عضو شورای شهر رشت:
شهروندان از عملکرد شهردار راضی هستند

صد و چهل و ششمین جلسه شورای شهر رشت - محمدحسین واثق کارگرنیا

رشت رویایی- روز یکشنبه ۸ تن از اعضای شورای شهر خواستار پاسخگویی شهردار به ۶ سؤال مطرح‌شده خود بودند که پس از حضور شهردار در صحن شورا و قرائت پاسخ وی ۷ نفر از ۱۵ عضو شورای شهر رشت از پاسخ شهردار به سؤالات قانع نشدند.

به گزارش همشهری، با توجه به حضور ۱۳ عضو شورا در صحن علنی، رئیس شورا اعلام کرد که طبق رای‌گیری ۷ عضو شورا از پاسخ‌های شهردار قانع نشدند و در مقابل ۶ عضو هم پاسخ‌های ثابت‌قدم را قانع‌کننده دانستند. بدین‌ترتیب شهردار رشت باید در مدت ۱۰ روز آینده پاسخ‌های قانع‌کننده خود را برای اعضای شورای شهر آماده کند.

در این زمینه یک عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه نباید گزینه استیضاح همیشه روی میز شورا باشد، گفت: شورا و شهرداری باید در فضای تعاملی رفتار کنند و اینکه همیشه در مورد شهردار طرح استیضاح مطرح باشد صحیح نیست.

«محمدحسین واثق کارگرنیا» توضیح داد: اغلب اوقات اختلاف نظر بین شورا و شهردار از روی اختلاف سلیقه است و ما هم آرزو داریم وحدت رویه و انسجام بین این دو نهاد شهری برقرار باشد، اما دلیل طرح سؤال این است که شهردار به موقع به سؤالات شورا پاسخ نمی‌دهد و اگر پاسخ لازم را در همان زمان که سؤال مطرح می‌شود، بدهد شاهد بروز چنین مشکلاتی نخواهیم بود.

او اشاره کرد: قطعاً تنش مداوم بین شورا و شهردار آرامش روانی شهر را به هم می‌ریزد و مانع از جذب سرمایه‌گذار و خدمات‌رسانی مطلوب به رشت می‌شود. به هرحال شهرداری نهادی اجرایی است و حین اجرای امور قطعاً نقاط ضعف و قوتی وجود دارد.

کارگرنیا اضافه کرد: چندین بار با شهردار رشت صحبت کرده‌ام که بیشتر به تعامل با شورا بپردازد و به‌اصطلاح تفکر شورایی داشته باشد.

او تأکید کرد: البته در اجرایی بودن شهردار شکی نیست. آقای ثابت قدم مدیر توانمندی هستند و عملکرد بسیار خوبی در شهر دارند و مردم از اقدامات وی راضی هستند. نسبت به سال‌های قبل که حالت سکوت و سکون در شهر وجود داشت وضعیت خیلی بهتر است اما اشکالاتی هم هست که باید برطرف شود.

کارگرنیا درباره طرح استیضاح توضیح داد: اگر فقط ۵ نفر از اعضای شورا از عملکرد شهردار ناراضی باشند، می‌توانند به رئیس درخواست بدهند تا طرح سؤالشان در قالب استیضاح مطرح شود. در این صورت اگر شهردار در ۱۰ روز نتواند جواب‌های قانع‌کننده به سؤالات بدهد، در مورد وی رای‌گیری خواهد شد در صورت قانع‌نشدن دوسوم از اعضای شورا، نمی‌تواند ادامه کار بدهد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz