طرح آزمون دیسپنسرهای جایگاه سوخت در رشت اجرایی شد

رشت رویایی- مدیرکل استاندارد تحقیقات صنعتی استان گیلان با بیان اینکه طرح آزمون دیسپنسرهای جایگاه CNG در رشت اجرا شد گفت: این طرح برای نخستین بار به‌طور پایلوت کشوری در رشت اجرا شد.

به گزارش تسنیم، داریوش اشکانی‌پور صبح امروز در جریان  افتتاح طرح آزمون دوره‌ای دیسپنسر‌های جایگاه CNG در رشت گفت: این طرح به‌صورت پایلوت کشوری در استان گیلان و شهرستان رشت برگزار می‌شود.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان اجرای این طرح را برای نخستین بار در کشور عنوان کرد و افزود: این طرح به‌منظور ارتقاء استاندارد سوختگیری در جایگاه‌های CNG اجرایی می‌شود.

او گفت: طرح آزمایشی آزمون دوره‌ای دیسپنسرهای جایگاه‌های CNG توسط آزمایشگاه شرکت پویندگان بهبود کیفیت و از سوی مرکز ملی اندازه‌شناسی، اوزان و مقیاس‌های سازمان ملی استاندارد تأیید صلاحیت شده است.

اشکانی‌پور با تاکید بر اینکه طرح مذکور تحولی مطلوب در راستای استانداردسازی میزان و تعرفه در سوختگیری است گفت: طرح آزمون دیسپنسرهای جایگاه CNG در کمیت و کیفیت سوختگیری موثر است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان گفت: پس از اتمام طرح پایلوت براساس دستور‌العمل‌ در این طرح حداقل سالی دو بار کلیه دیسپنسرهای جایگاه‌های CNG کشور مورد آزمون دوره‌ای قرار می‌گیرند.

اشکانی‌پور با تاکید بر اینکه در صورت صحت عملکرد جایگاه‌ها در آزمون مذکور گواهی برچسب آزمون بر روی دیسپنسرهای جایگاه نصب می‌شود گفت: با اجرای این طرح از کم فروشی در جایگاه‌های CNG جلوگیری می‌شود.

او با اشاره به اینکه به‌طور قطع آزمون دوره‌ای دیسپنسرهای CNG تأثیر به‌سزایی در سلامت داد و ستد عمومی و استانداردسازی جایگاه‌های CNG دارد افزود: این طرح پس از اتمام طرح پایلوت در تمامی کشور اجرا می‌شود.

اشکانی‌پور با بیان اینکه تأیید دیسپنسرهای جایگاه‌ها از مزیت‌های این طرح است گفت: اجرای این طرح اطمینان خاطر مصرف کنندگان گاز CNG و رضایتمدی دستگاه‌های نظارتی نظیر سازمان تعزیرات حکومتی را به دنبال دارد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان گفت: در حال حاضر استاندارد‌سازی کلیه جایگاه‌های CNG با استفاده از خدمات شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده است.

او با بیان اینکه این طرح با رویکرد ارتقاء کیفیت و پایش استمرار کیفیت جایگاه از نظر ایمنی در استان اجرا می‌شود گفت: این طرح برای نخستین بار در سطح کشور با محوریت اداره کل استاندارد استان گیلان و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان در جایگاه CNG مکتب القرآن رشت برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *