[su_frame align=”center”]صد و شصت و سومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵[/su_frame]

رشت رویایی، رویا محمدعلی‌پور- صد و شصت و سومین جلسه شورای شهر رشت به ریاست مسعود کاظمی و با حضور مهدی حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان و سردار کاظمی پور جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان عصر امروز در ساختمان شورا برگزار شد.

به گزارش رشت رویایی، مسعود کاظمی در ابتدای این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم و امام شهدا و با اشاره به ۸ آبان سالروز شهادت حسین فهمیده گفت: ۸ آبان روز نوجوان و بسیج دانشجویی نام‌گذاری شده که باید به‌تمامی فعالان این عرصه خاصه زحمت‌کشان عزیز در آموزش‌وپرورش تبریک بگوییم. همچنین روز پدافند غیرعامل به‌تمامی مدیران به‌خصوص دکتر نجفی استاندار محترم که مایه مباهات بوده و در همایش روز ملی پدافند غیرعامل به‌عنوان مدیر نمونه کشوری از ایشان قدردانی شد تبریک عرض می‌کنم.

رییس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل و اختصاص یک روز به آن توسط شورای فرهنگ عمومی در تقویم رسمی کشور نشان‌دهنده اهمیت این موضوع است، گفت: امروز با جنگ نرم در کشور روبرو هستیم. تاریخ، هویت و فرهنگ اسلامی این کشور موردحمله قرار گرفته است؛ بنابراین دفاع ما هم باید غیرنظامی باشد.

مسعود کاظمی گفت: به نظر بنده مهم‌ترین جنگ‌افزار برای پدافند غیرعامل همان خردورزی، دانش و بهره‌مندی از اندیشه‌های نخبگان فرهنگی است، دلسوزان نظام و پیروی از ولایت‌فقیه و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره حسین فهمیده‌ها است.

او ادامه داد: به فرمایش مقام معظم رهبری زنده نگه‌داشتن یاد شهادت دانش‌آموز بسیجی، حسین فهمیده، از اصالت‌های دفاع مقدس است. ۸ آبان روز نوجوان در ایران یادبود نوجوانی است که در نوجوانی به یک‌باره قله‌های شرف و انسانیت و غیرت را طی نمودند.

مسعود کاظمی حسین فهمیده را یکی از هزاران نوجوان فهمیده و دانش‌آموز بسیجی کشور ما دانست و گفت: او با نثار خون پاک خویش به طراوت و سرخی خون شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی عنایت ویژه‌ای نموده است. بسیج مدرسه است؛ مدرسه‌ای که معلم و محصل و درسش همگی ایثار، جهاد و خدمت است. بسیج لشگری است که فرمانده و فرمان‌بر و میدان رزمش همگی گذشت، فداکاری و اطاعت از خدا و دوری از غیر خدا است.

[su_frame align=”center”]صد و شصت و سومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - صد و شصت و سومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - مسعود کاظمی[/su_frame]

او همچنین گفت: بسیج درخت پاکی است که با خون هزاران بسیجی جان‌برکف و شجاع آبیاری و تنومند گشته، رشد یافته و به اوج عشق خدایی رسیده است. و با شجاعت تمام ۸ سال دفاع از حکومت اسلامی را برعهده‌گرفته و مردانه و بدون خستگی ایستاد و امروز هم دفاع از حرم معصوم حضرت زینب (س) را و مبارزه با تکفیری‌ها صحنه‌هایی را آفریدند که قلم هیچ‌گاه قادر به توصیف آن نبوده و نخواهند بود.

مسعود کاظمی تأکید کرد: این‌ها پاسداران انقلاب اسلامی هستند تا از دستاوردهای آن دفاع کنند تا ما هم در آرامش به امورات جاری خود بپردازیم. این‌ها دانش‌آموزانی هستند که در ادامه راه علم دانشجو و ۱۳ آبان‌ها را آفریدند و زیربنای این حرکات معلمان عزیز هستند. شکی نیست آموزش‌وپرورش تکیه‌گاه و محور همه کارهای فرهنگی و بستر الی برای نهادینه ساختن فرهنگ دینی در جامعه و جهان و رفع ناهنجاری‌های اجتماعی بوده است.

رییس شورای شهردار ادامه گفت: به اعتقاد بنده انجام کارهای فرهنگی بیش از آنکه نیاز به اعتبار داشته باشد به اعتقاد قلبی نیاز دارد. همین بستری که از طریق آموزش ‌و پرورش و معلمان ما فراهم می‌شود، زمینه‌ساز ظهور قهرمانان بسیجی همچون حسین فهمیده می‌شود.

کاظمی یکی از شاخص‌های اصلی توسعه در دنیا را کیفیت نظام آموزشی دانست و گفت: نهادهای آموزشی هستند که تأمین‌کننده اصلی نیروهای انسانی‌اند. امروز بسیج ما سپاهی است که در دل آموزش‌وپرورش ما رشد یافته است. بسیج مفسر اندیشمند حماسه حسینی شاگردمدرسه عشقی که دست تک‌تک تکالیف استاد پیرش را می‌بوسد. مجنونی که در دشت شیدایی، عمل و بیابان‌های عمل با قلم اندیشه و اسلحه‌اش مشق نام لیلی را تمرین می‌کند.

او در پایان گفت: به همین مناسبت فرصت امروز را مغتنم شمردیم تا اعضای محترم شورا از استاد عزیز و زحمت‌کش، مدیرکل محترم آموزش‌وپرورش دکتر مهدی حاجتی، دعوت به عمل آورند.

با فروش مدارس مرکز شهر، می‌توان ده‌ها مدرسه ساخت               

در ادامه جلسه مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با قدردانی از اعضای شورا به دلیل اینکه فرصتی به آموزش و پرورش استان اختصاص دادند، گفت: از اینکه نامی از حسین فهمیده برده شد که سالروز شهادت این دانش‌آموز بسیجی به نام هفته دانش‌آموزنامگذاری شده است، بسیار خرسندم و جا دارد یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و شهیدان دانش‌آموزی را گرامی بداریم.

مهدی حاجتی ادامه داد: این فرصتی که در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است، فرصت مناسبی برای ایجاد تعامل و همکاری است. به هر حال شورای محترم فعالیت‌های گسترده‌ای دارد که بخشی از آن، فعالیت‌های فرهنگی است و می‌طلبد که در این حوزه نهادهای فرهنگی با یکدیگر هم‌افزایی و تعامل بیشتر داشته باشند.

او با بیان اینکه آموزش و پرورش برای همه مردم است، افزود: ما به عنوان نماینده مردم، کارهای فرهنگی انجام می‌دهیم و منافع آن نیز برای ما نیست و همه باید به آموزش و پرورش کمک کنند چون متعلق به همه است. وظیفههمه ما است تا از ظرفیت دستگاه‌های خارج از آموزش و پرورش استفاده کنیم. ما باید تلاش کنیم فرزندان این کشور را طوری تربیت کنیم که امانت‌دار، قدرتمند، سالم و غیره باشند

او همچنین گفت: شورا بر اساس خرد جمعی و با رأی مردم تشکیل شده است و نماینده مردم شهر هستند که با کمک های آنها در بخش فرهنگی می‌توان  زمینه‌هایی ایجاد کرد که با آموزش دانش آموزان، آنها بتوانند از حقوق خود دفاع کنند و حقوق شهروندی را بشناسند.

حاجتی با درخواست از شورای شهر، گفت: یکی از نهادهایی که می‌تواند به آموزش‌وپرورش کمک کند شهرداری‌ها است. شهرداری‌ها می‌توانند ۵ درصد از عوارض دریافتی خود را به آموزش‌وپرورش اختصاص دهند. همه جای دنیا مرسوم است شهرداری‌ها به آموزش و پرورش کمک می‌کنند. دولت به‌تنهایی قادر به اداره آموزش و پرورش نیست و اگر نهادهای دیگر کمک نکنند ما قادر به ادامه نخواهیم بود.

او با بیان اینکه ما نیاز به وجود مدارس در مرکز شهر مثل گلسار نداریم، افزود: با فروش مدارسی که در مرکز شهر قرار دارند و امکان تبدیل کاربری دارند می‌توان ده‌ها مدرسه در شهر ساخت.

مهدی حاجتی در پایان تصریح کرد: ما در توسعه شهری ظرفیت‌های بالایی داریم و می‌توانیم با استفاده از دانش‌آموزان در کاشت درختان، طرح بازیافت، طرح ترافیک، طرح شهردار و مدرسه مشارکت داشته باشیم. آموزش و پرورش در انجام اقدامات فرهنگی می‌تواند با مدیریت شهری تعامل داشته باشد.

عدم غفلت از بحث نظامی و بازدارندگی مهم است

سردار کاظمی‌پور جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان مهمان بعدی صحن شورا که به مناسبت روز ۸ آبان روز بسیج دانش‌آموزی و همچنین ۱۳ آبان روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی حاضر شد و ضمن قدردانی از اعضای شورا جهت برپایی این مراسم گفت: کشور عزیز ما ایران در منطقه‌ای از جغرافیای جهان قرار دارد که همه کشورهایی که روحیه استکبارستیزی دارند نیازمند به ما هستند.

[su_frame align=”center”]صد و شصت و سومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - مهدی کاظمی‌پور[/su_frame]

سردار کاظمی‌پور با اشاره به اینکه قدرت‌های بزرگ وابسته به انرژی هستند و ۶۰ درصد انرژی در منطقه ما عبور می‌کند، گفت: ایران ژاندارم منطقه بود و قدرت‌های بزرگ به آن طمع داشتند ولی انقلاب ما دست آن‌ها را از دست‌اندازی به ایران قطع کرد.

او همچنین گفت: ایران پس از انقلاب در مقابل سه مرحله دشمن قرارگرفته است که مرحله اول مرحله اجبار  است یعنی سعی کردند نظام مقدس جمهوری اسلامی را نیست و نابود کنند، ولی با رهبری امام و پشتوانه مردم در کار خود شکست خوردند. دشمن وقتی از داخل ناامید شد  جنگ ۸ ساله را علیه ما ایجاد کرد که بازهم هنر حضرت امام این بود که جنگ را تکلیف کرد وشکست و پیروزی را از بین برد و همگان به آن کمک کردند تا ما حتی یک متر مربع از کشورمان را از دست نداده باشیم.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان مرحله دوم را دوره تقابل دانست و گفت: به بهانه‌هایی دور کشور ما را حلقه زدند، ما ۱۵ همسایه داریم و دشمن از طریق آن‌ها به  بهانه‌های مختلف می‌خواست نظام جمهوری اسلامی تنها در داخل کشور فعالیت کند و تفکر انقلاب به بیرون انتقال داده نشود ولی تفکر ما به بیرون هدایت شد و اکنون فکر و ایدئولوژی انقلاب راه خود را پیدا کرده است.

او ادامه داد: راه سوم دوره تعامل است که ما در همین دوره قرار داریم و دشمن  قصد دارد در این دوره  در کشور ما انحراف ایجاد کندو با بحث تهدید فرهنگی می‌خواهند انقلاب ما را تخریب کنند و شبهه ای را در نسل انقلاب به وجود بیاورند.

سردار کاظمی پور عدم غفلت از  بحث نظامی و بازدارندگی را مهم دانست و گفت: سپاه پاسداران برای تهدید فرهنگی و اقتصادی مأموریت پیداکرده است وبا حفظ بزرگداشت شهدا ارزش‌های انقلاب را حفظ کردیم و با برگزاری کنگره ۸۰۰۰ شهید در استان گیلان که به گواه همگان برترین کنگره شهدا بود در این امر گام برداشتیم که جا دارد از اعضای شورا و شهرداری برای کمک به آن تشکر کنم.

او همچنین گفت: دومین کار فرهنگی ما قصد صالحین و کارهای تربیتی است. ما تا سال گذشته ۱۲۵۰۰ حلقه صالحین جوانان ۱۵ تا ۲۸ سال را تشکیل دادیم. همچنین ۱۱۵ سالن ورزشی در سطح استان گیلان ساخته‌ایم و ۴۰۰ هزار نفر در ۲۴ ساعت در کل این مجموعه‌ها به کارهای ورزشی و فرهنگی مشغول هستند و قصد داریم ۳۸ مجموعه دیگر اضافه شود.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان با اشاره به تلاش‌های سپاه پاسداران در بحث اشتغال‌زایی گفت: سپاه پاسداران حدود ۱۴۰۵ شغل ایجاد کرده است  که در این شغل‌ها مواد اولیه تولیدات از صفر تا صد ازمواد داخلی است.

او برنامه‌های سپاه پاسداران دربخش محرومیت‌زدایی را ساخت خانه برای محرومینی که هیچ سرپناهی نداشتند عنوان کرد و گفت:  ۳۷۰۰ واحد تعمیر خانه  نیز در دستور کار داریم و قصد داریم در هفته بسیج ۱۵۰ واحد تحویل داده شود.

سردار کاظمی پور از برنامه‌های دیگر محرومیت زدایی را برند کردن محصولات استان عنوان کرد و گفت: ما برنامه‌ای داریم که کیوی تالش و یا پنیر شفت را برند کنیم که این‌ها در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال انجام می گیر دودر جهت محرومیت زدایی که حتی جلسه‌ای با داشتیم به اقدامات مناسبی رسیدیم و  شهرداری‌ها نیز اگر همکاری کنند حاضریم آن‌ها را کمک کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ضمن خیرمقدم به سردار کاظمی پور گفت: شما همه وجودتان را برای انقلاب گذاشتید و جزء نظام و انقلاب به چیزی فکر نمی‌کنید.

موسوی روزان گفت: کاری که شهید فهمیده انجام داد الگویی برای همه است و برای همین است که امام راحل فرمودند شهید فهمیده رهبر ما است.  این شهید فداکاری و ایثارگری انجام داد که جزء در کربلای امام حسین (ع) جای دیگری نمی‌توان یافت ما لحظه‌ای از حال نظام و ارزش‌هایش غفلت نکنیم.

[su_frame align=”center”]صد و شصت و سومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - مسعود کاظمی - رضا موسوی روزان[/su_frame]

او ضمن تبریک هفته بسیج دانش آموزی گفت: شهادت حسین فهمیده که امام درباره‌اش گفت ایشان به عنوان رهبر است و کاری که او انجام داد به عنوان الگو برای همه بزرگان انقلاب بود و امام به این دلیل گفت ایشان رهبر ماست چون کار او از پس یک رهبر بر می‌آمد. امیدوارم این داستان‌ها سرمشقی برای همه خانواده‌ها و فرزندانشان باشد.

رجبی: بنده خودم پیمانکار هستم و اشرافیت کامل به این موضوع دارم

مجید رجبی ویسرودی به عنوان اولین ناطق جلسه با اشاره به اینکه در جلسات هفتگی شورا نباید به مناسبت‌های مختلف از افراد دعوت کرد و شورا باید چنین برنامه‌هایی را به جلسات دیگری موکول کند، گفت: این موضوع تضییع حقوق اعضای شورا است و به نظر می‌رسد که در شورای شهر رشت دارد پایدار می‌شود. زیرا قانون‌گذار اختیار داده که اعضای شورا ۱۰ دقیقه قبل از جلسه یا حین جلسه وقت بگیرند و صحبت کنند. هر کدام از مسائل نافی نافی مسائل دیگر نیست.

او با اشاره به اینکه شورا برای سال ۹۵ بودجه‌ای بالغ بر ۸۵۰ میلیارد تومان مصوب کرد، افزود: از این مبلغ چیزی حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بودجه جاری بود و ۶۷۰ میلیارد تومان مربوط به بودجه عمرانی بوده‌است. زمانی که آقای علوی ریاست کمیسیون برنامه و بودجه را بر عهده داشت، قرار بود پروژه‌های عمرانی بر اساس الویت خاصی که قرار می‌گیرد در مناقصه شرکت کند و پیمانکارش انتخاب شود. اما متأسفانه وقتی که بودجه مصوب شد، تمام پروژه‌های عمرانی، حتی آنها که غیرضروری بودند وارد مناقصه شدند و پیمانکارانش هم برنده شد. به عنوان نمونه عملیات دیوار حفاظتی حاشیه رودخانه شهر رشت به مبلغ ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به‌صورت ۳۰ درصد نقدی و ۷۰ درصد غیر نقد.

[su_frame align=”center”]صد و شصت و سومین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - مجید رجبی ویسرودی - عباس صابر[/su_frame]

او با بیان اینکه قانون‌گذار به دستگاه‌های اجرایی اختیار داده که در شرایط خصوصی پیمان ملزوم کنند که چه کسانی می‌توانند چه مدارکی بیاورند، ادامه داد: ولی از آنجایی که بنده خودم پیمانکار هستم و اشرافیت کامل به این موضوع دارم باید عرض کنم که این اسناد مناقصه به فرد خاص و شرکت خاص هدایت می‌شود و رد یک سری باج‌بگیران مثل ما که قبلاً آقای شهردار گفته بود، در این مناقصه‌ها دیده می‌شود. به عنوان نمونه مناقصه‌ای پیش‌تر اعلام کردم، شرایط گذاشته است که دو کار مشابه داشته باشد، ۸ میلیارد تومان هم مبلغش باشد و پروژه باید ۱/۱/۹۰ بدون تأخیر مجاز ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل موقت داشته باشد. و دومین مطلب گفته که اوراق مشارکت نقد شوندگی و قابل انتقال به غیر داشته باشد و تا ۱۰ میلیارد ریال گردش ۶ ماهه داشته باشد. این مناقصه شرکت‌ها و افراد را محدود کرده است و شاید فقط یک یا دو شرکت می‌توانند برنده شوند.

رجبی با اشاره به اینکه اگر شهردار می‌خواست که لندفیل سراوان را انجام دهد، اعتبارش وجود داشت، گفت: چند پروژه عمرانی که در سایت شهرداری به مناقصه گذاشته‌شده جمعاً می‌شود ۴۵ میلیارد تومان و همچنین ۴۶ میلیارد هم صرف آسفالت شده است که می‌شود ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه پروژه‌هایی که موجود است. بنابراین با این معادل ریالی می‌شد پروژه لند فیل سراوان را انجام داد.

او با بیان اینکه پروژه‌ها به سمت افراد و شرکت‌های خاص هدایت می‌شود، افزود: وقتی دولت آقای هاشمی به رأس کار آمد گفتند دولت سازندگی است. بعد از اینکه یک سری سازندگی‌ها اتفاق افتاد، گفتند که نظام سرمایه‌داری حاکم می‌شود. نظام سرمایه‌داری می‌گویند قشر جامعه ثروتمند به سمت قوی شدن سوق می‌کند و طبقات اجتماعی روز به روز وضعیتش فرق می‌کند. بعد از آن دولت اصلاحات آمد و گفت که ما عرصه اقتصادی را به گونه‌ای می‌بینیم که همه قشرها مشارکت داشته باشند. سازمان برنامه بودجه آمد به همه برنامه داد و ارزیابی کیفی کرد و مهندسین را وارد عرصه کرد.

مجید رجبی همچنین گفت: من از رئیس شورا درخواست دارم که بررسی کنیم در مناقصات چه خبر  است. شنیده‌ها حاکی از آن است معاونت حمل و نقل شهرداری در برگزاری مناقصه‌ها هیچ‌گونه اختیاری ندارد و یکی دو گروه در مناقصه‌ها همیشه قرار است برنده باشند.

علوی: کار غیرقانونی انجام نگرفته است و سازمان بازرسی نظارت مستقیم دارد

امیرحسین علوی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت  نیز به عنوان ناطق دوم گفت: در مورد بعضی مناقصات در رابطه با جمع‌آوری با آب‌های سطحی ما شاهد اختلافات بین نفرات شرکت‌کننده بالغ بر شش میلیارد تومان بین یک شرکت‌کننده که پاکت ‌ج آن باز نشد و شرکت برنده در مناقصه بودیم‌ که اینها هشدار خطرناکی است که باید جدی گرفته شود، البته معتقدم که کار غیرقانونی انجام نگرفته است و سازمان بازرسی نظارت مستقیم دارد.

این عضو شورا  به عنوان ناظر بر ساماندهی ستاد اربعین و حوزه خدمات فرهنگی در عتبات عالیات گفت: یک سری ناهماهنگی‌ها باعث شده که جمعی از دوستان به همراه آقای قانع رییس ستاد اربعین رشت قبل از اعزام اصلی به کربلا تشریف ببرند، در صورت هماهنگی در خدمات شهر قرار است صد نفر از همکاران شهرداری رشت درقالب کارگروه‌های فرهنگی، خدمات شهری  ستاد اجرایی به کربلا اعزام شوند پیش بینی هزینه مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از محل کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات است که ۵۰ میلیون نیز توسط کمیسیون‌ برای دوستانی که در سنوات گذشته کار می‌کردند، پیشنهاد شده است.

جوایز جشن خوش حسابی

با پیشنهاد شهرداری رشت جوایز جشن خوش حسابی  برای مو دیانی که تا تاریخ ۱۵/۱۱/۹۵ نسبت به پرداخت عوارض خودرو اقدام کنند، ۲۵ عدد سکه بهار آزادی در نظر گرفته شده است.

همچنین در ارتباط با جوایز خوش حسابی شهروندان برای پرداخت عوارض نوسازی بهسازی خدمات زباله، عوارض کسب و پیشه تا تاریخ ۱۵/۱۱/۹۵ با جوایز در قالب ۵ بسته هرکدام شامل دو جایزه نقدی ۱۰ میلیون تومانی و ۲۰ سکه بهار آزادی در نظر گرفته‌شده است.

رفیعی نوده در مورد این لایحه گفت: جشن‌های شهرداری و پرداخت هدایا نباید برای عده‌ای تبدیل به فضای تبلیغاتی برای انتخابات شود.

رجبی گفت: جوایز خوش‌حسابی برای مردم نامفهوم است. اگر قرار است عوارض گرفته شود به سهم مساوی تقسیم شود. قبلاً هم گفتیم هرکس این کار را انجام دهد ۵ درصد عوارض بخشیده می‌شود، به قول آقای رفیعی مشخص است که این مراسم‌ها تبلیغاتی و انتخاباتی است.

این لایحه در نهایت با موافقت اعضا تصویب شد.

پیشنهاد کمک سه  میلیونی به آرمین هادی پور تکواندوکار گیلانی

اعضای شورا اختلاف نظری در رابطه با قهرمان آسیایی یا جهانی بودن آرمین هادی پور داشتند و در این رابطه ابتدا از سوی شهرداری ۱۰ میلیون پیشنهاد شد که اعضای شورا با ۳ میلیون آن موافقت کردند.

رضا رسولی گفت: در رابطه با اهدای جایزه به ایشان همه دوستان موافق بودند و این یک کار انتخاباتی و تبلیغاتی هم نیست، ایشان از قهرمانان ملی است و افتخارات بسیاری گرفته است.

درنهایت سه میلیون تومان هدیه به آرمین هادی پور مورد تصویب قرار گرفت و قرار شد اعضاء در صورت درخواست کمک بیشتر آن را ارائه دهند.

هبه ۶ میلیون تومانی عوارض مسجد امام جعفر صادق

رفیعی نوده گفت: با توجه تجاری بودن این کاربری من با این هبه کردن مخالف هستم، ما موافق پرداخت جریمه توسط مساجد نیستیم، مسجد محل عبادت است نه تجارت کسی که چند مغازه می‌سازد باید عوارض شهرداری را پرداخت کند.

علوی گفت: موقعیت این مسجد با حرف‌های آقای رفیعی متفاوت است. این یک مسجد سنتی در بازار است. در ضمن مساجد با مصوبه شورا از هرگونه پرداخت عوارض معاف هستند.

در نهایت با رأی اعضای شورا  با این هبه موافقت شد.

گزارش تصویری صد و شصت و سومین جلسه شورای شهر رشت