[su_frame align=”left”]حجت‌الاسلام علی رنجبر[/su_frame]

رشت رویایی- امام جمعه لشت‌نشا گفت: شورای شهر لشت‌نشا قبل از استیضاح شهردار از دلسوزان و نخبگان نظرخواهی کند آیا تغییر شهردار در زمان کوتاه باقی‌مانده به نفع شهر است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام علی رنجبر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به آفت‌های مدیریت اسلامی گفت: ریاست، فخر و بزرگ‌منشی از آفت‌ها در مدیریت اسلامی محسوب می‌شود و برخی از مسؤولان این آفت‌ها را دارند.

او خواستار توجه مسؤولان به بیان سخنان بزرگان و فرهیختگان شد و افزود: مسؤولیت‌پذیری در نظام اسلامی امری واجب محسوب می‌شود و اگر فردی می‌تواند فعالیتی را انجام دهد باید مسؤولیت آن را بپذیرد.

امام جمعه لشت‌نشا با بیان اینکه مسؤولیت‌پذیری دارای شرط‌ها و اصولی است، گفت: شرط نخست مسؤولیت‌پذیری شرکت در آزمون بزرگ امتحان بزرگ الهی است.

رنجبر پست‌های مدیریتی شهرداری، بخشداری، فرمانداری، نماینده مجلس و … را امانت خواند و بیان کرد: در نظام اسلامی مسؤولیت امانت است اما برخی این موضوع را فراموش می‌کنند.

او ریاست‌طلبی را از آسیب‌های مدیریتی عنوان کرد و گفت: انسان مسؤولیت را نباید لقمه‌ای چرب بداند و از آن سوء استفاده کند زیرا مردم ولی‌نعمت ما هستند.

امام جمعه لشت‌نشا با اشاره به استیضاح شهردار این شهر، اظهار کرد: به شورای شهر لشت‌نشا پیشنهاد می‌کنم قبل از استیضاح شهردار جلسه مشورتی با دلسوزان و نخبگان این شهر برگزار کرده و از آنها نظرخواهی کنند آیا تغییر شهردار در زمان کوتاه باقی‌مانده به نفع شهر است.

رنجبر در ادامه به سی‌ام مردادماه سالروز درگذشت آیت‌الله حائری یزدی موسس حوزه علمیه قم اشاره کرد و یادآور شد: امروز حوزه علمیه قم قلب تپنده جهان اسلام و محل پرورش بزرگ‌ترین عالمان دینی در جهان است.

او با تأکید بر توجه مسؤولان به فتوای مراجع، خاطرنشان کرد: طبق فتوای مراجع جریمه بانک حرام است اما بانک‌ها این امر را انجام می‌دهند که در شأن حکومت اسلامی نیست.