با توقف پروژه‌ای شهرداری بدهکار اجتماعی می‌شود/ می‌خواهیم شهرداری آبرو داشته باشد

رشت رویایی- شهردار رشت گفت: می‌خواهیم شهرداری آبرو داشته باشد و همکاری ما کوتاه مدت نباشد تا شهرداری بتواند ۶ ماه و ۲ سال دیگر نیز با شما پیمانکاران کار کند و مسلماً شما نیز تنها در صورتی حاضر به همکاری با شهرداری هستید که آینده روشنی وجود داشته باشد.

به گزارش ایلنا، شهردار رشت در این جلسه بر برنامه ریزی برای مدیریت اجرای پروژه های اثرگذار تاکید کرد و گفت: باید طوری عمل کنیم تا شهروند و گردشگر تغییرات را احساس کنند.

مسعود نصرتی با بیان اینکه سرمایه گذار برای اجرای پروژه‌ها زمانی به شهر ورود می کند که زیرساختها فراهم باشد گفت: برای ورود سرمایه گذار در بخش رودخانه‌های شهر باید ابتدا حاکمیت، بخشی از مشکلات زیست محیطی را حل کند.

شهردار رشت با تاکید بر نیاز ورود سرمایه گذاران و پیمانکاران در بخش های مختلف گفت: مذاکرات با دستگاهها و بخش های مختلف برای تسریع فعالیتهای سرمایه گذاران انجام می شود.

مسعود نصرتی با بیان اینکه ما آمادگی کامل داریم و منتظر ایده ها و همراهی سرمایه گذاران هستیم گفت: اگر همدلی و مذاکره را پیش بگیریم سرمایه گذار در استان گیلان کم نیست و می شود کارهای خوبی انجام داد.

شهردار رشت گفت: سعی ما این است که در حد توان پروژه ها را تعریف کنیم و توانمندی تامین مالی شهرداری رشت را بسنجیم.

نصرتی افزود: نگاه شهرداری رشت رو به گذشته نیست و همه مسائل با نگاه به آینده است هرچند گذشته را نمی‌شود کتمان کرد.

شهردار رشت ادامه داد: در گذشته قراردادهای عمرانی بدون پشتوانه مالی بسته شد و این خود باعث نارضایتی مردم و پیمانکاران و شهرداری شد ما نمی خواهیم تنها قرارداد منعقد شود و به دنبال انجام کار هستیم .

او ادامه داد: می‌خواهیم شهرداری آبرو داشته باشد و همکاری ما کوتاه مدت نباشد تا شهرداری بتواند ۶ ماه و ۲ سال دیگر نیز با شما پیمانکاران کار کند و مسلماً شما نیز تنها در صورتی حاضر به همکاری با شهرداری هستید که آینده روشنی وجود داشته باشد.

او با تاکید بر اینکه باید شفاف عمل کنیم اضافه کرد: بدهکاری شهرداری باید به حدی باشد که بتوان آن را تحمل و برای آن برنامه ریزی کرد و ما می خواهیم با شما صادقانه کار کنیم تا شهرداری رشت پیش شما معتبر باشد و ما نیز بتوانیم از ظرفیت پیمانکاران و سرمایه گذاران استفاده کنیم.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه باید شرایط را پذیرفت گفت: باید روش برای کار تعریف کرد و مسالمت آمیز حرکت کرد تا این چرخ بچرخد و مردم منتظر تسریع روند اجرای پروژه ها هستند و با حرف زدن کاری پیش نمی رود.

نصرتی گفت: اگر پروژه ای زمین گیر شود ما بدهکار اجتماعی می شویم؛ گاهی به مدیران شهرداری می گویم من با احساس تعلق سازمانی به شهرداری کارها را پیش می برم و برایم مهم است که از بیرون چطور به شهرداری نگاه می کنند. اینکه به شهرداری نگاه خوبی نباشد شایسته نیست و باید اعتماد وجود داشته باشد و برای شکستن این سد باید راهکارهایی ایجاد شود.

او تاکید کرد: گیلان ویژگی های بسیاری دارد و اگر سرمایه گذار وارد شهر نشود حتما یک جای کار می لنگد و نیاز به بررسی است.

شهردار رشت گفت: برای پرداخت بدهی‌ها به پیمانکاران ساز و کاری تعریف شده است و مطالبات پیمانکاران ساماندهی می‌شود و به دنبال این هستیم که از همه ظرفیت سرمایه گذاران بهره مند شویم.

او گفت: باید کارها با برنامه و کارشناسی شده پیش رود و رودخانه های رشت اگر در طرح جامع ۴۰ سال پیش شهر به خوبی دیده می شد امروز مشکل فاضلاب نداشت.

نصرتی اضافه کرد: می‌شود پروژه‌های مناسب برای حاشیه رودخانه ها تعریف کرد و مردم و بازاریان را سهام دار کرد. ‌راهکار بسیار است و نیاز به مشارکت و همدلی به دور از اختلاف سلیقه ها بود.

رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت و مریم گل احضار رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری رشت میر غفاری مدیر کنترل و نظارت بر پروژ های عمرانی جمعی از مدیران عامل و نمایندگان شرکت های رتبه برتر امور عمرانی استان گیلان حاضر در این جلسه بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *