شکارچی بی‌رحم رودبار به دام افتاد

رشت رویایی- یکی از شکارچیان بی‌رحم حیات وحش، توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست رودبار به دام افتاد.

ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار، بر اساس گزارشات واصله، با اخذ حکم قضایی به همراه عوامل انتظامی در بازرسی از یک واحد مسکونی در حوزه شهرستان، لاشه یک سر خرگوش، دم یک قلاده روباه و یک بهله پرنده شکاری تاکسیدرمی شده را کشف و ضبط کردند.

امیری،رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار، در این خصوص گفت: طی اخبار واصله مبنی بر این که شخصی در حوزه شهرستان رودبار،در واحد مسکونی خود اقدام به نگهداری گوشت و اجزای بدن حیوانات وحشی می کرد، ماموران یگان حفاظت محیط زیست رودبار با اخذ حکم قضایی به همراه عوامل انتظامی در بازرسی از این واحد مسکونی در حوزه شهرستان،لاشه یک سر خرگوش،دم یک قلاده روباه و یک بهله پرنده شکاری تاکسیدرمی شده را کشف و ضبط کردند.

وی افزود:با توجه به بند (ج) از ماده ۱۰ قانون شکار و صید، حمل، عرضه و فروش و غیره جانوران وحشی زنده یا کشته شده ممنوع بوده و شامل ضرر و زیان محیط زیست است.

امیری تصریح کرد:ضرر و زیان هر سر خرگوش سه میلیون ریال، هر قلاده روباه هشت میلیون ریال و یک بهله پرنده شکاری (طرلان)ششصد میلیون ریال است که مجموع ضرر و زیان متعلقه به مبلغ ششصد و یازده میلیون ریال خواهد بود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت:پرونده مورد نظر در مراجع قضایی در دست پیگیری است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz