شهردار رشت مطرح کرد:
ارتقا سلامت خانواده با توسعه منابع انسانی آموزش‌دیده با محوریت محله‌ای

رشت رویایی- جلسه مشترک فاطمه رفیعی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با دکتر سید محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت با حضور محمدی مدیرکل کمیته امداد استان، دکتر جباری مشاور عالی شهردار، حجت‌الاسلام ایراندوست، سمیه رستگار و پورناصرانی مدیران مناطق یک و سه شهرداری رشت طیبه بینا مدیر سلامت و رفع تخلفات شهری، زینب فلک دوست مشاور بانوان شهرداری، عاطفه چیرانی مدیر سازمان عمران شهرداری رشت و تعدادی از نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص برگزاری مباحث آموزشی با موضوع تحکیم بنیان خانواده، بهداشت سلامت جسم و روان در سرای محلات، هم‌اندیشی در خصوص ایجاد بازارچه خوداشتغالی بانوان و هم‌اندیشی در خصوص نمایشگاه توانمندی زنان روستایی. در سالن جلسات ساختمان مرکزی شهرداری رشت برگزار شد.

شهردار رشت در جلسه مشترک با مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان

شهردار رشت در این نشست با تاکید بر اینکه شهرداری امروز متولی کارهای فرهنگی است گفت: برای تحکیم بخشی بنیان خانواده و توانمندسازی خانواده‌ها به خصوص بانوان باید موضوعات فرهنگی اجتماعی و سلامت در قالب پکیج در دل مناطق اتفاق بیفتد.

دکتر ثابت‌قدم عنوان کرد: امروز شهرداری در یک برنامه‌ریزی منسجم با نگاه اعتمادسازی سعی در توانمندسازی خانواده‌ها دارد.

شهردار رشت ادامه داد: امروز نگاه عمومی شهرداری باید به یک برنامه عینی و خواسته عمومی تبدیل شود.

او گفت: در این زمینه شهرداری رشت با پرداختن به فعالیت‌های فرهنگی در کنار ارائه خدمات شهری، توجه به مقوله‌هایی چون سلامت و توانمندی خانواده‌ها با قابلیت تزریق بودجه‌های دولتی و استفاده از مشارکت عمومی را سرلوحه کار خود قرار داده است.

دکتر ثابت‌قدم گفت: از آنجایی که منابع مردمی در تولید ثروت جدید نقش بسزایی دارد، با توسعه منابع انسانی آموزش‌دیده با محوریت محله‌ای می‌توان به ارتقا سلامت خانواده در همه حوزه‌ها دست یافت.

شهردار رشت در جلسه مشترک با مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان

رشت، شهر الگویی در استان

فاطمه رفیعی شیرایه مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان نیز با اشاره به توان شهرداری در ارتقا سلامت شهروندان عنوان کرد: با داشتن خانواده سالم می‌توان به جامعه سالم دست یافت.

او با تاکید بر پتانسیل های موجود در سرای محلات شهر رشت گفت: با تشکیل سرای محلات و تشریح اهداف آن گام‌های اولیه برداشته شده و با ایجاد تعامل و ارتباط تنگاتنگ شهرداری با دستگاه‌های حمایتی و اجرایی می‌توان گام دیگری در ارتقا سلامت و تحکیم بنیان خانواده برداشت.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان افزود: با توجه به اهمیت سلامت جسم و روان و خود مراقبتی می‌توان از توان بسیج جامعه پزشکی در قالب ویزیت رایگان شهروندان در سرای محلات بهره جست.

او با اشاره به اقدامات شایسته شهرداری و اجرای پروژه‌های عمرانی و فرهنگی بیان کرد: شهر رشت به عنوان شهر الگویی در استان در کارگروه چهارم مطرح شده است.

همچنین، طیبه بینا مدیر سلامت و رفع تخلفات شهری شهرداری رشت با اشاره به تفاهم‌نامه‌های منعقدشده با سازمان‌های حمایتی گفت: شهرداری رشت با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌هایی همچون دانشگاه علوم پزشکی بهداشت و درمان بهزیستی و… آمادگی خود را در راستای در اختیار گذاشتن سرای محلات برای ارائه خدمات به شهروندان اعلام می‌دارد.

مدیر سلامت و رفع تخلفات شهروندی شهرداری رشت با اشاره به نشر کتاب ۸ جلدی در حوزه پیشگیری عنوان کرد: ضمن انتشار کتاب ۸ جلدی در حوزه پیشگیری تخلفات شهروندی شهرداری اقدام به جمع اوری متکدیان و ساماندهی آنان در سامانکده‌های موقت نموده است.

شهردار رشت در جلسه مشترک با مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان

او با اشاره به عدم اجرای تفاهم‌نامه‌های منعقدشده با دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت و درمان گفت: از بین سازمان‌های حمایتی تنها بهزیستی به تعهدات خود عمل نموده است.

در ادامه نیز نمایندگان دستگاه‌های حمایتی حاضر در جلسه نقطه نظرات خود در راستای مسائلی چون بهداشت خانواده و…. مطرح کردند.

گفتنی است، از جمله مصوبات این نشست تشکیل پرونده سلامت شهروندی در سرای محلات با مسئولیت بهداشت و درمان، راه‌اندازی ایجاد بازارچه بانوان و راه‌اندازی نمایشگاه توانمندی زنان روستایی همزمان با هفته بزرگداشت رشت در پیاده راه فرهنگی رشت بوده است.

دکتر ثابت‌قدم علاوه بر تأیید مصوبه تشکیل پرونده سلامت شهروندی مشروط به حمایت مالی دولت و تخصیص بودجه از اعتبارات داخلی با دو مصوبه آخر موافقت نیز نمود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz