روزانه ۶۰۰ تن آسفالت در سطح شهر پخش می‌شود

رشت رویایی-  دکتر مسعود نصرتی شامگاه دوشنبه با حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به اقدامات انجام شده و در دست اقدام تا پایان امسال اظهار کرد: نیازهای شهر به آسفالت مناسب از معضلات اصلی شهروندان محسوب می شود که به طور جدی به این مساله پرداخته شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رشت ،شهردار رشت با بیان ‌اینکه با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر مشکلات ۲ کارخانه آسفالت شهرداری برطرف شده است گفت: روزانه ۶۰۰ تن آسفالت در سطح شهر پخش می‌شود.

او آسفالت مطلوب در کف خیابان را از حداقل نیازهای یک شهر برشمرد و گفت: تا پایان امسال مشکلات این حوزه برطرف می شود.

دکتر نصرتی از اتمام پروژه هایی همچون هدایت آبهای سطحی و آسفالت، به عنوان‌ پروژه های نیمه تمام، یاد کرد و ادامه داد: در بودجه سال ۹۷ پروژه های خوبی در شورای شهر درنظرگرفته شده است.

به گفته شهردار رشت بسیاری از پروژه ها قابلیت اجرا داشته و نیاز به منابع مالی شهرداری نیز ندارند.

او از راه اندازی کارخانه کاملا تعطیل شده آسفالت شهرداری رشت خبر داد و با با اشاره به قابلیت تولید روزانه ۱۲۰۰ تن آسفالت در این‌کارخانه گفت: در حال حاضر و با توجه به مشکلات گذشته روزانه ۶۰۰ تن آسفالت توسط این‌کارخانه توزیع می شود.

شهردار رشت، برلزوم استقبال مناسب از نوروز تاکید کرد و گفت: ابلاغ شده است که از اول اسفند هیچگونه حفاری غیرضروری در سطح شهر انجام نشود تا شهر برای طرح استقبال از بهاران آماده باشد .

نصرتی از در اختیار قرار دادن ۵۰ هزار اصله نهال درخت شناسنامه دار به هریک از شهروندان خبر داد و گفت : قرار است بنام هر رشتوند یک درخت در شهر کاشته شود تا از این طریق سرانه فضای سبز رشت که از میانگین‌کشوری پایین تر است افزایش یابد.

او گفت: طرح های دیگری همچون نقاشی سه بعدی بر دیوارها، گل کاری معابر و خریداری المان‌ها از برنامه‌های دیگر در طرح استقبال از بهاران است.

شهردار رشت همچنین اقداماتی همچون لکه گیری، مرمت و روکش آسفالت را در اولویت اقدامات شهرداری عنوان کرد و ادامه داد: روکشی آسفالت در معابر اصلی و فرعی آغاز شده است .

نصرتی گفت: هرزمان که متوجه شویم امکانات کارخانه آسفالت شهرداری نتیجه بخش و مطلوب نیست از ظرفیت بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد .

او گفت: طرح جامع حمل و نقل و ترافیک رشت در گذشته تهیه و در خرداد ماه امسال نیز به تصویب رسیده است.

شهردار رشت ضمن قدردانی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیسیون تلفیق بودجه در به تصویب رساندن بودجه ۱۵ میلیارد تومانی پروژه قطار شهری در رشت گفت: امید است که این طرح نهایی شده و ضمن استفاده از منابع دولتی از طریق انتشار اوراق مشارکت نیز بتوان موفق به اجرای طرح قطار شهری شد.

به گفته نصرتی طرح قطار شهری در سال ۹۷ در رشت آغاز می‌شود.

او با بیان اینکه بحث مربوط به تراموا در دستور کار قرار دارد گفت: امید است که این طرح در برنامه ۳ یا ۴ ساله به انجام برسد.

شهردار رشت همچنین از نیاز به ‌ راه اندازی بی آرتی در سال ۱۴۰۵ خبر داد و گفت: در حال حاضر با خط های ویژه اتوبوس و ارتقای ناوگان حمل و نقل عمومی می توان به حل مشکلات فعلی پرداخت.

نصرتی از خریداری اتوبوس با مشارکت ۵۵ درصدی بانک شهر خبرداد و گفت: ۲۰ دستگاه اتوبوس نیز با مشارکت اداره کل پست بانک خریداری شده است.

او ادامه داد: تعدادی اتوبوس نیز برای تعمیر به قزوین منتقل شده بودند که یک سوم آن آماده تحویل است.

شهردار رشت گفت: در حال حاضر از ۳۱ دستگاه اتوبوس برخوردار هستیم ‌که از این تعداد ۳ اتوبوس بطور دائم در حال تعمیر هستند در صورتیکه باید دارای ۱۷۰ اتوبوس باشیم.

او گفت: توسعه و حل مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی در اولویت برنامه های شهرداری قرار دارد.

شهردار کلانشهر رشت با اشاره به مشکلات ترافیکی در بافت مرکزی شهر گفت: بسیاری از راه ها به دلیل ایجاد پیاده راه مسدود شده اند و بنابراین لازم است به رینگ دوم و سوم نیز توجه شود.

نصرتی گفت: با اداره کل راه و شهرسازی و نهادهای مرتبط دیگر توافق شده است که بخشی از رینگ بلوار ۹۰ متری آماده سازی شود.

او گفت: اگر بتوانیم ۳۰ درصد زمین‌های اطراف این بلوار را خریداری و زمین‌های سپیدرود را نیز در اختیار شهرداری قرار دهیم می توانیم بگوییم که تملک یکی از بلوارهای اصلی شهر را در سال های ۹۷ و ۹۸ انجام داده‌ایم.

شهردار رشت ساماندهی ۲ رودخانه زرجوب و گوهر رود را یکی از آرزوهای مردم این شهر دانست و گفت: تکلیف فاضلاب منتهی به این رودخانه ها باید مشخص شود و با پیگیری های انجام شده‌، قول دریافت بودجه را نیز برای این‌ امر گرفته‌ایم.

دکتر نصرتی گفت: در مورد جمع آوری رسوب و دادن امتیازات لازم به زمین های همجوار این رودخانه ها با ۲ سرمایه گذار نیز مذاکره شده است.

او گفت: اولویت اول عدم ورود فاضلاب‌ها به رودخانه های زرجوب و گوهر رود است.

رییس شورای اسلامی شهر نیز ضمن گفتگوی تلفنی در گفتگوی ویژه خبری، همدلی و آرامش در فضای امروز شهر را حاصل تلاش‌های شبانه روزی مجموعه مدیریت شهری دانست.

سید امیرحسین علوی گفت: شورای پنجم در زمینه اتمام پروژهای نیمه تمام و ایجاد پروژه‌هایی که برای شهر ایجاد مزیت می‌کند عزم خود را جزم کرده است.

او پروژه جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی را یکی از پروژه های نیمه تمام سال های گذشته خواند و گفت: استراتژی فعلی شورای پنجم این است که در سال ۹۷ این پروژه ها را به انتها برساند.

رییس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر حل مشکلات حمل و نقل گفت: باید دست شهردار را در استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی باز بگذاریم و منابع را به سمت پروژه های اولویت دار سوق دهیم.

علوی تاکید کرد: شورا همواره در کنار شهردار قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *