارتی، مشورتی و همکاری دارند.

او از جمع آوری بانک اطلاعاتی برای معلولین در سرای محلات خبر داد و گفت: از آنجائی که افراد دارای معلولیت نیز جزء شهروندان محسوب می‌شوند و براساس قانون یکی از وظایف شهرداری تدوین و برنامه ریزی برای کلیه شهروندان صرف نظر از فعالیت‌های جسمانی، جنسی و اجتماعی است بنابراین با اختیار دادن این اطلاعات به مدیران محلات آموزش‌های لازم به این عزیزان انجام خواهد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz