[su_frame align=”center”]یک‌صد و شصت و دومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵[/su_frame]

رشت رویایی- صد و شصت و دومین جلسه شورای شهر رشت با ریاست مسعود کاظمی عصر امروز در صحن شورا برگزار شد.

مسعود کاظمی در ابتدای این جلسه ضمن عرض تسلیت بابت شهادت مظلومانه شهید سید مصطفی خمینی و فرارسیدن اول آبان روز آمار و برنامه‌ریزی، حضور مهندس طیفوری معاون ستاد آمار و ارقام سازمان برنامه و بودجه گیلان در صحن شورا خوشامد گفت و افزود: امید است تا فرهنگ تولید آمار صحیح و به هنگام و استفاده درست از آنها جهت بیان وضعیت و واقعیت‌های موجود جامعه سرلوحه کار خود قرار دهیم. چرا که آمار دقیق و به روز می‌تواند به عنوان چشم و گوش قلمداد گردد و سندهای فرادستی و برنامه‌های اجرایی را پیش‌بینی کند تا سازمان‌ها بسیاری از بی‌برنامگی‌های‌شان را برطرف کنند. امید است شهروندان فهیم رشت همانند دیگر مشارکت‌های عمومی همکاری لازم را با ماموران سرشماری داشته باشند.

[su_frame align=”center”]یک‌صد و شصت و دومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - مسعود کاظمی[/su_frame]

رییس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، گفت: از مواردی که دقیقاً باید رعایت شود کاهش هزینه‌ها و توجه به تولیدات داخلی که با آمار دقیق و برنامه‌ریزی صحیح این مهم محقق خواهد شد.

۷۲ درصد از جمعیت شهرستان رشت در سرشماری اینترنتی شرکت کردند

در ادامه جلسه معاون ستاد آمار و ارقام سازمان برنامه و بودجه گیلان با اشاره به سرشماری عمومی نفوس ومسکن در استان گیلان، گفت:‌ بحث آمار و اطلاعات امروزه از ظرفیت‌های هر جامعه‌ای است. داشتن آمار و اطلاعات دقیق و صحیح منجر به توانمندی جامعه ما خواهد شد و ما شاهد جامعه‌ای توانمند می‌شویم و می‌توانیم برنامه‌ریزی‌های کلان و خرد را تدوین کنیم. در کنار آن صاحبان کار با استفاده از آمارهای دقیقی که تهیه می‌شود می‌توانند بازارهای هدف خود را شناسایی کنند و برنامه‌ریزی‌های دقیقی داشته باشند. بنابراین امروزه داشتن اطلاعات و آمار دقیق علیرغم اینکه یکی از ضرورت‌ها است برای کلیه جوامع داشتن سواد آماری مثل خواندن و نوشتن ضروری شده است. بنابراین تلاش ما این است که بتوانیم قدمی را جهت ارتقای فرهنگ آماری و سواد آماری برداریم و هرچقدر در این راه موفق شویم شاهد کشوری توسعه یافته و شاهد تعالی و ارتقای جامعه مدنی خودمان خواهیم بود.

وحید طیفوری با بیان اینکه هر ۵ یا ۱۰ سال بر اساس توصیه بین‌المللی سرشماری عمومی نفوس و مسکن در کشورها انجام می‌شود، افزود: کشور ما از سال ۱۳۳۵ برای اولین سرشماری نفوس و مسکن را به طور علمی آغاز کرده است و تا سال ۸۵ به صورت ده سال یک‌بار و از سال ۸۶ با تصویب هیئت وزیران اجرای سرشماری به صورت ۵ ساله انجام شد که اولین دوره ۵ ساله در سال ۱۳۹۰ اجرایی شد و دومین دوره را اکنون شاهد هستیم.

او ادامه داد: کار سرشماری بسیار طاقت‌فرسا، پرزحمت و پرهزینه است و برای همین نیازمند مقدماتی است که به خوبی تهیه شود و تمهیدات لازم جهت اجرا در نظر گرفته شود. در مرکز آمار ایران و سازمان برنامه و بودجه استان‌های کشور این مهم نزدیک به دو تا سه سال گذشته مورد بررسی کامل قرار گرفت. ابزار مورد نیاز و فناوری های کشورهای پیشرفته در اجرای سرشماری مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با توجه به فناروی‌هایی که در کشور وجود دارد و امکانات روز باعث شد تا بالاخره از روش سنتی عبور کنیم و از سرشماری ترکیبی به عنوان گام رو به جلو استفاده کردیم. وبه امیدخدا امیدواریم شرایطی در نظام آماری کشور ما فراهم شود تا سرشماری‌های ما ثبتیمبنا باشد؛ یعنی ما بتوانیم اطلاعات را براساس پایگاه های اطلاعات ثبتی در دستگاه‌های اجرایی است بتوانیم سرشماری‌ها را با کمترین هزینه و بیشترین بهره‌وری اجرا کنیم.

او در ادامه با اشاره به استفاده کشورهای پیشرفته از سرشماری اینترنتی و پرسشنامه‌های الکترونیکی همچون کانادا، استرالیا، ژاپن و امریکا، گفت: ولی در کشور ما  اولین تجربه سرشماری اینترنتی امسال اتفاق افتاد که با استفاده از تبلت و پرسشنامه الکترونیکی کار سرشماری دارد انجام می‌شود. تغییر نگرش از سرشماری‌های سنتی و پرسشنامه‌های کاغذی به سرشماری‌های مدرن بسیار حایز اهمیت است. با توجه به بحث دقت در اطلاعات، صرفه‌جویی در زمان، کاهش هزینه و افزایش دقت و کاهش انتظار داده‌ها از مزایای سرشماری اینترنتی است. ضمن این که سرشماری سال ۹۵ سرشماری سبز است، زیرا از کاغذ استفاده نمی‌شود و به محیط زیست آسیب نمی‌زند که یکی از اقدامات بسیار با اهمیت برای کشور محسوب می‌شود.

طیفوری با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۵ مقدمات را با برگزاری ستاد سرشماری استان با حضور استاندار محترم و کلیه اعضای ستاد و فرمانداران محترم در خرداد آغاز کردیم و سرشماری به صورت رسمی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد،افزود: فرمانداران هر شهرستان مدیران اجرایی سرشماری‌ها محسوب می‌شوند.ضمن اینکه رسانه‌های محترم نقش مهمی در اطلاع رسانی دقیق و اهداف سرشماری داشتند. خوشبختانه استان گیلان نیز از معدود استان‌هایی است که در حوزه اطلاع‌رسانی و رسانه‌های مجازی و مکتوب بسیار موثر عمل کرد و خیلی پیشرو بود.

معاون ستاد آمار و ارقام سازمان برنامه و بودجه گیلان افزود: در حالی که ما هدف ۳۵ درصدی برای نرخ مشارکت پیش‌بینی کرده بودیم که با توجه به اینکه اولین تجربه بود هدف بلند‌پروازانه‌ای محسوب می‌شد ولی طبق گزارش‌هایی که به دست ما رسید، حدود ۴۹درصد جمعیت استان گیلان در سرشماری اینترنتی مشارکت کردند که بالغ بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است که نرخ قابل ملاحظه ایبه‌شمار می‌آید. این رقم در مقایسه با کشورهایی که اولین بار سرشماری اینترنتی انجام دادند، بسیار بالاتر بود. همچنین نرخ مشارکت در کل کشور حدود ۴۶ درصد بود که استان گیلان از این حیث نسبت به نرخ مشارکت کشور، ۲-۳ درصد مشارکت بیشتری داشت.

[su_frame align=”center”]یک‌صد و شصت و دومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - وحید طیفوری[/su_frame]

طیفوری به سرشماری شهر رشت اشاره کرد: حدود ۷۲ درصد از جمعیت شهرستان رشت در سرشماری اینترنتی شرکت کردند که این رقم معادل چیزی حدود ۳۰۰ هزار نفر است. اما بیشترین منطقه‌ای که در سرشماری رشت شرکت کردند به منطقه یک و منطقه دو مربوط می‌شود که در حدود ۲۳ هزار خانوار در این سرشماری شرکت کردند. این آمار نشان می‌دهد تغییر نگاه جدی در جامعه در حوزه فناوری و اطلاعات به وجود آمده است و نشان می‌دهد که جامعه ما آمادگی لازم برای استفاده از دولت الکترونیک را دارد. ما باید جامعه را به سمت استفاده مفید از فناوری اطلاعات سوق دهیم و بتوانیم استفاده‌های مفید را برای مردم خودمان فراهم کنیم.

طیفوری با اشاره به اینکه مرحله دوم سرشماری از ۲۸ مهر با سرشماری حضوری آغاز شد، افزود: سرشماری حضوری  تا ۲۸ آبان ماه ادامه خواهد داشت. مامورین آموزش دیده ما موظف هستند تا به کلیه مکان‌ها و خانوارها مراجعه کنند و با مصاحبه با افراد اطلاعات مورد نیاز را جمع‌آوری کنند. خانوارهایی که سرشماری اینترنتی انجام دادندیک کد رهگیری دوازده رقمی دریافت کردند که باید این کد را در اختیار مامور سرشماری که به منزل آنها مراجعه می‌کند، قرار بدهند.

او خاطرنشان کرد: بخشی از کدهای آماری که عدم اعتبارسنجی دارند لازم است خانوارهای محترم نسبت به ارائه اطلاعات مورد نیاز با آمارگیران همکاری کنند. این موضوع را ما غالباً در حاشیه شهرها شاهد هستیم که خانوارها بر اساس اطلاعات دقیق آدرس‌دهی ننوشتند یا کدپستی درست ننوشتند و لذا کد آماری این عزیزان نامعتبر است و لازم است که سرشماری حضوری انجام دهند. ما در این سیستم یک نوآوری جدید انجام دادیم و اتصال کد پستی را به کلیه نقشه‌ها و اطلاعات مکانی داشتیم که این باعث می‌شود مشکل اعتبارسنجی و کد نامعتبر را به همراه داشته باشد. چنانچه اطلاعات خانوار در محل سکونت با اطلاعات ثبت شده در سامانه مغایرت داشته باشد، فاقد اعتبار است و لازم است مجدداً سرشماری حضوری انجام شود. بنابراین توصیه اکید ما این است که خانوارهای عزیز همکاری لازم را با مامورین ما داشته باشند تا ما بتوانیم اطلاعات دقیق و درستی تهیه کنیم.

در ادامه اعضای شورا لوح تقدیری به مناسبت روز آمار به مهندس طیفوری تقدیم کردند.

امیدواریم معضل رودخانه‌ها توسط مدیرعامل جدید آب منطقه‌ای حل و فصل شود

اولین ناطق شورا فاطمه شیرزاد بود که با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری مدیریت روان آب‌های سطحی است، گفت: ضمن عذرخواهی از شهروندان شریف شهر رشت که این روزها با توجه به فصل بارندگی مباحث جدیدی را در حوزه شهری شاهد هستند البته اگرمستحضر باشید در سال ۹۳ ده نقطه در شهر با توجه به اینکه نقاط آبگیر در شهر بودندبر اساس مطالعاتی که از قبل انجام شده بود با اجرای پروژه روان‌آب‌های سطحی توانسیم این معضل را برطرف کنیم. در حال حاضر ۱۳ نقطه جدید در سطح شهر جهت هدایت آب‌های سطحی در حال انجام است. این پروژه‌ها تا حدودی مشکلات ترافیکی را برای مردم ایجاد کرده است. امروز هم این موضوع در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک مطرح و بحث شد و امیدواریم که با تسریع و سرعت بخشیدن به این پروژه‌ها موجبات رضایت شهروندان فراهم شود.

[su_frame align=”center”]یک‌صد و شصت و دومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - فاطمه شیرزاد[/su_frame]

شیرزاد ضمن امیدواری از بهره‌برداری مرکز ترافیک رشت در آینده نزدیک، افزود: با بهره‌برداری مرکز کنترل ترافیک در شهر رشت شاهد اعمال قانون دقیق‌تر، کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی و سرعت ‌بخشیدن به ترافیک شهرمان خواهیم بود.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی  شورا همچنین گفت: از معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادستانی مرکز استان گیلان و حوزه روابط عمومی شهرداری کمال تشکر را داریم که در روزهای گذشته شاهد چاپ کتاب  هفت جلدی قوانین پیشگیری از وقوع جرم و حقوق شهروندی بودیم و امیدواریم گام‌های جدی‌تری را در راستای آشنایی مردم با حقوق شهروندی برداریم و امیدواریم شهروندان با آشنایی به حقوق و مباحث شهروندی، خودآگاهی بیشتری برایشان ایجاد شود. و در واقع احداث سرای محلات در سطح شهر می‌تواند جایگاه خوبی برای تبیین حقوق شهروندی باشد و مشارکت بیشتر شهروندان را به همراه داشته باشد.

شیرزاد ضمن اشاره به اینکهجا دارد به احترام آتش‌نشانان،  میدانی به نام شهدای آتش نشان تعیین شود، به موضوع سراوان اشاره کرد و گفت: مردم سراوان حق دارند که نگران سلامت سراوان باشند. ضمن تشکر از ریاست محترم شورای اسلامی و حوزه پسماند شهرداری رشت و همه مسئولینی که پای کار بودندو همچنین تقدیر و تشکر ویژه از نماینده ولی فقیه در استان گیلان جهت تاکیدات ارزشمندشان در نماز جمعه اخیر به مسئولین استانی و کشوری و تعیین زمان جهت رسیدگی ویژه برای رفع بحران سراوان که به نقطه حادی رسیده‌است، امیدواریم که مسئولین نگرانی  خود را با اقدام و عمل نشان دهند و از صحبت های تکراری و شعاری پرهیز کنند. هم‌افزایی مسئولان قطعاً می‌تواند اقدام و عمل را به همراه داشته باشد و امیدواریم موازی‌کاری و جزیره‌ای کار کردن را کنار بگذاریم چرا که نتیجه‌ای به همراه نخواهد داشت. انشاءالله ۵۰ میلیارد سفر سال ۹۴ رییس جمهور در بحران سراوان خودش را نشان دهد.

فاطمه شیرزاد با تبریک به مهندس لطفی به خاطر انتصاب به عنوان مدیرعامل آب منطقه‌ای گفت: امیدوارم موضوع ساماندهی رودخانه‌ها توسط ایشان که از مدیران توانمند استان هستند  بیان و حل و فصل شود.

پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی هرچه زودتر جمع شود

محمدعلی رفیعی نوده ناطق دوم این جلسه با اشاره به سخنان فاطمه شیرزاد مبنی بر تعیین میدانی به نام شهدای آتشنشان، گفت: بهتر است اول به فکر پرداخت حقوق کارکنان آتش نشانی و پرداخت بیمه آن‌ها باشیم که از همه واجب‌تر است.

فاطمه شیرزاد در پاسخ به اظهارات رفیعی نوده، اشاره کرد: حقوق معوقه کارکنان آتش‌نشانی تا شهریور ماه پرداخت شده است.

رفیعی نوده در ادامه افزود: از آقای رییس می‌خواهیم که با شهرداری مکاتبه‌ای انجام شود که پروژه آب‌های سطحی هرچه زودتر جمع شود؛ چون بارندگی‌ها شروع شده است و خیابان‌های اصلی شهر قفل شده است. مطهری، صیغلان و خیابان‌های دیگر را با هم شروع نکنند تا شاهد مشکلات برای مردم نباشیم.

[su_frame align=”center”]یک‌صد و شصت و دومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - محمدعلی رفیعی نوده - محمدحسین واثق کارگرنیا[/su_frame]

او با اشاره به اینکه امروز با نکته جالبی برخورد کرد، افزود: امروز یک بیل مکانیکی در شهرداری رشت دیدم که در حال کندن سنگفرش‌های پیاده‌راهی بود که ۱۷ میلیارد تومان هزینه داشت. از ریاست محترم کمیسیون عمران و از ریاست محترم شورا تقاضا دارم که علت این کار را جویا شوند.

رفیعی نوده با اشاره به سرای محلات ادامه داد: با شهرداری مکاتبه شود که این همه سرای محلات در شهر افتتاح شده گزارشی به شورا بدهند که آنجا دارند چه کار می‌کنند و ما بدانیمو به مردم پاسخ دهیم.

او همچنین گفت: رانندگان اتوبوس  و پاکبان‌های عزیز چند ماه است که حقوق نگرفته‌اند.این افراد متاهل هستند، فرزند دارند، فصل سرما و تحصیل است و باید برای فرزندانشان پوشاک گرم و وسایل تحریر فراهم کنند.

رفیعی نوده ضمن تشکر از آیت الله قربانی و  استاندار محترم به موضوع سراوان اشاره کرد و گفت: باید فکری به حال مردم سراوان و زباله‌های آن منطقه شود. از رسانه‌های محترم فارغ از هرگونه مخالفت یا موافقت با بنده تقاضا دارم توجه ویژه به این موضوع داشته باشند. اکنون  زباله‌ها از شهرهای اقماری شهرستان رشت نیز به منطقه سراوان برده می‌شود که باید هزینه‌ای بابت آن به شهرداری رشت پرداخت شود که این اتفاق نمی‌افتد. افزایش بارندگی باعث ازدیاد شیرابه‌ها و آلودگی محل می‌شود و باید هرچه زودتر فکری به حال این معضل شود. خواهش ما این است که از بودجه‌هاییک پروژه  که تصویب شده خرج پروژه‌ی و سنگ‌فرش و غیره نشود. همینطور که سبزمیدان تبدیل به سنگ‌میدان شده است. به اعضای شورا تاکید می‌کنم که حداقل یک کار درست انجام دهند تا در آینده حرفی برای گفتن داشته باشند.

رفیعی‌نوده همچنین در پایان گفت: من حامل سلامی از سوی محمود خطیبانی هستم که امروز تماس گرفتند و به همه اعضا و اصحاب رسانه سلام گرم رساندند و خصوصاً تاکید کردند که سلام گرم مرا به جناب موسوی روزان برسانید.

سراوان موضوع شهرداری نیست و همه دستگاه‌ها باید به فکر باشند

سید رضا موسوی روزان ضمن آرزوی سلامتی برای آقای باقری خطیبانی گفت: ان شاء الله همه مدافعان حرم سالم و سلامت باشند و آرزوی توفیق برای آن‌ها دارم.

این عضو شورا در تایید صحبت‌های فاطمه شیرزاد در مورد پرداخت حقوق پارکبانان، نیروهای فضای سبز، آتش‌نشانان و رانندگان اتوبوس‌رانی و همه کارکنان شهرداری گفت: همانطور که بارها گفتیم حقوق همه پرسنل شهرداری باید یک‌جا پرداخت شود و جناب شهردار طوری برنامه‌ریزی کنند که شهرداری‌های مناطق و  همه کسانی که با واسطه و بی واسطه برای شهرداری و مجموعه شهر کار می‌کنند، حقوق‌شان پرداخت شود.

[su_frame align=”center”]یک‌صد و شصت و دومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - رضا موسوی روزان[/su_frame]

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا همچنین تاکید کرد: موضوع سراوان تنها مربوط به شهرداری رشت نیست. بحث نیروگاه زباله‌سوز به دنبال تغییر دولت متوقف شد که اکنون با گذشت سه سال برای کارخانه‌ای در چین در حال تکرار است که اگر همان زمان این موضوع پیگیری می‌شد اکنون‌ در زمینه نیروگاه زباله‌سوز استقلال کامل داشتیم و می‌توانستیم در زمینه کود عالی به بهره برداری برسیم‌.

‌او با ابراز تاسف از اینکه همچنان‌ زباله‌های بیمارستانی و فاضلاب‌های شهرک‌های صنعتی به دو رودخانه‌های زرجوب و گوهررود سرازیر می‌شوند، گفت: ما برای حفظ محیط زیست و ‌قطع درختان در سراوان بیش ازیک سال و نیم است متوقف شده‌ایم. فاضلاب شهری و روستایی که  متاسفانه در طول دوران شوراتوجه جدی به آن صورت نگرفت. که همه این‌هانشان می‌دهد که همه‌ دستگاه‌های ذی‌ربط کم‌کاری کرده‌اند و تنها شهرداری نمی‌تواند مسئولیت این مشکلات را برعهده بگیرد. فقط بحث سراوان نیست و سراوان تنها بخشی از این معضل است؛ یعنی همه مردم شهر ما از جمله مردم سراوان دارند آسیب می‌کنند که این مشکل نیازمند این است که همه دستگاه‌ها به فکر باشند.

موسوی روزان در ادامه گفت: عملکرد شورای دوره چهارم قابل دفاع است و اگر ما بخواهیم خودزنی بکنیم و عملکرد شورا را نقد کنیم یعنی تک‌تک اعضایی که عضو همین شورا محسوب می‌شویم زیر سوال هستیم. آقای رفیعی یک سال رییس شورا بود، آقای جمشیدی و آقای صابر هم یک سال عضو شورا بودند و امروز هم آقای کاظمی بر مسند ریاست شورا تکیه زده است. ما عملکرد قابل دفاع داریم. هر یک از اعضا به عملکرد خود نگاه کنند و در مورد عملکرد خودشان به مطبوعات توضیح دهند. ما در عملکرد کمیسیون بودجه از ۱۴۰ میلیارد به ۸۵۰ میلیارد رسیدیم و میزان درآمد ما نیز به شدت افزایش پیدا کرده است. درست است که به ایده‌آل‌هایی که می‌خواستیم، نرسیدیم. ولی ‌زحمات ۳ ساله اعضای شورا و کارمندان شهرداری را نمی‌توان با این حرف‌ها زیر سوال برد و اگر بخواهیم  عملکرد شورا را زیر سوال ببریم، زحمات کل کارکنان شهرداری که نتیجه مصوبات شورا است را نادیده گرفته‌ایم.

 توضیحات نماینده شرکت زباله‌سوز

مسعود کاظمی زباله‌های سراوان را دغدغه شورا و مردم شهر رشت دانست و گفت: با توجه به اینکه جلسه شورا با رفتن آقای رفیعی و رجبی ویسرودی از رسمیت خارج شده است از نماینده شرکت زباله‌سوز می‌خواهیم که در توضیح پروژه اطلاعات لازم را ارائه دهند زیرا دغدغه شورا و مردم رشت از دیرباز زباله‌های سروان بوده است.

او ادامه داد: این جلسه به منزله مشخص کردن موضع خاصی نیست و صرفا جهت روشن کردن اذهان اعضای شوراست و انتظار داشتیم‌ این جلسه از مدت‌ها قبل تشکیل می‌شد تا در جریان کامل اقدامات این شرکت قرار می‌گرفتیم‌.

آقای امامی به عنوان نماینده شرکت تی‌تی‌اس در جایگاه قرار گرفت و گفت‌: ما قراردادی با شهرداری رشت جهت احداث‌ نیروگاه زباله‌سوز ۶۰۰ تنی به صورت مخلوط منعقد کردیم که دو نکته مهم در این قرار داد ذکر شده است: اولاً قرارداد براساس مناقصه بوده و دوماً ‌میزان ورودی و خروجی زباله به نیروگاه مشخص شود و شرط دیگر اینکه شرکت سرمایه‌گذار در سراوان سرمایه‌گذاری کند و سپس سود خود را دریک قالب زمانی برداشت کند.

او همچنین گفت: با آزمایش‌های مختلف و استفاده از کارشناسان تهران میزان ارزش حرارتی سوخت را تعیین کردیم و استاندارد آمریکا درسال ۲۰۰۰ برای خروجی گاز پیش بینی شده بود.

امامی استانداردهای خروجی گاز بر اساس مدل شرکت چین تی سی اف را عالی دانست و گفت : در تهران نیز حدود یک سال و نیم است که نیروگاه زباله سوز براساس این استاندارد راه اندازی شده که ادعای اینجانب را تایید می‌کند.

او با اشاره به اینکه ۲۴ نامه مکتوب به شهرداری ارائه شده اما جوابی دریافت نکردیم گفت : اگر فکر می‌کنند که نیروگاه مادر تهران یا نوشهرمتوقف است و کار نمی‌کند از طریق سازمان‌های بالایی می توانند این موضوع را پیگیری کنند.

امامی با تشکر از حاجی پور مدیرعامل سازمان پسماند گفت : ایشان در بدو ورود با تیم خود به تهران آمدند واز نیروگاه پسماند در تهران بازدیدکردند و انتظار من به عنوان سرمایه گذار نیز این بودکه قبل از قضاوت، از نیروگاه ما بازدید می‌شد.

مدیرعامل سازماند پسماند در رابطه با نیروگاه زباله سوز سراوان گفت: با توجه به معضل  زباله در سراوان  راه‌اندازی نیروگاه زباله سوز از اهداف اصلی من در بدو ورود بود. البته یک سری سوتفاهم وجود داشت که دوستان فکر می‌کردند شرکت تی تی اس نمی تواند استاتدارد های زباله سوزی را رعایت کند که این مسئله با جلسات متعدد روند خوبی در پیش گرفت.

حاجی‌پور در رابطه با جزییات قرارداد گفت: سال ۸۹ تفاهم نامه ای به مبلغ ۴۵ میلیونیورو منعقد شد که ۲۵ درصد قرار داد باید به شرکت تی تی اس پرداخت شود تا شروع به کار کند و حدود ۲۷ ماه نیاز داریم که این کارخانه به بهره برداری برسد.

نیکومنش ضمن اشاره به اینکه جلسه شورا رسمیت ندارد و نطق خود را در رابطه با این قرار داد به هفته بعد موکول خواهد کرد،گفت: این قرارداد زمانی منعقد شد که شورای سوم منحل شده بود و قرار داد بین سرپرست شهرداری و این شرکت منعقد شده است.

این عضو شورا به حضور خود و دکتر جمشیدی و فرانک پیشگر در سال اول در جلسات مربوطه اشاره کرد و گفت: طرح پیشنهادی از نظرکارشناسان دانشگاه تربیت مدرس و محیط زیست رد شدو ما چندماه منتظر ماندیمتا از ما دعوت شود و ما بتوانیم از نیروگاه تهران بازدید کنیم.

او همچنین گفت: ما برای قرارداد به نوشهر رفتیم و متوجه شدیم نیروگاه نوشهر وجود خارجی ندارد. چون شورایی وجود نداشت، استانداری به عنوان نماینده برتر تفاهم‌نامه را منعقد کرده بود.

نیکومنش در ادامه گفت: شرکت مذکور ادعای ضرر و زیان کرد که با استعلام از تهران متوجه شدیم که این روش زباله‌سوزی از رده خارج است و در کشورهای خارجی بهره برداری نمی‌شود و طرح با چنین نتیجه‌ای متوقف ماند‌.

او از عملکرد حاجی‌پور انتقاد کرد و گفت‌: شما باید ابتدا این موضوع را به صورت طرح به شورا ارائه می دادید تا ما باداشتن پیش زمینه‌ای در خدمت دوستان باشیم و شما بعد از بازدید از نیروگاه تهران باید گزارش خود را به صحن شورا ارائه می‌کردید تا ما با آمادگی لازم در خدمت نمایندگان شرکت باشیم.