رشت رویایی- پل تاریخی چمارسرا در راستای اجرای طرح بازآفرینی شهر رشت مرمت و احیا می‌شود.

[su_frame align=”center”]پل تاریخی چمارسرا رشت[/su_frame]

به گزارش فارس، شهردار رشت با اعلام این خبر گفت: سند ملی بازآفرینی شهر رشت در وزارت راه و شهرسازی به تصویب رسیده و مرحله نخست آن اجرایی شده است.

محمدعلی ثابت‌قدم بعد از ظهر امروز در جریان بازدید از پروژه‌های شهر رشت با اشاره به اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری گفت: تسطیح جداره متصل به رودخانه به منظور برداشت زمین و تولید نقشه‌های وضع موجود در راستای پروژه مرمت و احیای پل تاریخی چمارسرا آغاز شده است.

شهردار رشت، مرمت پل تاریخی چمارسرای رشت را نیازمند مساعدت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور حمایت صندوق احیا، مرمت و بهره‌برداری دوباره از بناها و مکان‌های تاریخی برشمرد و تاکید کرد: اقدام‌های لازم به منظور تأمین منابع مالی در مورد مرمت و احیای پل تاریخی چمارسرا با هماهنگی سازمان مذکور انجام می‌شود.

او در ادامه با بیان اینکه مرمت هتل ایران نیازمند مساعدت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و صندوق احیا و مرمت بناها است، بیان کرد: تشکیل جلسه به منظور حمایت از تملک، احیا و بهره‌برداری از ساختمان هتل ایران با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان حائز اهمیت است.

ثابت‌قدم، تأمین اعتبار به منظور مرمت بنای ساختمان هتل ایران از صندوق احیا و مرمت بناها را مؤثر خواند و اظهار کرد: در اختیار گذاشتن طرح احیا و مرمت ساختمان هتل ایران که توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تهیه شده، تاثیرگذار است.

او به ساختمان پست در میدان شهدای ذهاب اشاره کرد و گفت: با توجه به در اختیار گذاشتن طرح مرمت ساختمان پست به شهرداری، بازنگری طرح توسعه توسط شرکت مشاور انجام شده است.

شهردار رشت با اشاره به اینکه مساعدت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و همچنین صندوق احیا و مرمت بناها در احیای بناهای تاریخی در این شهر مهم است، عنوان کرد: تشکیل جلسه به منظور انعقاد تفاهم‌نامه مبنی بر حمایت از تملک، احیا و بهره‌برداری از ساختمان پست و تأمین اعتبار به منظور مرمت بنای ساختمان پست از صندوق احیا و مرمت بناها حائز اهمیت است.

شهردار رشت به طرح احیا و مرمت برج ساختمان شهرداری رشت اشاره کرد و یادآور شد: نقشه‌های فاز دوم طرح احیا و مرمت برج ساعت تهیه شده و برای تأیید به اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ارسال شده است.

محمدعلی ثابت‌قدم، خواستار مساعدت اداره‌کل مذکور و صندوق احیا و مرمت بناها برای مرمت برج ساعت شد و گفت: تسریع در روند بررسی و تأیید طرح احیا و مرمت ساختمان شهرداری حائز اهمیت است.