طراحی دو یادمان ویژه در راستای برگزاری کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید گیلان

رشت رویایی- رییس کمیته فضاسازی و زیباسازی کنگره ۸۰۰۰ شهید استان از ساخت دو یادمان ویژه در شهر رشت خبر داد.

دکتر ثابت‌قدم در این خصوص اظهار داشت: یکی از یادمان‌ها با توجه به اینکه اجلاسیه اصلی کنگره ملی ۸ هزار شهدی گیلانی در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار خواهد شد نصب می‌شود.

دکتر ثابت‌قدم در نشست هماهنگی نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان که در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای فضاسازی شهری جهت برگزاری کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان اظهار کرد: نصب تمثال ۲ هزار و ۲۰۰ شهید رشت تا پیش از کنگره انجام خواهد گرفت.

وی ایجاد المان‌ها در فضاسازی شهری، ساماندهی تابلوهای شهری، نام‌گذاری کوچه‌ها به نام شهدا و … را از جمله برخی از اقدامات انجام شده در راستای فضاسازی شهری تا برگزاری کنگره ملی شهدای گیلان دانست.

شهردار رشت از ساخت ماکت خانه روستایی در سه میدان شهر رشت خبر داد و یادآور شد: هماهنگی لازم با سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان انجام شده است.

ثابت‌قدم از طراحی و ساخت دو یادمان ویژه در شهر رشت خبر داد و افزود: یکی از یادمان‌ها با توجه به اینکه اجلاسیه اصلی کنگره در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار خواهد شد نصب می‌شود.

وی با اشاره به همزمانی انتخابات و برگزاری کنگره ملی ۸ هزار شهید استان اشاره کرد و گفت: در بحث انتخابات بیشتر فضای بصری شهر تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد و تلاش خواهد شد تا ساماندهی مثبتی در جلوگیری از تداخل این دو فضای انتخابات و کنگره جهت تبلیغات ایجاد شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz