امین افقی

امین افقی
صالحی امیری، کلید حل مشکلات فرهنگی

رضا صالحی امیری

فرهنگ نیز مانند هر مقوله دیگری برای اینکه از پتانسیل‌هایش در جهت اداره جامعه با هدف نیل به سعادت بشری استفاده شود، نیاز به بهره‌گیری از متخصصانی دارد که ضمن تعهد و تخصص، شناخت وسیعی از این حوزه مهم علوم انسانی را داشته و در جهت عملی نمودن این شناخت برای رسیدن به اهداف عالیه انسانی سعی و تلاش نمایند.

شاید بتوان گفت یکی از مشکلات عمده‌ای که ایران در توسعه فرهنگی تاکنون با آن مواجه بوده است و حوزه فرهنگ نتوانسته با توجه به تاثیرگذاری بالایی که دارد عمل نماید، عدم تخصص علمی و عملی و نبود احاطه کامل مدیران فرهنگی کشور بر دو حوزه فرهنگ اسلامی و فرهنگ ایرانی است؛ دو فرهنگی که از ادغام آن‌ها یکی از بهترین و ناب‌ترین بینش‌ها، تفکرات و اصول پیشرفت و نقشه راه یک جامعه بشری شکل گرفته که اگر این زمینه و منبع گران‌قدر و عظیم همراه با حضور مدیران و برنامه‌ریزان فرهنگی متعهد و متخصص و توانمند باشد می‌تواند ضامن ارتقای کیفی طرح‌ها و فعالیت‌های اجرایی با بهره‌گیری از تمام توان کشور ایران باشد.

دکتر سید رضا صالحی امیری، نمونه‌ای از این مدیران برنامه محور و توسعه‌گرایی است که طی بیش از دو دهه فعالیت در حوزه‌های اجرایی و زمینه‌های آموزش عالی، علاوه بر تعهد و تخصص، با علاقه و بر اساس اهداف مشخص نسبت به تعلیم و تربیت نسلی از مدیران و برنامه ریزان فرهنگی به صورت علمی و عملی همت گماشته است. مدیران و برنامه ریزانی که اگر با سیاست‌گذاری مناسب از ظرفیت و پتانسیل آن‌ها استفاده شود می‌تواند رشد و ترقی جامعه در مسائل فرهنگی و به تبع آن در زندگی اجتماعی را به همراه داشته باشد. دکتر صالحی امیری مردی از جنس مدیریت استراتژیک فرهنگی در ایران است که ادامه فعالیت‌هایش در کسوت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند نویددهنده روزهای خوبی برای وزارتخانه‌ای باشد که سال‌های سختی را پشت سر گذرانده است.

فعال فرهنگی و مدیر رسانه‌ای

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz