رشت رویایی- عصر روز گذشته مراسم اختتامیه اولین جشنواره ساخت مجسمه های چوبی با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، رنجکش مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، حسن پور رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان رشت، دکتر رسولی، عباس صابر و فرانک پیشگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت، مجتبی بشردانش مدیرعامل سازمان زیباسازی و سیما منظر شهری و جمعی از مدیران شهرداری رشت در پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت برگزار شد.

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم باقدردانی از سازمان زیباسازی شهرداری گفت: هدف شهرداری رشت این است تا با استفاده از ظرفیت های هنری موجود به بسط و گسترش فضاهای جشنواره ای پردازد.

شهردار رشت با تاکید بر فرهنگ سازی هنر مردمی در منظر شهری ادامه داد: اصل هنر باید در نگاههای شهری شکل گیرد و هنر مردمی باید مبتنی بر نگاه انسان محور باشد.

[su_frame align=”center”]اختتامیه اولین جشنواره ساخت مجسمه‌های چوبی در رشت[/su_frame]

بشردانش نیز در خصوص برگزاری جشنواره ساخت مجسمه های چوبی گفت: با توجه به اینکه هرساله در شش ماهه دوم سال براساس شرایط اقلیمی درختانی در سطح معابر شهر رشت قطع ورفع خطر میشود سازمان زیباسازی شهرداری در مصوبه ای اقدام به جان بخشی دوباره به درختان قطع شده نمود و براین اساس با استفاده از ظرفیت های هنری موجود مجسمه های چوبی ساخته شد که با مشورت ونظر شهردار محترم در پیاده راه فرهنگی نصب خواهد شد.

[su_frame align=”center”]اختتامیه اولین جشنواره ساخت مجسمه‌های چوبی در رشت[/su_frame]

مدیرعامل سازمان سیما منظر و سازمان زیباسازی شهرداری رشت خاطرنشان کرد: با راه اندازی این طرح ضمن فراخوان هنرمندان استان و بررسی طرح های ارائه شده تصمیم بر آن شد تا این مجسمه ها در کنار مردم و برای مردم ساخته شود.

دکتر فرانک پیشگر نیز در این مراسم با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره ساخت مجسمه های چوبی باعث تلطیف فضای شهر شده است,گفت: در شرایط کنونی نصب عناصر و بیلبوردها باعث آلودگی بصری شهر شده است لذا با برگزاری جشنواره هایی همچون ساخت مجسمه های چوبی گامی مهم در راستای کاهش آلودگی های بصری برداشته خواهد شد.

[su_frame align=”center”]اختتامیه اولین جشنواره ساخت مجسمه‌های چوبی در رشت - فرانک پیشگر[/su_frame]

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت نیز با تاکید بر پیشینه فرهنگی شهر رشت اذعان داشت: در گذشته شاهد برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی و چوبی در بعضی از شهرهای ساحلی گیلان بودیم اما هیچکدام از آنها از انسجام چندانی برخوردار نبوده‌اند.

حسن‌پور با قدردانی از تلاش هنرمندان و حمایت شهرداری رشت در برگزاری این جشنواره تصریح کرد: هنگامی که یک اثر هنری خلق می‌شود مردم با اظهار نظر و سلائق خود هنرمند را مورد تشویق و یا نقد قرار می‌دهند بنابراین هنرمندان باید با استقبال از نقطه نظرات شهروندان در ارتقای کیفیت دیگر آثار هنری خود بکوشند.

در پایان این مراسم از هنرمندان مجسمه‌ساز و تعدادی از اعضای سازمان زیباسازی شهرداری رشت توسط مسئولین تقدیر شد.

در این جشنواره هشت هنرمند حضور داشتند که از اواسط ماه رمضان به مدت ۲۰ روز به خلق آثار هنری پرداختند.

گزارش تصویری اختتامیه اولین جشنواره ساخت مجسمه‌های چوبی در رشت