شهردار رشت: ۷ سرای محله جدید ساخته خواهد شد

رشت رویایی- شب گذشته به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) جشنی با همکاری مشاور امور مساجد و ستاد اقامه نماز شهرداری رشت و مسجد امام حسن مجتبی (ع) خیابان ولیعصر برگزار شد.

جشن به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) - تیر 95

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم، محمدعلی رفیعی نوده رئیس شورای اسلامی رشت، سید امیرحسین علوی رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی رشت، سید رضا موسوی روزان عضو شورای اسلامی شهر رشت و حجت‌الاسلام براتی مشاور شهردار در امور روحانیت و مسئول ستاد اقامه نماز شهرداری رشت و نیز مادر بزرگوار شهید به عنوان مهمانان ویژه این مراسم بودند.

حجت‌الاسلام البرز محقق گرفمی امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی (ع) در ابتدا ضمن تبریک میلاد امام حسن (ع) به بیان مشکلات منطقه و شهروندان برای آشنایی هر چه بیشتر مسئولان شهری با محله پرداخت.

جشن به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) - تیر 95 - محمدعلی ثابت‌قدم

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم نیز در این مراسم با تبریک میلاد دومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و نیز آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمین در ماه ضیافت الهی افزود: از ماه رمضان گذشته تا امسال فعالیت‌های گوناگونی در حوزه محلات در شهرداری رشت انجام شده است.

شهردار رشت با اشاره به احداث بازارچه در ۱۳ محله رشت با ظرفیت اشتغال‌زایی ۲۵۰۰ نفر، گفت: در محلات کم برخوردار ایجاد پارک‌ها و فضای سبز در دستور کار قرار گرفت و اقدامات مناسبی انجام شد.

او با تاکید بر ایجاد ۸ سرای محله در رشت خاطرنشان کرد: قطعاً تعداد سرای محلات را به ۱۵ سرای محله خواهیم رساند.

جشن به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) - تیر 95 - محمدعلی ثابت‌قدم

دکتر ثابت‌قدم یادآور شد: افزایش ایستگاه‌های آتش‌نشانی در برنامه‌های شهرداری تعریف شده است و قطعاً تا پایان این دوره از مدیریت شهری ایستگاه‌های آتش‌نشانی رشت به لحاظ جمعیتی و تجهیزات به استاندارد می‌رسند.

شهردار رشت با بیان اینکه در مبحث توسعه برنامه‌های ورزشی چشم‌اندازها تعیین شده است تصریح کرد: در حوزه ورزش بانوان برای چهار نقطه برنامه‌ریزی شده که هم اکنون دو نقطه وجود دارد و در دو نقطه دیگر برنامه‌ها انجام می‌پذیرند.

وی افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی را مورد تاکید قرار داد و گفت: راه‌اندازی قطار شهری از برنامه‌هایی است که در بلند مدت دنبال می‌شود.

شهردار رشت با اشاره به مشکلات ساخت و ساز در زمین‌های نسقی افزود: ما بر مشکلات واقف هستیم و برای رفع آنها پی گیری‌های لازم را انجام می‌دهیم تا شهروندان از رکود ساخت و ساز متحمل ضرر نشوند.

 

دکتر ثابت‌قدم تصریح کرد: مشکلات و نواقص موجود در محلات به صورت کارشناسی بررسی و ما برای رفع آنها برنامه تعریف می‌کنیم و مشکلات بر طبق اولویت‌ها و امکانات مرزبندی می‌شوند.

وی تاکید کرد: در بافت مرکزی شهر کل تاسیسات زیرساختی آب، برق و گاز و مخابرات را بعد از ۸۰ سال تجهیز کردیم تا در آینده در راستای توسعه جدید شهری مشکلی رخ ندهد.

وی با بیان اینکه همه تلاش خود را برای اتمام زیرگذر شهید رجایی به کار می‌گیریم تاکید کرد: عدم اتمام این پروژه ترافیک را به شهر تحمیل کرده است تلاش ما این است آنچه را که گذشتگان به درستی انجام ندادند ما به نتیجه برسانیم تا آیندگان از ما به نیکی یاد کنند.

جشن به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) - تیر 95

سید رضا موسوی روزان در این مراسم ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: با تاسی از ائمه و اهل بیت می‌توان مسیر درستی را در زندگی ترسیم کرد.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) افزود: ایمان و یقین شرط ایستادگی در مسیر حق و پیوند انسان‌ها با امام زمانشان است.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر اینکه حضور مادر شهید سجاد طاهرنیا از مدافعان حرم اهل بیت در این مراسم شکوه این مراسم را دو چندان ساخته است گفت: از خداوند متعال خواستارم لیاقت ادامه راه شهدا و شهادت در مسیر حق را نصیب ما گرداند.

جشن به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) - تیر 95

حجت‌الاسلام براتی مشاور شهردار در امور روحانیت و مسئول ستاد اقامه نماز نیز در این مراسم ضمن تشکر از نمازگزاران مسجد و مسئولین برگزارکننده این جشن در ادامه بابیان اینکه مقام معظم رهبری بر کار فرهنگی به ویژه برای نسل جوان تاکید ویژه‌ای دارند بیان کرد: شهردار محترم با همه دغدغه مدیریت شهری وقت زیادی را برای امورات فرهنگی شهر اختصاص می‌دهند و به ویژه تاکید دکتر ثابت‌قدم شهردار محترم به راین است که در سرای محله ومساجدکار فرهنگی زیادی می‌توان انجام داد.

جشن به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) - تیر 95

حجت‌الاسلام براتی در ادامه با اشاره به خصوصیات و ویژگی‌های شهید طاهر نیا گفت: امنیت امروز جامعه را مدیون رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌های شهدای مدافع حرم هستیم.

جشن به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) - تیر 95

مادر شهید طاهرنیا نیز در این مراسم با بیان اینکه فرزند شهیدم عاشق حجاب بود تاکید کرد: این شهید بزرگوار عاشق عفت بود و به همین دلیل عشق عجیبی به حضرت زینب (س) داشتند.

او گفت: امروز اگر می‌خواهیم راه شهدا وبه ویژه شهدا مدافع حرم را زنده نگهداریم باید مواظب حجاب دختران و خانواده خود باشیم.

جشن به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) - تیر 95

در پایان این مراسم به مناسبت شب ولادت امام حسن (ع) به چهارنفر از شرکت‌کنندگان از طرف ستاد اقامه نماز و امورمساجد شهرداری رشت هدایای تقدیم شد و تلاوت قرآن و قرائت تواشیح و مولودی‌خوانی از دیگر برنامه‌های این جشن بود.

پنجمین محفل از محافل ده‌گانه انس با قرآن کریم
پنجمین محفل از محافل دهگانه انس با قرآن کریم به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و با همکاری شهرداری منطقه پنج در مسجد بلال رشت برگزار شد.

پنجمین محفل از محافل دهگانه انس با قرآن کریم - تیر 95

در این محفل دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، فرانک پیشگر عضو شورای اسلامی شهر رشت، محمدتقی عبداللهی مدیر شهرداری منطقه پنج رشت، علیرضا قانع مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت، زینب فلک دوست مشاور شهردار رشت در امور بانوان و جمعی از مدیران شهری حضور داشتند.

دکتر ثابت‌قدم ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) از حضور مردم در این محفل تشکر کرد و گفت: سعادتی شد تا در محافل انس با قرآن کریم در مساجد محلات مختلف شهر در جمع مردم حضور داشته باشیم.

شهردار رشت با اشاره به شب عزیز میلاد امام حسن مجتبی (ع) افزود: ان شاء الله بتوانیم استفاده لازم از این ایام را در خلقیات و روحیات و زندگی روزمره و آتی خود ببریم و از کج روی‌ها و تندروی‌ها دوری کنیم و در گفتار و رفتار و اعمال خود، اعتدال را در پیش بگیریم و در حوزه مسئولیتی خود این اعتدال را ایفا کنیم.

دکتر ثابت‌قدم در ادامه به سوره مبارکه آل عمران اشاره کرد و گفت: اخلاق حسنه که در قرآن کریم بر آن تاکید شده است؛ می‌تواند در بهبود رفتار روزمره ما اثرگذار باشد.

پنجمین محفل از محافل دهگانه انس با قرآن کریم - تیر 95

وی همچنین قرآن کریم را سرمشق و سرلوحه زندگی دانست و افزود: در ماه رمضان که ماه نزول قرآن است؛ این نقش دوچندان ایفا می‌شود و اگر یادگیرنده خوبی باشیم از انحرافات روزمره زندگی ما جلوگیری خواهد کرد.

پنجمین محفل از محافل دهگانه انس با قرآن کریم - تیر 95

شهردار رشت در ادامه به موضوعات مرتبط با محله قلعه سرا پرداخت و تصریح کرد: یکی از محلاتی که نیاز به توجه بیشتری دارد همین محله قلعه سرا است و از سال گذشته با کمک شهرداری منطقه پنج تلاش کرده‌ایم تا اقدامات مثبتی در این محدوده انجام شود.

دکتر ثابت‌قدم ایجاد مسیر تردد عابر پیاده را یکی از رویکردهای شهرداری رشت در این منطقه عنوان کرد و گفت: ان شاء الله با تعمیم این مسیر، این سمت خیابان هم مشمول این مسیر تردد خواهد شد.

او همچنین از افتتاح پل عابر پیاده در نزدیک‌ترین نقطه به این محله خبر داد و افزود: در سال جاری با راه اندازی این پل عابر پیاده مشکلات ترددی کمتر خواهد شد.

دکتر ثابت‌قدم همچنین زمین ورزشی و سرانه فضای سبز را از دیگر مشکلات این محله معرفی کرد.

قرائت قرآن و اهدای جوایز به قید قرعه از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در پنجمین محفل انس با قرآن کریم بود.

مسجد بلال در محله قلعه سرا در بلوار فاتحان نبل و الزهرا (جاده تهران) واقع است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz