شهردار رشت خبر داد: افتتاح بازارچه شهید چمران رشت

رشت رویایی- شهردار رشت از افتتاح بازارچه شهید چمران با ۲۰۰ نفر اشتغال‌زایی در این شهر خبر داد.

سید محمدعلی ثابت‌قدم عصر پنجشنبه در جریان بازدید از بازارچه‌های این شهر اظهار کرد: احداث بازارچه‌های خصوصی از جمله برنامه‌های ما در شهرداری رشت بوده است.

وی از افتتاح بازارچه چمران با اشتغال حدود ۲۰۰ نفر در محدوده میدان امام حسین (ع) رشت خبر داد و گفت: این بازارچه امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

شهردار رشت افتتاح ساختمان جدید شهرداری در میدان گیل را از دیگر برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و ادامه داد: با افتتاح ساختمان جدید شهرداری رشت پرسنل شهرداری به ساختمان جدید نقل مکان می‌کنند و شورای رشت به ساختمان شهرداری در سعدی منتقل می‌شود.

وی افتتاح پروژه زیرگذر شهید رجایی، پرتال جامع شهر رشت را از دیگر برنامه‌های افتتاحیه سال جاری ذکر کرد و گفت: در بعد شفاف‌سازی تمام هزینه‌ها از طریق تلویزیون‌های شهری به شهروندان اطلاع‌رسانی می‌شود.

ثابت‌قدم با اشاره به اینکه در بحث عمران و زیرساخت‌های شهری در سال ۹۵ تعداد ۲۵ پروژه در دست اجراست، یادآور شد: زیرساخت‌های عمرانی مسیرهای محدوده بیمارستان گیل، فلکه گاز، میدان گیل تا دانشگاه گیلان، بازار رشت و… انجام می‌شود.

وی با اشاره به حوزه سلامت متذکر شد: در حوزه سلامت شهروندان سعی داریم به توسعه ورزش در فضای عمومی شهری بپردازیم و شعارها را به عمل تبدیل کنیم.

شهردار رشت برخی از مشکلات در حوزه اجرای پروژه‌ها را وجود زیرساخت‌ها در مسیر پروژه‌ها به دلیل فقدان مدیریت واحد شهری عنوان کرد و یادآور شد: در صنعت بازآفرینی بافت فرهنگی شهر رشت اهداف مهمی داریم و نقطه ابتدایی بازآفرینی از محدوده شرق شهر رشت در میدان زرجوب به طرف بقعه فاطمه اخری و محله قدیمی ساغری‌سازان آغاز می‌شود و از طرف غربی به دریاچه عینک و محله چمارسرا اجرایی می‌شود.

وی ایجاد سه ایستگاه جدید و احداث دیوار حفاظتی در برخی از نقاط حاشیه رودخانه‌ها را از دیگر اقدام‌ها عنوان کرد و متذکر شد: در توسعه نباید به دنبال سیاست بود در غیر این صورت توسعه محقق نمی‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz