صعب‌العبور‌ترین مدرسه جهان را ببینید

ترسناک‌ترین و صعب‌الحبورترین مسیر مدرسه جهان قرار است به زودی کمتر از گذشته ترسناک شود زیرا با نصب نردبان‌های فولادی رفت و آمد به مدرسه‌ای که پایین یک کوه مرتفع بنا شده برای کودکان آسانتر خواهد شد.

صعب‌العبور‌ترین مدرسه جهان

براساس گزارش CNN، در کوهستان‌های جنوب غرب استان سیچوآن چین گروهی از کودکان برای اینکه بتوانند خود را به موقع به مدرسه‌شان برسانند باید از صخره‌ای ۸۰۰ متری پایین بیایند.

کودکان تا پیش از این برای رفتن به مدرسه و پایین آمدن از این صخره که محل ساخت خانه‌ها و روستای آنها است، از نردبانی طنابی استفاده می‌کردند اما اکنون با ساخت نردبان و پلکانی فلزی سفر دو ساعته آنها از روستایی که بالای صخره ۸۰۰ متری است به مدرسه که در پایین این صخره واقع شده، ساده‌تر خواهد شد.

تصاویر این کودکان که برخی از آنها تنها ۶ سال دارند، درحال پایین آمدن از کوه برای رفتن به مدرسه اولین بار اوایل سال ۲۰۱۶ منتشر شد. نردبان فلزی در حال نصب از ۱۵۰۰ تکه لوله فلزی ساخته شده‌است و تا پایان ماه نوامبر مراحل نصب آن به پایان می‌رسد. روستا ساخت این نردبان ۱۵۰ هزار دلاری را از ماه آگوست آغاز کرده‌است.

استفاده از این نردبان که ساختاری مقاوم و مستحکم دارد، سفر روستاییان به بیرون از روستا را ایمن‌تر می‌سازد. روستاییان این روستای ۴۰۰ نفره ناچاراند هرهفته برای خرید مایحتاج و فروش محصولاتشان روستا را ترک کرده و به پایین کوه بیایند.

صعب‌العبور‌ترین مدرسه جهان صعب‌العبور‌ترین مدرسه جهان صعب‌العبور‌ترین مدرسه جهان صعب‌العبور‌ترین مدرسه جهان صعب‌العبور‌ترین مدرسه جهان صعب‌العبور‌ترین مدرسه جهان صعب‌العبور‌ترین مدرسه جهان صعب‌العبور‌ترین مدرسه جهان صعب‌العبور‌ترین مدرسه جهان

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz