شهردار رشت نام تعدادی از بدهکاران دانه درشت را اعلام کرد/ یک سوم بودجه سالانه شهر رشت را که باید خرج مردم شود در جیب خود گذاشته‌اند/ در مطالبه بدهکاری دانه درشت‌ها به شهرداری و مردم هیچ ملاحظه‌ای را نمی‌پذیریم

سیدمحمدعلی ثابت قدم

رشت رویایی- شهردار رشت همان‌طور که وعده داده بود نام تعدادی از بدهکاران دانه‌درشت را اعلام کرد.

به گزارش گیل خبر، دکتر ثابت قدم در نامه‌ای خطاب به مردم رشت، تاکید کرد که در مطالبه بدهکاری دانه‌درشت‌ها به شهرداری و مردم هیچ ملاحظه‌ای را نمی‌پذیرد. متن کامل نامه ثابت قدم را در زیر می‌خوانید:

به نام خدا

هر مملکتی در این جهان آباد است

آبادیش از پرتو عدل و داد است

                                         فرخی یزدی

شهروندان عزیز شهر رشت

قبل از حضور اینجانب و از زمانی که مسوولیت شهرداری رشت را برعهده گرفتم همانطور که عرض کرده بودم با ایمانی که به پتانسیل رشت و همشهریان با فرهنگ خود داشتم تلاش کردم بدون تلف کردن وقت، با سرعت به سراغ مشکلاتی بروم که در سه دهه گذشته حل نشده و انباشته شده بود. در ابتدا تلاش شد با اجرای چند پروژه بزرگ، روح تحول در کالبد شهر جاری شود. آمار پروژه‌هایی که در سال گذشته و امسال در رشت به بهره‌برداری رسید، نشان دهنده توجه مدیریت شهری به ترویج رفاه اجتماعی و مبارزه با بی‌عدالتی طبقاتی بوده است. برای مثال می‌توان به فهرست پارک‌ها و پروژه‌های رفاهی که در محلات کم‌برخوردارتر انجام شده مراجعه کرد.

اما همچنان که مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «امروز، مهم‌ترین بخش اصلاح در این کشور، عبارت است از مبارزه با فقر و فساد و تبعیض.» به واسطه‌ی تبعیض و فساد است که فقر دامن‌گیر می‌شود و بی‌تردید مبارزه با تبعیض فقر، بدون مبارزه با فساد امکان‌پذیر نخواهد بود. وقتی بدهکاران دانه درشت شهرداری، حق شهرداری و مردم را نمی‌دهند، تبعیض رخ می‌دهد. وقتی یک شهروند بدهی میلیاردی خود به شهرداری و مردم را پرداخت نمی‌کند و یک شهروند از طبقه متوسط تا قران آخر حقوق مردم را می‌دهد، تبعیض اتفاق می افتد و در سایه این تبعیض است که شکاف بین دهک‌های جامعه عمیق‌تر شده و زمینه‌ی تشدید فقر ایجاد می‌شود.

هنگامی‌که بدهکاران دانه درشت با وجود درآمدهای چند صد میلیونی حق مردم را پرداخت نمی‌کنند، امکان ایجاد عدالت اجتماعی سخت‌تر می‌شود و پدیده‌ای مثل دستفروشی تشدید می‌شود و عده‌ای از شهروندان مجبور می‌شوند از این راه امرارمعاش کنند. به راستی مگر غیر از این است که بدهی ۲۵۰ میلیارد تومانی عده‌ای از شهروندان (عمدتاً دانه‌درشت) باید صرف آبادانی شهر و کاهش شکاف بین دهک‌های جامعه شود؟ فساد بالاتر از اینکه عده‌ای یک سوم بودجه سالانه شهر رشت را که باید خرج مردم شود در جیب خود گذاشته‌اند و با لحاظ نرخ تورم و کاهش ارزش پول طی این سال‌ها با امنیت خاطر با حق مردم کار اقتصادی می‌کنند و به سودهای هنگفت می‌رسند؟

شهرداری رشت با اذعان به اینکه شهر باید با پول خود مردم به سکونتگاه دلپذیری تبدیل شود، نه تنها در پروژه‌ها مانعی بر سر راه سرمایه‌داران و ثروتمندان نیست، بلکه وجود سرمایه‌دارانی را که با پرداخت حق شهرداری و مردم فعالیت اقتصادی می‌کنند ضروری می‌دانند. چون بدون حضور ثروت سالم، اشتغال ایجاد نمی‌شود. اما همچنان که مقام معظم رهبری در نامه هشت ماده‌ای به روسای سه قوه آورده‌اند که تسامح در مبارزه با فساد، به نوعی همدستی با فاسدان است، شهرداری رشت نیز با تمام توان برای گرفتن حق مردم از مفسدانی که گویا دعواهای حیدری و نعمتی سیاسی را پناهگاه خود می‌دانند، تلاش می‌کند و عقب نخواهد نشست.

اقلیت ضدتوسعه‌ای که با دروغ سیستماتیک اتهام ناروای انحراف ۳۰۰ درصدی در پروژه پیاده راه را به مدیریت شهری نسبت می‌دهند، آیا تاکنون دغدغه وصول طلب از دانه درشت‌هایی را که حدود ۲۵۰ میلیارد تومان به شهرداری و مردم رشت بدهکارند، داشته‌اند؟ آنها در حالی از انحراف ۳۰۰ درصدی سخن می‌گویند که شهرداری در همان آغاز پروژه پیاده راه کافی نبودن بودجه لایحه مربوطه را اعلام کرد و با اعلام قبلی ناچار به افزایش هزینه کرد پیاده راه شد، حتی در صورت پذیرفتن دروغ سیستماتیک انحراف ۳۰۰ درصدی (که به‌زودی مدارک مربوط به خلاف این انحراف ذهنی بزرگ رونمایی می‌شود) در پروژه‌ای که با تمام هزینه‌های جانبی پیش‌بینی‌نشده زیرساختی در ابتدای طرح که آن‌هم بر اساس منافع عمومی و دراز مدت مردم اصلاح و دیده شد حدود ۲۰ میلیارد هزینه داشت، این مقدار بیشتر است یا انحراف ۲۰۹۲ درصدی در کمک به بعضی مؤسسات خصوصی و اشخاص و … در سال ۹۳؟ (این در حالی است که در همان سال بودجه سیستمی کردن جهت شفاف‌سازی امورات شهرداری در بسیاری از موارد صفر در صد هزینه شده است)

وقتی در کمتر از یک ماه گذشته هشدار دادیم که اگر بدهکاران دانه درشت حق مردم را پرداخت نکنند نام‌شان را اعلام خواهیم کرد، دوره‌ی هشت ساله‌ی دولت گذشته برای اذهان بعضی از افراد متبادر شد. عده‌ای تصور کردند که ما هم می‌خواهیم نام‌ها را در جیب بگذاریم و سیاسی‌کاری کنیم.

شهرداری رشت در سالی که رهبری سال اقدام و عمل خوانده‌اند، بدون هرگونه ملاحظه‌ای اولین فهرست تعدادی از بدهکاران دانه‌درشت را منتشر می‌کند تا از این طریق بدهکاران دانه‌درشتی که سال‌هاست با طیب خاطر حقوق شهرداری و مردم را پرداخت نکرده‌اند و ظاهراً اراده‌ای برای مطالبه بدهی‌شان وجود نداشته، این هشدار را جدی بگیرند که شهرداری رشت در مبارزه با تبعیض و فساد کوچک‌ترین اغماضی نخواهد کرد. چرا که از مهم‌ترین شعارهای انقلاب اسلامی عزیز ما همین مبارزه با فساد و تبعیض بوده است. امیدوارم آن اقلیت ضدتوسعه‌ای که خود را در حرف، متولی دغدغه مردم می‌دانند، در عمل نیز نشان دهند که پس از سه سال و نیم می‌توانند به فکر این بخش از حقوق مردم باشند تا حقوق رفتگران، آتش‌نشانان، رانندگان اتوبوس، بازرسان خطوط تاکسیرانی، کارگران خدوم فضاهای سبز و …

در مطالبه بدهکاری دانه‌درشت‌ها به شهرداری و مردم هیچ ملاحظه‌ای را نمی‌پذیریم و به سخنان معظم انقلاب توجه ویژه‌ای خواهیم داشت که فصل‌الخطاب این است: «هیچ شخصی یا نهادی نمی‌تواند با عذر انتساب به این‌جانب یا دیگر مسوولان کشور خود را از حساب‌کشی معاف بشمارد.»

در پایان تاکید داریم اگرچه عدم پرداخت حقوق شهرداری و مردم هیچ نسبتی با آبرو ندارد، برای حفظ شانیت موضوع، تنها فهرست کوچکی از نام مخفف بدهکاران شهرداری را اعلام می‌داریم و در صورت نیاز و لزوم اسامی سایرین با مشخصات کامل‌تر خدمت مردم عزیز و مراجع مربوطه ارائه خواهد شد.

هم‌زمان با هفته بسیج، عدالت‌طلبی را مشی خود می‌دانیم، آن‌چنان‌که مقام معظم رهبری فرمودند: «بسیجی عدالت‌طلب است. عدالت‌طلبی به این نیست که انسان رودرروی کسی بایستد و بگوید تو عدالت‌طلب نیستی نه، این سازوکار دارد. باید جامعه به نقطه‌ای برسد که سیاست‌های عدالت‌طلبانه در آن طراحی شود.»

 

                                                                                                  سید‌محمد علی ثابت قدم

                                                                                                 شهردار رشت

اسامی تعدادی از بدهکاران:

د-گ           ۶۲۶۹۶۶۵۸۰۰۰ ریال            بلوارامام خمینی(ره)

ب-م-الف      ۴۸۳۵۹۲۰۰۰۰۰ریال             بلوارشهید انصاری

ن-د-الف       ۲۱۴۴۸۸۲۱۰۰۰ریال             بلوارشهید مدرس

الف-ب        ۲۱۰۹۶۸۷۰۰۰۰ ریال              گلسار

ر-پ            ۱۵۴۹۰۱۹۳۰۰۰ریال              بلوارخرمشهر

س-ع         ۱۵۴۰۴۹۷۸۰۰۰ ریال             بلوارشهید رجایی

الف-و        ۱۴۳۲۲۳۳۰۰۰۰ ریال             بلوارشهید مدرس

ش-م         ۱۲۷۶۲۸۳۱۰۰۰ ریال              بلوارگیلان

د-گ           ۱۱۱۴۶۳۵۴۰۰۰ ریال             جاده تهران

غ-ح            ۱۰۲۱۶۵۲۰۰۰۰ ریال              گلسار

ف-ی          ۱۰۱۸۲۷۶۲۴۰۰ ریال              بلوارامام خمینی(ره)

ت-س          ۹۶۰۷۴۶۶۰۰۰ ریال             بلوارامام خمینی(ره)

ر-ر              ۸۳۰۲۲۲۴۰۰۰ ریال              گلسار

الف-ر          ۷۴۸۶۶۱۷۶۰۰ ریال              گلسار

م-گ          ۷۲۲۷۷۷۵۸۰۰ ریال              گلسار

ح-ق           ۷۱۳۷۲۹۶۸۰۰ریال               بلوارشهید انصاری

س-ف         ۶۵۸۱۰۴۰۰۰۰ ریال               بلواردیلمان

ع-ص         ۶۲۹۸۵۰۳۰۰۰ ریال              بلوارشهید انصاری

ع-ت          ۶۴۷۵۹۹۶۸۰۰ ریال              گلسار

گ-الف        ۵۷۰۹۲۱۹۲۰۰ ریال               گلسار

نظرات

2 دیدگاه‌ برای "شهردار رشت نام تعدادی از بدهکاران دانه درشت را اعلام کرد/ یک سوم بودجه سالانه شهر رشت را که باید خرج مردم شود در جیب خود گذاشته‌اند/ در مطالبه بدهکاری دانه درشت‌ها به شهرداری و مردم هیچ ملاحظه‌ای را نمی‌پذیریم"

آگاه‌سازی از
680

مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رأی
lind
4 ماه 29 روز پیش

درود برشرفت !

سالار
4 ماه 29 روز پیش

دستش درد نکنه بابا عجب اسم هایی
د گ
م ب

پیدا کنید پرتقال فروش را

wpDiscuz