استاندار گیلان:
شورای برنامه‌ریزی یک شورای کامل در تصمیم‌گیری برای آینده استان است

محمدعلی نجفی

رشت رویایی- استاندار صبح امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه‌ی استان گفت: شورای برنامه‌ریزی، یک شورای کامل در تصمیم‌گیری برای آینده‌ی استان است و تمام مسائلی که در کشور اتفاق می‌افتد در این شورا به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.

دکتر محمدعلی نجفی در گیلان بر لزوم تشکیل تمامی جلسات توسط فرمانداران و مدیران دستگاه‌های ستادی و اجرائی استان پس از ساعت ۲ عصر تأکید مجدد و گفت: تنها جلسه‌ای که با توجه به جایگاه ویژه و اهمیت آن می‌تواند در ساعات صبح تشکیل شود، شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان است.

نماینده عالی دولت با تاکید بر بهره‌گیری از اعتبارات ملی در اختیار وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و نقش موثری که نمایندگان می‌توانند در این بخش داشته باشند گفت: توزیع متوازن اعتبارات شهرستانی راهبرد مهم سازمان مدیریت و برنامه ریزی باشد.

او در این جلسه که با محوریت بررسی بسته‌ی پیشنهادی توزیع اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای استان بین دستگاه‌های اجرائی در سال ۹۵ برگزار شد به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی از بطن مسائل فرهنگی و اجتماعی و با همراهی مردم شکل خواهد گرفت.

دکتر نجفی ارتقاء بخش بهداشت و سلامت را جزء اندیشه‌های مشترک دولت و مجلس دانست و گفت: این طرح با رویکرد مردمی و اجتماعی توانست توفیقات خوبی داشته باشد و بسیاری از مشکلات مردم را کاهش دهد.

او به رویکردهای اصلی اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: ایجاد امنیت، ثبات اقتصادی و عدم تزلزل کشور در برابر مسائل داخلی و خارجی، شکوفایی و افزایش رفاه اجتماعی و اقتصاد مردم محور از رویکردهای اقتصاد مقاومتی است.

نجفی با بیان اینکه مباحث اقتصاد مقاومتی فقط در کارگروه‌های اشتغال، برنامه‌ریزی، رفع موانع تولید و تسهیل سرمایه‌گذاری محدود نمی‌شود گفت: علیرغم اینکه مباحث مطرح شده در این کارگروه‌ها نیز جزء مباحث اصلی است اما به بخشی از مسائل کشاورزی، اجتماعی، جوانان، ورزشی و مسائل فرهنگی کمتر پرداخته می‌شود.

استاندار گیلان به توفیقات حاصله از طریق” بند ق “در بخش گاز رسانی استان اشاره کرد و گفت: طبق اعلام مدیر عامل گاز کشور، عملکرد گیلان در این بخش به استان‌های دیگر به عنوان الگو ارائه می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان فرصت نمایندگان مردم گیلان در مجلس و کشور را بسیار بالا دانست و گفت: عزم نمایندگان برای حضور در جلسات و نیز مطالبه گری آنان تقدیر است و از این انگیزه بسیار استقبال می‌کنیم.

او گفت: علی رغم اینکه شخصاً با وزراء، مدیران سازمان‌ها و بانک‌های کشور جلساتی دارم اما درخصوص تشکیل جلسات مشترک با وزراء تا جایی که برنامه‌های استانی اجازه دهد نمایندگان را همراهی خواهم کرد.

دکتر نجفی به تلاش‌های صورت گرفته در بخش طرح‌های سالم سازی دریا در استان اشاره و خاطر نشان کرد: رقم اعتبارات تخصیص یافته در این بخش پایین بوده و در خصوص پرداخت مطالبات ناجیان غریق مشکلاتی وجود داشت که بخشی از آن از طریق منابع استانی پرداخت شده است و امسال در شورای برنامه‌ریزی این بخش به صورت ویژه خواهد شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz