برای ساخت پیاده‌راه فرهنگی بافت مرکزی رشت
شهردار رشت جایزه جهانی خشت طلایی را کسب کرد

رشت رویایی- شهردار رشت موفق شد در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران برای مدیریت شهر در بین ۸۵ کشور با کسب رتبه برتر جایزه خشت طلایی را کسب کند.

شهردار رشت جایزه جهانی خشت طلایی را کسب کرد

در ادامه موفقیت‌های شهرداری رشت، این بار در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران، شهر رشت در محور معماری، شهرسازی و حفظ میراث فرهنگی حائز رتبه برتر شد و جایزه برتر خشت طلایی به دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم، شهردار رشت اهدا شد.

برلین در زمینه اقلیم بدون کربن، وین در زمینه از شهر شلوغ و پرتردد تا پیاده‌روی در بهشت، رشت در زمینه بافت فرهنگی تاریخی مرکزی شهر رشت، تهران در زمینه رصدخانه شهری، بارسلون اسپانیا در زمینه بازارچه اجناس دست دوم تندیس و لوح تقدیر دریافت نمودند.

گری لوییس نماینده سازمان ملل در ایران، دکتر سیامک مقدم رییس برنامه اسکان بشر در ایران، رییس متروپلیس، نماینده ایزوکارپ، رییس سازمان جهانی شهروندان و تعدادی از شهرداران و نمایندگان مجلس درسومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران در این مراسم شرکت و سخنرانی کردند.

شهردار رشت جایزه جهانی خشت طلایی را کسب کرد

این جشنواره در ۷ محور نوآوری شهرها برای زیست بهتر و آینده‌ای پربارتر برای شهرها برگزار شد.

۴۵ داور متخصص داخلی و خارجی به بررسی ۲۵۵ پروژه خارجی از ۸۵ کشور و ۱۸۳ شهر دنیا و ۱۶۴ پروژه شهری ایران پرداختند و در نهایت ۱۵ پروژه برتر و ۹ پروژه خلاق مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند که شهرداری رشت موفق شد در محور معماری، شهرسازی و حفاظت از میراث فرهنگی حائز رتبه برتر شود.

جایزه خشت طلایی به دلیل ارتقاء دیدگاه‌ها، تکنیک‌ها و هنرهای طراحی، برنامه‌ریزی، ساخت‌وساز، فضاها، ساختمان‌ها، اماکن و نمادهای شهری و تعامل هماهنگ در تأمین نیازهای کاربردی و محیط سازی شهری، بهبود منظر شهری، احیا و نوسازی بافت فرسوده شهری، صیانت و حفاظت از بافت و ساختمان‌های ارزشمند و فضاهای تاریخی شهر، تقویت هویت بومی، ملی و دینی معماری و شهرسازی در پیاده راه فرهنگی رشت به شهردار رشت اهدا شد.

جایزه جهانی خشت طلایی تهران، یک طرح جامع، علمی و غیرانتفاعی است که به طور تخصصی در زمینه معرفی و حمایت از پروژه‌های برتر مدیریت شهری بین‌المللی و تبادل تجارب برتر مدیریت شهری فعالیت می‌کند وبه بهترین پروژه‌ها و تجربیات در شهرها، مناطق و جوامع محلی در سراسر جهان تعلق می‌گیرد و هدف آن به رسمیت شناختن اهمیت دولت‌های محلی و مدیریت شهری در ترویج توسعه محیط‌زیست اجتماعی و اقتصادی و پایداری شهرها و مناطق و پیشبرد زیست شهروندان است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz